logo
vertikala

Диета без ПРОТЕИН
Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку протеини?


Диета без ПРОТЕИН Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку протеини?


1. култивирани печурки, свежи содржи 0.00 g Протеини Храна 100g

2. црвена пиперка содржи 0.00 g Протеини Храна 100g

3. моркови (варен, конзервирана) содржи 0.60 g Протеини Храна 100g

4. спанаќ (суровини) содржи 0.70 g Протеини Храна 100g

5. репа, корен (суровини) содржи 0.70 g Протеини Храна 100g

6. тиква содржи 1.00 g Протеини Храна 100g

7. доматено (суровини) содржи 1.00 g Протеини Храна 100g

8. доматено (варен, конзервирана) содржи 1.00 g Протеини Храна 100g

9. сок од домати, солени содржи 1.00 g Протеини Храна 100g

10. моркови (варен) содржи 1.10 g Протеини Храна 100g

11. зелена содржи 1.10 g Протеини Храна 100g

12. ротквица (суровини) содржи 1.10 g Протеини Храна 100g

13. кромид (суровини) содржи 1.10 g Протеини Храна 100g

14. Манголд содржи 1.20 g Протеини Храна 100g

15. зелена салата содржи 1.20 g Протеини Храна 100g

16. целер (суровини) содржи 1.30 g Протеини Храна 100g

17. целер (варен, конзервирана) содржи 1.30 g Протеини Храна 100g

18. краставица содржи 1.30 g Протеини Храна 100g

19. леќа (сув) содржи 1.30 g Протеини Храна 100g

20. зелка (суровини) содржи 1.40 g Протеини Храна 100g

21. кромид (сув) содржи 1.40 g Протеини Храна 100g

22. цвекло (варени) содржи 1.50 g Протеини Храна 100g

23. моркови (суровини) содржи 1.50 g Протеини Храна 100g

24. жолта Chanterelle печурки содржи 1.50 g Протеини Храна 100g

25. диња содржи 1.50 g Протеини Храна 100g

26. цвекло (суровини) содржи 1.60 g Протеини Храна 100g

27. доматно пире во кутии содржи 1.60 g Протеини Храна 100g

28. Chives (суровини) содржи 1.70 g Протеини Храна 100g

29. пченка (суровини) содржи 1.80 g Протеини Храна 100g

30. магдонос (суровини) содржи 1.80 g Протеини Храна 100g>> Храна богата со протеини Кои храни имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Која храна има најмалку протеини?

Житарици и житни производи
>> Високо протеинска храна Кои житарки и житни производи имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои житарки и житни производи имаат најмалку протеини?

месо
>> Храна богата со протеини Кои месо има најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои месо има најмалку протеини?

деликатеси
>> Храна богата со протеини Кои месни производи имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои месни производи имаат најмалку протеини?

еленово
>> Храна богата со протеини Кои еленово има најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои еленово има минимум протеини?

живина
>> Храна богата со протеини Кои живина има најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои живина има најмалку протеини?

птици
>> Храна богата со протеини Кои птици имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои птици имаат најмалку протеини?

морски риби
>> Храна богата со протеини Кои морските риби имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои морските риби имаат најмалку протеини?

слатководна риба
>> Храна богата со протеини Кои слатководни риби имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои слатководни риби имаат најмалку протеини?

Школки, ракови, итн
>> Храна богата со протеини Кои школки, ракови и сл имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои школки, ракови и сл имаат најмалку протеини?

млеко
>> Храна богата со протеини Кои млеко има најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои млеко има најмалку протеини?

Ферментирано млеко, павлака, итн
>> Храна богата со протеини Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку протеини?

ферментирани сирења
>> Храна богата со протеини Кои ферментирани сирења имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои ферментирани сирења имаат најмалку протеини?

живина јајца
>> Храна богата со протеини Кои живина јајца имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои живина јајца имаат најмалку протеини?

Зеленчук и производи од зеленчук
>> Храна богата со протеини Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку протеини?

Овошје и овошни производи
>> Храна богата со протеини Кои овошје и овошни производи имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои овошје и овошни производи имаат најмалку протеини?

масни супстанции
>> Храна богата со протеини Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои масти и масни материи имаат најмалку протеини?

Шеќери и шеќер деривати
>> Храна богата со протеини Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку протеини?


види исто така:

Витамини и минерали во Храна Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу витамини и минерали?
ВИТАМИН Б6 во храната Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу витамини Б6?
Храна богата со јаглени хидрати Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмногу јаглехидрати?
Храна богата со магнезиум Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмногу магнезиум?
Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмалку витамин Б1?
Храна богата со калиум Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмногу калиум?
Диета без калиум Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмалку калиум?
ВИТАМИН Б6 во храната Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмалку витамин Б6?
Диета без магнезиум Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмалку магнезиум?
Диета без IRON кој го подготвил - преработен зеленчук имаат најмалку железо?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


јагода компот конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
црн леб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грејпфрут (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
никне ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сардини (цела конзервирана вода) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
паштета јајца 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
соја микроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Gilthead ( исхрана - калории, витамини, минерали )
моркови (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
торта со јаболки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грејпфрут (свеж сок) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грашок (варен, конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
доматено (варен, конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кондензирана кравјо млеко, незасладена ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пченка микроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
праски (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пржени колбаси ( исхрана - калории, витамини, минерали )
меласа ( исхрана - калории, витамини, минерали )
ананас (конзервирана во сок) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
брокули (варени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во јагода компот конзервирана?
Масти во храната. Колку масти е таму во црн леб?
Витамин Б1 во храна. Колку витамин Б1 (тиамин, Aneurin) е таму во грејпфрут (свежи)?
Калциум во храната. Колку калциум е таму во никне?
ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во сардини (цела конзервирана вода)?
Калиум во храната. Колку калиум е таму во паштета јајца 100 г?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more