logo
vertikala

ВИТАМИН Е ВО ХРАНА
Кои живина јајца имаат најмногу витамин Е?

витамин А | витамин Б1 | витамин Б2 | витамин Б6 | витамин Ц | витамин Е


ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина јајца имаат најмногу витамин Е?


1. целата пилешко јајца 100 г содржи 2.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

2. целата пилешко јајца 48 гр содржи 1.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

3. кокошката е жолчка од јајце 100 г содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

4. Кокошка белка од јајце 100 г содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

5. пилешко јајца во прав содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

6. патка јајце 100 г содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

7. Турција јајца 100 г содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

8. паштета јајца 100 г содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои храна има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои храна има најмалку витамин Е?

Житарици и житни производи
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои житарки и житни производи имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои житарки и житни производи имаат најмалку витамин Е?

месо
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месо има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месо има најмалку витамин Е?

деликатеси
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месни производи имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месни производи имаат најмалку витамин Е?

еленово
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои еленово има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои еленово има најмалку витамин Е?

живина
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина има најмалку витамин Е?

птици
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои птици имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои птици имаат најмалку витамин Е?

морски риби
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои морските риби имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои морските риби имаат најмалку витамин Е?

слатководна риба
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои слатководни риби имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои слатководни риби имаат најмалку витамин Е?

Школки, ракови, итн
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои школки, ракови и сл имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои школки, ракови и сл имаат најмалку витамин Е?

млеко
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои млеко има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои млеко има најмалку витамин Е?

Ферментирано млеко, павлака, итн
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамин Е?

ферментирани сирења
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирани сирења имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирани сирења имаат најмалку витамин Е?

живина јајца
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина јајца имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина јајца имаат најмалку витамин Е?

Зеленчук и производи од зеленчук
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку витамин Е?

Овошје и овошни производи
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои овошје и овошни производи имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои овошје и овошни производи имаат најмалку витамин Е?

масни супстанции
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои масти и масни материи имаат најмалку витамин Е?

Шеќери и шеќер деривати
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Е?


види исто така:

Витамин Б1 во храната Кои живина јајца имаат најмногу витамин Б1?
Витамини во Храна Кои живина јајца имаат најмногу витамини?
МАГНЕЗИУМ храна богата Кои живина јајца имаат најмногу магнезиум?
ХРАНА ЗА губење на тежината Кои poultra јајца имаат најмалку масти?
ВИТАМИН А во храната Кои живина јајца имаат најмногу витамин А?
Храна богата со фосфор Кои живина јајца имаат најмногу фосфор?
Диета без фосфор Кои живина јајца имаат најмалку фосфор?
Минерали во ХРАНА Кои poultra јајца имаат најмалку минерали?
Храна богата со калиум Кои живина јајца имаат најмногу калиум?
Витамини во ХРАНА Кои живина јајца имаат најмалку витамини?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


домашни зајачко месо ( исхрана - калории, витамини, минерали )
зелена салата ( исхрана - калории, витамини, минерали )
птици ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грав (сува) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
мајонезот (домашна) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
`ржан леб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бонбони (во просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
патка месо без маснотии ( исхрана - калории, витамини, минерали )
репа, корен (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
овци филе ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грејпфрут, задушени исечени, конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кравјо млеко, матеница, неварен (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
артишок (за јадење дел) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
говедско месо во конзерва ( исхрана - калории, витамини, минерали )
ананас (конзервирана во сок) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
лосос (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пастрмка ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Potatoe (варени, излупени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грашок (варен, конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
доматено (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Калиум во храната. Колку калиум е таму во домашни зајачко месо?
ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во зелена салата?
Здрава храна - Калории. Колку калории има во птици?
Магнезиум во храната. Колку магнезиум е таму во грав (сува)?
Железо во храната. Колку железо е таму во мајонезот (домашна)?
ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во `ржан леб?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more