logo
vertikala

ВИТАМИН Е ВО ХРАНА
Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамин Е?

витамин А | витамин Б1 | витамин Б2 | витамин Б6 | витамин Ц | витамин Е


ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамин Е?


1. павлака со 35% масленост содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

2. шлаг содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

3. кефир содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

4. јогурт содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

5. свежо сирење содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

6. матеница содржи 0.05 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

7. путер содржи 2.60 мг витамин Е или токоферол Храна 100g>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои храна има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои храна има најмалку витамин Е?

Житарици и житни производи
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои житарки и житни производи имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои житарки и житни производи имаат најмалку витамин Е?

месо
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месо има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месо има најмалку витамин Е?

деликатеси
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месни производи имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месни производи имаат најмалку витамин Е?

еленово
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои еленово има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои еленово има најмалку витамин Е?

живина
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина има најмалку витамин Е?

птици
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои птици имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои птици имаат најмалку витамин Е?

морски риби
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои морските риби имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои морските риби имаат најмалку витамин Е?

слатководна риба
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои слатководни риби имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои слатководни риби имаат најмалку витамин Е?

Школки, ракови, итн
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои школки, ракови и сл имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои школки, ракови и сл имаат најмалку витамин Е?

млеко
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои млеко има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои млеко има најмалку витамин Е?

Ферментирано млеко, павлака, итн
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамин Е?

ферментирани сирења
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирани сирења имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирани сирења имаат најмалку витамин Е?

живина јајца
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина јајца имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина јајца имаат најмалку витамин Е?

Зеленчук и производи од зеленчук
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку витамин Е?

Овошје и овошни производи
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои овошје и овошни производи имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои овошје и овошни производи имаат најмалку витамин Е?

масни супстанции
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои масти и масни материи имаат најмалку витамин Е?

Шеќери и шеќер деривати
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Е?


види исто така:

Диета без калиум Кои неподготвени - сурова ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку калиум?
Витамин Б2 во храна Кои неподготвени - сурова ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витамин Б2?
ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои неподготвени - сурова ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку калории?
Диета без калциум Кои неподготвени - сурова ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку калциум?
Витамин Б2 во храна кој го подготвил - преработени ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витамин Б2?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА кој го подготвил - преработени ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витамин Е?
Диета без ПРОТЕИН Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку протеини?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамин Е?
Витамин Б1 во храната кој го подготвил - преработени ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамин Б1?
Витамини во ХРАНА кој го подготвил - преработени ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамини?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


харинга (маринирани) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
конзервирана лосос ( исхрана - калории, витамини, минерали )
желе (просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
доматено (варен, конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
дива свиња ( исхрана - калории, витамини, минерали )
путер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагне рифови ( исхрана - калории, витамини, минерали )
варени солени шунка ( исхрана - калории, витамини, минерали )
какао во прав ( исхрана - калории, витамини, минерали )
варен мида ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грејпфрут (свеж сок) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
суровини тесто ( исхрана - калории, витамини, минерали )
ослиќ ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јастог во конзерва ( исхрана - калории, витамини, минерали )
шума зајак ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пченка жито ( исхрана - калории, витамини, минерали )
матеница ( исхрана - калории, витамини, минерали )
жолта Chanterelle печурки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
малини (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
маслинки (солени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Здрава храна - Калории. Колку калории има во харинга (маринирани)?
Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во конзервирана лосос?
Здрава храна - Калории. Колку калории има во желе (просек)?
Е витамини во храната. Колку витамин Е или токоферол е таму во доматено (варен, конзервирана)?
Витамин Б1 во храна. Колку витамин Б1 (тиамин, Aneurin) е таму во дива свиња?
Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во путер?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more