logo
vertikala

ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории
Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу калории?


ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу калории?


1. сончогледово семе содржи 575.00 калории Храна 100g

2. Potatoe (чипс) содржи 557.00 калории Храна 100g

3. соја целата сушени семки содржи 423.00 калории Храна 100g

4. Potatoe (пржена) содржи 399.00 калории Храна 100g

5. доматено (сув) содржи 376.00 калории Храна 100g

6. црвени кромид содржи 355.00 калории Храна 100g

7. диња содржи 340.00 калории Храна 100g

8. боранија, суровини и содржи 331.00 калории Храна 100g

9. морски алги (сув) содржи 239.00 калории Храна 100g

10. соја, ферментирани семиња содржи 154.00 калории Храна 100g

11. лук (сијалицата) содржи 138.00 калории Храна 100g

12. магдонос (суровини) содржи 116.00 калории Храна 100g

13. Potatoe (печени во рерна) содржи 97.00 калории Храна 100g

14. зелен бибер содржи 93.00 калории Храна 100g

15. компир (суровини) содржи 85.00 калории Храна 100g

16. Potatoe (варени, излупени) содржи 85.00 калории Храна 100g

17. рен (суровини) содржи 70.00 калории Храна 100g

18. грашок (варен, конзервирана) содржи 66.00 калории Храна 100g

19. соја микроб содржи 57.00 калории Храна 100g

20. магдонос (сув) содржи 55.00 калории Храна 100g

21. брокули (суровини) содржи 54.00 калории Храна 100g

22. праз (суровини) содржи 48.00 калории Храна 100g

23. кромид (сув) содржи 47.00 калории Храна 100g

24. грав (сува) содржи 43.00 калории Храна 100g

25. доматно пире во кутии содржи 43.00 калории Храна 100g

26. моркови (суровини) содржи 42.00 калории Храна 100g

27. цвекло (варени) содржи 41.00 калории Храна 100g

28. моркови (варен) содржи 41.00 калории Храна 100g

29. Boletus содржи 39.00 калории Храна 100g

30. боранија (варен, конзервирана) содржи 39.00 калории Храна 100g>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои храни имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Која храна има најмалку калории?

Житарици и житни производи
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои житарки и житни производи имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои житарки и житни производи имаат најмалку калории?

месо
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои месо има најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои месо има најмалку калории?

деликатеси
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои месни производи имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои месни производи имаат најмалку калории?

еленово
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои еленово има најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои еленово има најмалку калории?

живина
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои живина има најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои живина има најмалку калории?

птици
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои птици имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои птици имаат најмалку калории?

морски риби
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои морските риби имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои морските риби имаат најмалку калории?

слатководна риба
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои слатководни риби имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои слатководни риби имаат најмалку калории?

Школки, ракови, итн
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои школки, ракови и сл имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои школки, ракови и сл имаат најмалку калории?

млеко
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои млеко има најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои млеко има најмалку калории?

Ферментирано млеко, павлака, итн
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку калории?

ферментирани сирења
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои ферментирани сирења имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои ферментирани сирења имаат најмалку калории?

живина јајца
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои живина јајца имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои живина јајца имаат најмалку калории?

Зеленчук и производи од зеленчук
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку калории?

Овошје и овошни производи
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои овошје и овошни производи имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои овошје и овошни производи имаат најмалку калории?

масни супстанции
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои масти и масни материи имаат најмалку калории?

Шеќери и шеќер деривати
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку калории?


види исто така:

Витамини и минерали во Храна Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмногу витамини и минерали?
Витамини во Храна Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмногу витамини?
Минерали во ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу минерали?
Минерали во Храна кој го подготвил - преработен зеленчук имаат најмалку минерали?
Диета без SODIUM Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмалку натриум?
Диета без Јагленохидрати Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмалку јагленохидрати?
Диета без Јагленохидрати Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку јагленохидрати?
Витамини во Храна Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмалку витамини?
ВИТАМИН Б6 во храната кој го подготвил - преработен зеленчук имаат најмалку витамин Б6?
ВИТАМИН Б6 во храната Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку витамин Б6?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


лук (сијалицата) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Zwieback ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагода компот конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
моркови (варен) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
целер (варен, конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Кокошка белка од јајце 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пржени Debrecin колбас ( исхрана - калории, витамини, минерали )
куки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
орев (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
компир (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сируп ( исхрана - калории, витамини, минерали )
лист ( исхрана - калории, витамини, минерали )
овци масти ( исхрана - калории, витамини, минерали )
стаклен зрно ориз, суровини и ( исхрана - калории, витамини, минерали )
лешник (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
компот од различни плодови, конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
доматено (варен, конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
соја целата сушени семки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагула (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
паштета јајца 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во лук (сијалицата)?
Железо во храната. Колку железо е таму во zwieback?
Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во јагода компот конзервирана?
ХРАНА - Протеини - ИСХРАНА. Колку протеини има во моркови (варен)?
витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во целер (варен, конзервирана)?
Железо во храната. Колку железо е таму во Кокошка белка од јајце 100 г?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more