logo
vertikala

ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории
Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмногу калории?


ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмногу калории?


1. јагула (чадена) содржи 328.00 калории Храна 100g

2. јагула (свежи) содржи 282.00 калории Храна 100g

3. лосос (свежи) содржи 202.00 калории Храна 100g

4. конзервирана лосос содржи 168.00 калории Храна 100g>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои храни имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Која храна има најмалку калории?

Житарици и житни производи
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои житарки и житни производи имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои житарки и житни производи имаат најмалку калории?

месо
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои месо има најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои месо има најмалку калории?

деликатеси
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои месни производи имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои месни производи имаат најмалку калории?

еленово
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои еленово има најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои еленово има најмалку калории?

живина
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои живина има најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои живина има најмалку калории?

птици
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои птици имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои птици имаат најмалку калории?

морски риби
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои морските риби имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои морските риби имаат најмалку калории?

слатководна риба
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои слатководни риби имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои слатководни риби имаат најмалку калории?

Школки, ракови, итн
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои школки, ракови и сл имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои школки, ракови и сл имаат најмалку калории?

млеко
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои млеко има најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои млеко има најмалку калории?

Ферментирано млеко, павлака, итн
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку калории?

ферментирани сирења
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои ферментирани сирења имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои ферментирани сирења имаат најмалку калории?

живина јајца
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои живина јајца имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои живина јајца имаат најмалку калории?

Зеленчук и производи од зеленчук
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку калории?

Овошје и овошни производи
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои овошје и овошни производи имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои овошје и овошни производи имаат најмалку калории?

масни супстанции
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои масти и масни материи имаат најмалку калории?

Шеќери и шеќер деривати
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку калории?


види исто така:

ВИТАМИН А во храната кој го подготвил - преработени слатководни риби имаат најмногу витамин А?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА кој го подготвил - преработени слатководни риби имаат најмногу витамин Е?
Храна богата со магнезиум Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмногу магнезиум?
Храна богата со калиум Кои слатководни риби имаат најмногу калиум?
ВИТАМИН Б6 во храната Кои слатководни риби имаат најмногу витамин Б6?
Диета без фосфор Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмалку фосфор?
Диета без Јагленохидрати кој го подготвил - преработени слатководни риби имаат најмалку јагленохидрати?
Диета без Јагленохидрати Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмалку јагленохидрати?
Храна богата со магнезиум Кои слатководни риби имаат најмногу магнезиум?
Витамини во Храна кој го подготвил - преработени слатководни риби имаат најмалку витамин?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


ананас (конзервирана во сок) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
конзервирана лосос ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагода компот конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јастог (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
соја микроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
доматно пире во кутии ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Турција јајца 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
конзервирана рак ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Boloney ( исхрана - калории, витамини, минерали )
магдонос (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
говедско месо сало ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бонбони (во просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
карфиол (варени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
телешко polumasno ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Срна ( исхрана - калории, витамини, минерали )
тиква ( исхрана - калории, витамини, минерали )
целата пилешко јајца 48 гр ( исхрана - калории, витамини, минерали )
говедско месо во конзерва ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сардини (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грозје (свеж сок) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Магнезиум во храната. Колку магнезиум е таму во ананас (конзервирана во сок)?
Фосфор во храната. Колку фосфор е таму во конзервирана лосос?
Е витамини во храната. Колку витамин Е или токоферол е таму во јагода компот конзервирана?
витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во јастог (свежи)?
ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во соја микроб?
Магнезиум во храната. Колку магнезиум е таму во доматно пире во кутии?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more