logo
vertikala

ХРАНА ЗА губење на тежината
Кои неподготвени - сурова житарици и житни производи имаат најмалку масти?


ХРАНА ЗА губење на тежината Кои неподготвени - сурова житарици и житни производи имаат најмалку масти?


1. ориз снегулки содржи 0.00 g маст Храна 100g

2. корнфлекс содржи 0.40 g маст Храна 100g

3. оризово брашно содржи 0.50 g маст Храна 100g

4. стаклен зрно ориз, суровини и содржи 0.90 g маст Храна 100g

5. ориз зрна (не излупени) содржи 1.40 g маст Храна 100g

6. суровини тесто содржи 1.40 g маст Храна 100g

7. јачмен брашно содржи 2.00 g маст Храна 100g

8. пченично брашно содржи 2.10 g маст Храна 100g

9. полузрнесто содржи 2.60 g маст Храна 100g

10. пченка жито содржи 4.40 g маст Храна 100g

11. овес содржи 5.00 g маст Храна 100g

12. овес снегулка содржи 5.80 g маст Храна 100g

13. јачмен никулци содржи 7.60 g маст Храна 100g

14. пченица микроб содржи 10.00 g маст Храна 100g

15. пченка микроб содржи 21.70 g маст Храна 100g>> ХРАНА ЗА телесната тежина Која храна има најмногу дебели?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Која храна има најмалку масти?

Житарици и житни производи
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои житарки и житни производи имаат најмногу масти?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои житарки и житни производи имаат најмалку масти?

месо
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои месо има најмногу дебели?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои месо има најмалку масти?

деликатеси
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои месни производи имаат најмногу масти?
>> ХРАНА за слабеење Кои месни производи имаат најмалку масти?

еленово
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои еленово има најмногу маст?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои еленово има најмалку маст?

живина
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои живина има најмногу дебели?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои pouktry имаат најмалку масти?

птици
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои птици имаат најмногу масти?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои птици имаат најмалку масти?

морски риби
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои морските риби имаат најмногу масти?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои морските риби имаат најмалку масти?

слатководна риба
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои слатководни риби имаат најмногу масти?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои слатководни риби имаат најмалку масти?

Школки, ракови, итн
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои школки, ракови и сл имаат најмногу масти?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои школки, ракови и сл имаат најмалку масти?

млеко
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои млеко има најмногу дебели?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои млеко има најмалку масти?

Ферментирано млеко, павлака, итн
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу дебели?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку масти?

ферментирани сирења
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои ферментирани сирења имаат најмногу масти?
>> ХРАНА за слабеење Кои ферментирани сирења имаат најмалку масти?

живина јајца
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои живина јајца имаат најмногу масти?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои poultra јајца имаат најмалку масти?

Зеленчук и производи од зеленчук
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу масти?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку масти?

Овошје и овошни производи
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои овошје и овошни производи имаат најмногу масти?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои овошје и овошни производи имаат најмалку масти?

масни супстанции
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу масти?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои масти и масни материи имаат најмалку масти?

Шеќери и шеќер деривати
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу масти?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку масти?


види исто така:

Диета без IRON кој го подготвил - преработени житарици и житни производи имаат најмалку железо?
Витамини во Храна кој го подготвил - преработени житарици и житни производи имаат најмногу витамини?
Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои неподготвени - сурова житарици и житни производи имаат најмалку витамин Б1?
ВИТАМИН Б6 во храната Кои житарки и житни производи имаат најмногу витамин Б6?
Витамини и минерали во Храна кој го подготвил - преработени житарици и житни производи имаат најмногу витамини и минерали?
Храна богата со железо Кои неподготвени - сурова житарици и житни производи имаат најмногу железо?
Диета без магнезиум Кои неподготвени - сурова житарици и житни производи имаат најмалку магнезиум?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои житарки и житни производи имаат најмногу витамин Е?
ХРАНА ЗА телесната тежина Кои неподготвени - сурова житарици и житни производи имаат најмногу масти?
Витамин Б1 ВО ХРАНА кој го подготвил - преработени житарици и житни производи имаат најмногу витамин Б1?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


Gilthead ( исхрана - калории, витамини, минерали )
зелена салата ( исхрана - калории, витамини, минерали )
цвекло (варени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
целата пилешко јајца 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
меласа ( исхрана - калории, витамини, минерали )
портокал (свеж сок) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
холандски сирење ( исхрана - калории, витамини, минерали )
матеница ( исхрана - калории, витамини, минерали )
конзервирана туна ( исхрана - калории, витамини, минерали )
магдонос (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
целер (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грејпфрут (свеж сок) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
ориз снегулки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
круши (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пржени Debrecin колбас ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јачмен брашно ( исхрана - калории, витамини, минерали )
стаклен зрно ориз, суровини и ( исхрана - калории, витамини, минерали )
боровинки, конзервирана задушени ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бадем (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кромид (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


А витамин во храна. Колку витамин А (ретинол или каротин) е таму во gilthead?
А витамин во храна. Колку витамин А (ретинол или каротин) е таму во зелена салата?
Магнезиум во храната. Колку магнезиум е таму во цвекло (варени)?
Калиум во храната. Колку калиум е таму во целата пилешко јајца 100 г?
Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во меласа?
Натриум во храната. Колку натриум е таму во портокал (свеж сок)?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more