logo
vertikala

ВИТАМИН Е ВО ХРАНА
Кои школки, ракови и сл имаат најмалку витамин Е?

витамин А | витамин Б1 | витамин Б2 | витамин Б6 | витамин Ц | витамин Е


ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои школки, ракови и сл имаат најмалку витамин Е?


1. варен мида содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

2. ракчиња (свежа) содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

3. вид рак во конзерва содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

4. јастог (варен) содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

5. конзервирана рак содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

6. полжав содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

7. жаба бутче содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

8. јастог (свежи) содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

9. јастог во конзерва содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

10. желка содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои храна има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои храна има најмалку витамин Е?

Житарици и житни производи
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои житарки и житни производи имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои житарки и житни производи имаат најмалку витамин Е?

месо
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месо има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месо има најмалку витамин Е?

деликатеси
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месни производи имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месни производи имаат најмалку витамин Е?

еленово
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои еленово има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои еленово има најмалку витамин Е?

живина
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина има најмалку витамин Е?

птици
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои птици имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои птици имаат најмалку витамин Е?

морски риби
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои морските риби имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои морските риби имаат најмалку витамин Е?

слатководна риба
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои слатководни риби имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои слатководни риби имаат најмалку витамин Е?

Школки, ракови, итн
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои школки, ракови и сл имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои школки, ракови и сл имаат најмалку витамин Е?

млеко
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои млеко има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои млеко има најмалку витамин Е?

Ферментирано млеко, павлака, итн
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамин Е?

ферментирани сирења
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирани сирења имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирани сирења имаат најмалку витамин Е?

живина јајца
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина јајца имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина јајца имаат најмалку витамин Е?

Зеленчук и производи од зеленчук
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку витамин Е?

Овошје и овошни производи
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои овошје и овошни производи имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои овошје и овошни производи имаат најмалку витамин Е?

масни супстанции
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои масти и масни материи имаат најмалку витамин Е?

Шеќери и шеќер деривати
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Е?


види исто така:

ВИТАМИН А во храната Кои школки, ракови и сл имаат најмалку витамин А?
ХРАНА ЗА телесната тежина Кои школки, ракови и сл имаат најмногу масти?
Диета без калиум Кои неподготвени - суровини и школки, ракови и сл имаат најмалку калиум?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА кој го подготвил - преработени школки, ракови и сл имаат најмногу витамин Е?
Храна богата со фосфор Кои школки, ракови и сл имаат најмногу фосфор?
Диета без ПРОТЕИН Кои школки, ракови и сл имаат најмалку протеини?
ВИТАМИН Б6 во храната кој го подготвил - преработени школки, ракови и сл имаат најмалку витамин Б6?
Храна богата со железо кој го подготвил - преработени школки, ракови и сл имаат најмногу железо?
Витамин Б2 во храна Кои неподготвени - суровини и школки, ракови и сл имаат најмалку витамин Б2?
Храна богата со натриум Кои школки, ракови и сл имаат најмногу натриум?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


Ementaler ( исхрана - калории, витамини, минерали )
птици ( исхрана - калории, витамини, минерали )
овес ( исхрана - калории, витамини, минерали )
цвекло (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пастрмка ( исхрана - калории, витамини, минерали )
соја, ферментирани семиња ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагула (чадена) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
соја целата сушени семки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
скуша ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бадем (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
калинка, слатка калинка (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сардина ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Devilfish ( исхрана - калории, витамини, минерали )
гуска црниот дроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
телешко тело ( исхрана - калории, витамини, минерали )
ананас (конзервирана во сок) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагода (џем) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
свинско (полу масти) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кравјо млеко, бегло ( исхрана - калории, витамини, минерали )
карфиол (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Железо во храната. Колку железо е таму во ementaler?
Е витамини во храната. Колку витамин Е или токоферол е таму во птици?
Масти во храната. Колку масти е таму во овес?
В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во цвекло (суровини)?
Е витамини во храната. Колку витамин Е или токоферол е таму во пастрмка?
Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во соја, ферментирани семиња?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more