logo
vertikala

Диета без јаглени хидрати
Кои живина јајца имаат најмалку јагленохидрати?


Диета без јаглени хидрати Кои живина јајца имаат најмалку јагленохидрати?


1. целата пилешко јајца 48 гр содржи 0.30 г јаглехидрати Храна 100g

2. паштета јајца 100 г содржи 0.30 г јаглехидрати Храна 100g

3. патка јајце 100 г содржи 0.50 г јаглехидрати Храна 100g

4. целата пилешко јајца 100 г содржи 0.60 г јаглехидрати Храна 100g

5. кокошката е жолчка од јајце 100 г содржи 0.60 г јаглехидрати Храна 100g

6. Кокошка белка од јајце 100 г содржи 0.80 г јаглехидрати Храна 100g

7. Турција јајца 100 г содржи 1.70 г јаглехидрати Храна 100g

8. пилешко јајца во прав содржи 2.30 г јаглехидрати Храна 100g>> Јаглени хидрати храна богата Која храна има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Која храна има најмалку јагленохидрати?

Житарици и житни производи
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои житарки и житни производи имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои житарки и житни производи имаат најмалку јагленохидрати?

месо
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои месо има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои месо има најмалку јагленохидрати?

деликатеси
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои месни производи имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои месни производи имаат најмалку јагленохидрати?

еленово
>> Јаглени хидрати храна богата Кои еленово има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои еленово има најмалку јагленохидрати?

живина
>> Јаглени хидрати храна богата Кои живина има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои живина има најмалку јагленохидрати?

птици
>> Јаглени хидрати храна богата Кои птици имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои птици имаат најмалку јагленохидрати?

морски риби
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои морските риби имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои морските риби имаат најмалку јагленохидрати?

слатководна риба
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои слатководни риби имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои слатководни риби имаат најмалку јагленохидрати?

Школки, ракови, итн
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои школки, ракови и сл имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои школки, ракови и сл имаат најмалку јагленохидрати?

млеко
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои млеко има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои млеко има најмалку јагленохидрати?

Ферментирано млеко, павлака, итн
>> Јаглени хидрати храна богата Кои ферментирано млеко, павлака итн имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку јагленохидрати?

ферментирани сирења
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои ферментирани сирења имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои ферментирани сирења имаат најмалку јагленохидрати?

живина јајца
>> Јаглени хидрати храна богата Кои живина јајца имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои живина јајца имаат најмалку јагленохидрати?

Зеленчук и производи од зеленчук
>> Храна богата со јаглени хидрати Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку јагленохидрати?

Овошје и овошни производи
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои овошје и овошни производи имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои овошје и овошни производи имаат најмалку јагленохидрати?

масни супстанции
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои масти и масни материи имаат најмалку јагленохидрати?

Шеќери и шеќер деривати
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку јагленохидрати?


види исто така:

Диета без ПРОТЕИН Кои живина јајца имаат најмалку протеини?
ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои живина јајца имаат најмалку калории?
Минерали во ХРАНА Кои живина јајца имаат минерали?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина јајца имаат најмалку витамин Е?
Храна богата со железо Кои живина јајца имаат најмногу железо?
ВИТАМИН Ц во храната Кои живина јајца имаат најмалку витамин Ц?
Витамин Б1 во храната Кои живина јајца имаат најмалку витамин Б1?
ХРАНА ЗА телесната тежина Кои живина јајца имаат најмногу масти?
ВИТАМИН Б6 во храната Кои живина јајца имаат најмногу витамин Б6?
Витамини и минерали во храната Кои poultra јајца имаат најмалку витамини и минерали?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


јагоди (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кикирики (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
маслинесто зелена (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Horsemeat ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бадем (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
магдонос (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
краставица ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Манголд ( исхрана - калории, витамини, минерали )
путер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кравјо млеко, матеница, неварен (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
скуша ( исхрана - калории, витамини, минерали )
цвекло (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Potatoe (пржена) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
свинско црниот дроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
матеница ( исхрана - калории, витамини, минерали )
целер (варен, конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сардини (цела конзервирана вода) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
целер (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагода компот конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
датуми (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Витамин Б1 во храна. Колку витамин Б1 (тиамин, Aneurin) е таму во јагоди (свежи)?
ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во кикирики (сув)?
Калиум во храната. Колку калиум е таму во маслинесто зелена (свежи)?
Здрава храна - Калории. Колку калории има во horsemeat?
Железо во храната. Колку железо е таму во бадем (сув)?
Здрава храна - Калории. Колку калории има во магдонос (сув)?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more