logo
vertikala

Витамин Б1 ВО ХРАНА
Кои неподготвени - сурова живина има најмногу витамин Б1?

витамин А | витамин Б1 | витамин Б2 | витамин Б6 | витамин Ц | витамин Е


Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои неподготвени - сурова живина има најмногу витамин Б1?>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои храни имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Која храна има најмалку витамин Б1?

Житарици и житни производи
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои житарки и житни производи имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои житарки и житни производи имаат најмалку витамин Б1?

месо
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои месото има најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои месото има најмалку витамин Б1?

деликатеси
>> Витамин Б1 во храната Кои месни производи имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои месни производи имаат најмалку витамин Б1?

еленово
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои еленово има најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои еленово има најмалку витамин Б1?

живина
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои живина има најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои живина има најмалку витамин Б1?

птици
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои птици имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои птици имаат најмалку витамин Б1?

морски риби
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои морските риби имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои морските риби имаат најмалку витамин Б1?

слатководна риба
>> Витамин Б1 во храната Кои слатководни риби имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои слатководни риби имаат најмалку витамин Б1?

Школки, ракови, итн
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои школки, ракови и сл имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои школки, ракови и сл имаат најмалку витамин Б1?

млеко
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои млеко има најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои млеко има најмалку витамин Б1?

Ферментирано млеко, павлака, итн
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамин Б1?

ферментирани сирења
>> Витамин Б1 во храната Кои ферментирани сирења имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои ферментирани сирења имаат најмалку витамин Б1?

живина јајца
>> Витамин Б1 во храната Кои живина јајца имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои живина јајца имаат најмалку витамин Б1?

Зеленчук и производи од зеленчук
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку витамин Б1?

Овошје и овошни производи
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои овошје и овошни производи имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои овошје и овошни производи имаат најмалку на витамин Б1?

масни супстанции
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои масти и масни материи имаат најмалку витамин Б1?

Шеќери и шеќер деривати
>> Витамин Б1 во храната Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Б1?


види исто така:

Диета без магнезиум кој го подготвил - обработуваат живина има најмалку магнезиум?
ХРАНА ЗА губење на тежината кој го подготвил - обработуваат живина има најмалку масти?
Диета без јаглени хидрати кој го подготвил - обработените живина има најмалку јагленохидрати?
Витамин Ц во Храна Кои живина има најмалку витамин Ц?
Витамин Б2 во храна Кои живина има најмногу витамин Б2?
Храна богата со натриум Кои живина има најмногу натриум?
Храна богата со фосфор Кои живина има најмногу фосфор?
Диета без фосфор Кои неподготвени - сурова живина има најмалку фосфор?
Минерали во Храна Кои неподготвени - сурова живина има најмногу минерали?
Диета без ПРОТЕИН кој го подготвил - обработуваат живина има најмалку протеини?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


мајонезот (домашна) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
козјо сирење (во просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јачмен брашно ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пржени колбаси ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пржена сланина ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јаболко (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
есетра ( исхрана - калории, витамини, минерали )
патка месо без маснотии ( исхрана - калории, витамини, минерали )
свинско печење ( исхрана - калории, витамини, минерали )
шума зајак ( исхрана - калории, витамини, минерали )
харинга (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
морски алги (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Potatoe (чипс) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
портокал (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
праски (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
харинга (чадена) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
птици ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јогурт ( исхрана - калории, витамини, минерали )
леќа (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
шлаг ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Магнезиум во храната. Колку магнезиум е таму во мајонезот (домашна)?
Здрава храна - Калории. Колку калории има во козјо сирење (во просек)?
ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во јачмен брашно?
Калциум во храната. Колку калциум е таму во пржени колбаси?
Натриум во храната. Колку натриум е таму во пржена сланина?
Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во јаболко (свежи)?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more