logo
vertikala

Храна богата со протеини
Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу протеини?


Храна богата со протеини Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу протеини?


1. какао во прав содржи 20.40 g Протеини Храна 100g

2. млечно чоколадо содржи 6.00 g Протеини Храна 100g

3. карамел содржи 2.50 g Протеини Храна 100g

4. чоколадо мешање содржи 2.00 g Протеини Храна 100g

5. меласа содржи 2.00 g Протеини Храна 100g

6. бонбони (во просек) содржи 0.80 g Протеини Храна 100g

7. природен пчелин мед содржи 0.40 g Протеини Храна 100g

8. џемови (просек) содржи 0.30 g Протеини Храна 100g

9. желе (просек) содржи 0.20 g Протеини Храна 100g

10. сируп содржи 0.00 g Протеини Храна 100g

11. нерафинирано шеќер содржи 0.00 g Протеини Храна 100g

12. бел рафиниран шеќер содржи 0.00 g Протеини Храна 100g>> Храна богата со протеини Кои храни имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Која храна има најмалку протеини?

Житарици и житни производи
>> Високо протеинска храна Кои житарки и житни производи имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои житарки и житни производи имаат најмалку протеини?

месо
>> Храна богата со протеини Кои месо има најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои месо има најмалку протеини?

деликатеси
>> Храна богата со протеини Кои месни производи имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои месни производи имаат најмалку протеини?

еленово
>> Храна богата со протеини Кои еленово има најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои еленово има минимум протеини?

живина
>> Храна богата со протеини Кои живина има најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои живина има најмалку протеини?

птици
>> Храна богата со протеини Кои птици имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои птици имаат најмалку протеини?

морски риби
>> Храна богата со протеини Кои морските риби имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои морските риби имаат најмалку протеини?

слатководна риба
>> Храна богата со протеини Кои слатководни риби имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои слатководни риби имаат најмалку протеини?

Школки, ракови, итн
>> Храна богата со протеини Кои школки, ракови и сл имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои школки, ракови и сл имаат најмалку протеини?

млеко
>> Храна богата со протеини Кои млеко има најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои млеко има најмалку протеини?

Ферментирано млеко, павлака, итн
>> Храна богата со протеини Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку протеини?

ферментирани сирења
>> Храна богата со протеини Кои ферментирани сирења имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои ферментирани сирења имаат најмалку протеини?

живина јајца
>> Храна богата со протеини Кои живина јајца имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои живина јајца имаат најмалку протеини?

Зеленчук и производи од зеленчук
>> Храна богата со протеини Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку протеини?

Овошје и овошни производи
>> Храна богата со протеини Кои овошје и овошни производи имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои овошје и овошни производи имаат најмалку протеини?

масни супстанции
>> Храна богата со протеини Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои масти и масни материи имаат најмалку протеини?

Шеќери и шеќер деривати
>> Храна богата со протеини Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку протеини?


види исто така:

ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории кој го подготвил - преработени шеќери и шеќер деривати имаат најмалку калории?
Диета без фосфор Кои неподготвени - сурова шеќери и шеќер деривати имаат најмалку фосфор?
ВИТАМИН Ц во храната кој го подготвил - преработени шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Ц?
Диета без магнезиум кој го подготвил - преработени шеќери и шеќер деривати имаат најмалку магнезиум?
ВИТАМИН А во храната Кои неподготвени - сурова шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин А?
Витамин Б1 во храната Кои неподготвени - сурова шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Б1?
ВИТАМИН А во храната кој го подготвил - преработени шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин А?
Витамини во ХРАНА кој го подготвил - преработени шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамини?
Витамини и минерали во Храна Кои неподготвени - сурова шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамини и минерали?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА кој го подготвил - преработени шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Е?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


пченица гриз ( исхрана - калории, витамини, минерали )
соја целата сушени семки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Boloney ( исхрана - калории, витамини, минерали )
варен мида ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сончогледово семе ( исхрана - калории, витамини, минерали )
ананас (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
моркови (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јачмен никулци ( исхрана - калории, витамини, минерали )
патка јајце 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пченица микроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
смокви (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
нерафинирано шеќер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кефир ( исхрана - калории, витамини, минерали )
црвени кромид ( исхрана - калории, витамини, минерали )
туна (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кромид (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
смокви (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Chives (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
свинско печење ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кромид (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во пченица гриз?
ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во соја целата сушени семки?
Здрава храна - Калории. Колку калории има во boloney?
Натриум во храната. Колку натриум е таму во варен мида?
Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во сончогледово семе?
ХРАНА - Протеини - ИСХРАНА. Колку протеини има во ананас (свежи)?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more