logo
vertikala

Диета без ПРОТЕИН
Кои масти и масни материи имаат најмалку протеини?


Диета без ПРОТЕИН Кои масти и масни материи имаат најмалку протеини?


1. растително масло (просек) содржи 0.00 g Протеини Храна 100g

2. маслиново масло содржи 0.00 g Протеини Храна 100g

3. маргарин (просек) содржи 0.00 g Протеини Храна 100g

4. мајонезот (купени) содржи 0.00 g Протеини Храна 100g

5. путер, Неподправената (свежи) содржи 0.60 g Протеини Храна 100g

6. какао - путер содржи 1.00 g Протеини Храна 100g

7. животинска маст (на просечната вредност на говедско месо, овци и свинска маст) содржи 1.00 g Протеини Храна 100g

8. мајонезот (домашна) содржи 1.50 g Протеини Храна 100g>> Храна богата со протеини Кои храни имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Која храна има најмалку протеини?

Житарици и житни производи
>> Високо протеинска храна Кои житарки и житни производи имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои житарки и житни производи имаат најмалку протеини?

месо
>> Храна богата со протеини Кои месо има најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои месо има најмалку протеини?

деликатеси
>> Храна богата со протеини Кои месни производи имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои месни производи имаат најмалку протеини?

еленово
>> Храна богата со протеини Кои еленово има најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои еленово има минимум протеини?

живина
>> Храна богата со протеини Кои живина има најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои живина има најмалку протеини?

птици
>> Храна богата со протеини Кои птици имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои птици имаат најмалку протеини?

морски риби
>> Храна богата со протеини Кои морските риби имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои морските риби имаат најмалку протеини?

слатководна риба
>> Храна богата со протеини Кои слатководни риби имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои слатководни риби имаат најмалку протеини?

Школки, ракови, итн
>> Храна богата со протеини Кои школки, ракови и сл имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои школки, ракови и сл имаат најмалку протеини?

млеко
>> Храна богата со протеини Кои млеко има најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои млеко има најмалку протеини?

Ферментирано млеко, павлака, итн
>> Храна богата со протеини Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку протеини?

ферментирани сирења
>> Храна богата со протеини Кои ферментирани сирења имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои ферментирани сирења имаат најмалку протеини?

живина јајца
>> Храна богата со протеини Кои живина јајца имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои живина јајца имаат најмалку протеини?

Зеленчук и производи од зеленчук
>> Храна богата со протеини Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку протеини?

Овошје и овошни производи
>> Храна богата со протеини Кои овошје и овошни производи имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои овошје и овошни производи имаат најмалку протеини?

масни супстанции
>> Храна богата со протеини Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои масти и масни материи имаат најмалку протеини?

Шеќери и шеќер деривати
>> Храна богата со протеини Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку протеини?


види исто така:

Витамин Б2 во храна Кои неподготвени - сурови масти и масни супстанции кои имаат најмногу витамин Б2?
ХРАНА ЗА телесната тежина Кои неподготвени - сурови масти и масни супстанции кои имаат најмногу масти?
Диета без ПРОТЕИН Кои неподготвени - сурови масти и масни материи имаат најмалку протеини?
Диета без магнезиум кој го подготвил - преработени масти и масни материи имаат најмалку магнезиум?
Храна богата со калиум Кои неподготвени - сурови масти и масни супстанции кои имаат најмногу калиум?
ВИТАМИН Ц во храната Кои неподготвени - сурови масти и масни супстанции кои имаат најмногу витамин Ц?
Храна богата со фосфор Кои неподготвени - сурови масти и масни супстанции кои имаат најмногу фосфор?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА кој го подготвил - преработени масти и масни материи имаат најмалку витамин Е?
Диета без Јагленохидрати Кои масти и масни материи имаат најмалку јагленохидрати?
Храна богата со јаглени хидрати Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу јаглехидрати?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


мајчиното млеко ( исхрана - калории, витамини, минерали )
жолта Chanterelle печурки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пилешко јајца во прав ( исхрана - калории, витамини, минерали )
птици ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кајсија компот, конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
соја микроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Турција јајца 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бел рафиниран шеќер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Камембер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пченица микроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сардини (цела конзервирана вода) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
датуми, овошје со шеќер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
козјо сирење (во просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
животинска маст (на просечната вредност на говедско месо, овци и свинска маст) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
свинско црниот дроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
праз (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пржени колбаси ( исхрана - калории, витамини, минерали )
конзервирана лосос ( исхрана - калории, витамини, минерали )
ротквица (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
круша, конзервирана во сируп ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Фосфор во храната. Колку фосфор е таму во мајчиното млеко?
Е витамини во храната. Колку витамин Е или токоферол е таму во жолта Chanterelle печурки?
Здрава храна - Калории. Колку калории има во пилешко јајца во прав?
В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во птици?
Здрава храна - Калории. Колку калории има во кајсија компот, конзервирана?
Калциум во храната. Колку калциум е таму во соја микроб?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more