logo
vertikala

ВИТАМИН Е ВО ХРАНА
Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Е?

витамин А | витамин Б1 | витамин Б2 | витамин Б6 | витамин Ц | витамин Е


ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Е?


1. бонбони (во просек) содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

2. какао во прав содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

3. карамел содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

4. чоколадо мешање содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

5. млечно чоколадо содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

6. џемови (просек) содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

7. желе (просек) содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

8. меласа содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

9. природен пчелин мед содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

10. сируп содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

11. нерафинирано шеќер содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

12. бел рафиниран шеќер содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои храна има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои храна има најмалку витамин Е?

Житарици и житни производи
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои житарки и житни производи имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои житарки и житни производи имаат најмалку витамин Е?

месо
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месо има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месо има најмалку витамин Е?

деликатеси
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месни производи имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месни производи имаат најмалку витамин Е?

еленово
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои еленово има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои еленово има најмалку витамин Е?

живина
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина има најмалку витамин Е?

птици
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои птици имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои птици имаат најмалку витамин Е?

морски риби
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои морските риби имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои морските риби имаат најмалку витамин Е?

слатководна риба
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои слатководни риби имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои слатководни риби имаат најмалку витамин Е?

Школки, ракови, итн
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои школки, ракови и сл имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои школки, ракови и сл имаат најмалку витамин Е?

млеко
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои млеко има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои млеко има најмалку витамин Е?

Ферментирано млеко, павлака, итн
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамин Е?

ферментирани сирења
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирани сирења имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирани сирења имаат најмалку витамин Е?

живина јајца
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина јајца имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина јајца имаат најмалку витамин Е?

Зеленчук и производи од зеленчук
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку витамин Е?

Овошје и овошни производи
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои овошје и овошни производи имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои овошје и овошни производи имаат најмалку витамин Е?

масни супстанции
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои масти и масни материи имаат најмалку витамин Е?

Шеќери и шеќер деривати
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Е?


види исто така:

ВИТАМИН Б6 во храната Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Б6?
Минерали во Храна Кои неподготвени - сурова шеќери и шеќер деривати имаат најмногу минерали?
ВИТАМИН Б6 во храната кој го подготвил - преработени шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Б6?
Витамини во ХРАНА Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамини?
ВИТАМИН Ц во храната Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Ц?
Диета без SODIUM Кои неподготвени - сурова шеќери и шеќер деривати имаат најмалку натриум?
Витамин Б2 во храна Кои неподготвени - сурова шеќери и шеќер деривати имаат најмалку Витамин Б2?
Витамин Б1 во храната Кои неподготвени - сурова шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Б1?
Храна богата со магнезиум кој го подготвил - преработени шеќери и шеќер деривати имаат најмногу магнезиум?
Диета без калиум Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку калиум?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


кокошката е жолчка од јајце 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
желка ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кикирики (печени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
никне ( исхрана - калории, витамини, минерали )
доматно пире во кутии ( исхрана - калории, витамини, минерали )
црвени кромид ( исхрана - калории, витамини, минерали )
холандски сирење ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кромид (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
ракчиња (свежа) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
моркови (варен) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грејпфрут (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кајсија (сушени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
доматено (варен, конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Турција јајца 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пченица микроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
маслиново масло ( исхрана - калории, витамини, минерали )
животинска маст (на просечната вредност на говедско месо, овци и свинска маст) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сланина (полу масти) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
конзервирана лосос ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кравјо млеко, бегло ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Калциум во храната. Колку калциум е таму во кокошката е жолчка од јајце 100 г?
ХРАНА - Протеини - ИСХРАНА. Колку протеини има во желка?
Масти во храната. Колку масти е таму во кикирики (печени)?
Калциум во храната. Колку калциум е таму во никне?
Калциум во храната. Колку калциум е таму во доматно пире во кутии?
Е витамини во храната. Колку витамин Е или токоферол е таму во црвени кромид?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more