logo
vertikala

Диета без калиум
Кои ферментирани сирења имаат најмалку калиум?

калциум | железо | магнезиум | фосфор | калиум | натриум


Диета без калиум Кои ферментирани сирења имаат најмалку калиум?


1. Brie содржи 0.00 mg калиум Храна 100g

2. козјо сирење (во просек) содржи 0.00 mg калиум Храна 100g

3. холандски сирење содржи 0.00 mg калиум Храна 100g

4. Ementaler содржи 100.00 mg калиум Храна 100g

5. Камембер содржи 125.00 mg калиум Храна 100g

6. пармезан содржи 150.00 mg калиум Храна 100g>> Храна богата со калиум Која храна има најмногу калиум?
>> Диета без калиум Која храна има најмалку калиум?

Житарици и житни производи
>> Храна богата со калиум Кои житарки и житни производи имаат најмногу калиум?
>> Диета без калиум Кои житарки и житни производи имаат најмалку калиум?

месо
>> Храна богата со калиум Кои месо има најмногу калиум?
>> Диета без калиум Кои месо има најмалку калиум?

деликатеси
>> Храна богата со калиум Кои месни производи имаат најмногу калиум?
>> Диета без калиум Кои месни производи имаат најмалку калиум?

еленово
>> Храна богата со калиум Кои еленово има најмногу калиум?
>> Диета без калиум Кои еленово има најмалку калиум?

живина
>> Храна богата со калиум Кои живина има најмногу калиум?
>> Диета без калиум Кои живина има најмалку калиум?

птици
>> Храна богата со калиум Кои птици имаат најмногу калиум?
>> Диета без калиум Кои птици имаат најмалку калиум?

морски риби
>> Храна богата со калиум Кои морските риби имаат најмногу калиум?
>> Диета без калиум Кои морските риби имаат најмалку калиум?

слатководна риба
>> Храна богата со калиум Кои слатководни риби имаат најмногу калиум?
>> Диета без калиум Кои слатководни риби имаат најмалку калиум?

Школки, ракови, итн
>> Храна богата со калиум Кои школки, ракови и сл имаат најмногу калиум?
>> Диета без калиум Кои школки, ракови и сл имаат најмалку калиум?

млеко
>> Храна богата со калиум Кои млеко има најмногу калиум?
>> Диета без калиум Кои млеко има најмалку калиум?

Ферментирано млеко, павлака, итн
>> Храна богата со калиум Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу калиум?
>> Диета без калиум Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку на калиум?

ферментирани сирења
>> Храна богата со калиум Кои ферментирани сирења имаат најмногу калиум?
>> Диета без калиум Кои ферментирани сирења имаат најмалку калиум?

живина јајца
>> Храна богата со калиум Кои живина јајца имаат најмногу калиум?
>> Диета без калиум Кои живина јајца имаат најмалку калиум?

Зеленчук и производи од зеленчук
>> Храна богата со калиум Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу калиум?
>> Диета без калиум Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку калиум?

Овошје и овошни производи
>> Храна богата со калиум Кои овошје и овошни производи имаат најмногу калиум?
>> Диета без калиум Кои овошје и овошни производи имаат најмалку калиум?

масни супстанции
>> Храна богата со калиум Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу калиум?
>> Диета без калиум Кои масти и масни материи имаат најмалку на калиум?

Шеќери и шеќер деривати
>> Храна богата со калиум Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу калиум?
>> Диета без калиум Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку калиум?


види исто така:

Витамин Б1 во храната Кои ферментирани сирења имаат најмалку витамин Б1?
ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои ферментирани сирења имаат најмалку калории?
Витамин Б2 во храна Кои ферментирани сирења имаат најмалку витамин Б2?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирани сирења имаат најмногу витамин Е?
Витамин Б1 во храната Кои ферментирани сирења имаат најмногу витамин Б1?
ВИТАМИН Б6 во храната Кои ферментирани сирења имаат најмалку витамин Б6?
Витамини и минерали во Храна Кои ферментирани сирења имаат најмногу витамини и минерали?
ХРАНА ЗА телесната тежина Кои ферментирани сирења имаат најмногу масти?
Витамини во ХРАНА Кои ферментирани сирења имаат најмногу витамини?
ХРАНА за слабеење Кои ферментирани сирења имаат најмалку масти?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


калинка, слатка калинка (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
магдонос (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
корнфлекс ( исхрана - калории, витамини, минерали )
маслиново масло ( исхрана - калории, витамини, минерали )
доматно пире во кутии ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кајсија компот, конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
суровини пушеле шунка ( исхрана - калории, витамини, минерали )
лук (сијалицата) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Манголд ( исхрана - калории, витамини, минерали )
рибизли, црвена и бела ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кобила на млеко ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Pandied слива конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагнешко (полу масти) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
ротквица (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
датуми (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
моркови (варен) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
култивирани печурки, свежи ( исхрана - калории, витамини, минерали )
соја микроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сардини (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
карфиол (варени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Витамин Б1 во храна. Колку витамин Б1 (тиамин, Aneurin) е таму во калинка, слатка калинка (свежи)?
Магнезиум во храната. Колку магнезиум е таму во магдонос (суровини)?
Масти во храната. Колку масти е таму во корнфлекс?
ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во маслиново масло?
Витамин Б1 во храна. Колку витамин Б1 (тиамин, Aneurin) е таму во доматно пире во кутии?
Масти во храната. Колку масти е таму во кајсија компот, конзервирана?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more