logo
vertikala

Витамин Б1 ВО ХРАНА
Кои неподготвени - сурова школки, ракови и сл имаат најмалку витамин Б1?

витамин А | витамин Б1 | витамин Б2 | витамин Б6 | витамин Ц | витамин Е


Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои неподготвени - сурова школки, ракови и сл имаат најмалку витамин Б1?


1. конзервирана рак содржи 0.01 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) Храна 100g

2. вид рак во конзерва содржи 0.05 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) Храна 100g

3. јастог (свежи) содржи 0.15 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) Храна 100g

4. јастог во конзерва содржи 0.16 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) Храна 100g>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои храни имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Која храна има најмалку витамин Б1?

Житарици и житни производи
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои житарки и житни производи имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои житарки и житни производи имаат најмалку витамин Б1?

месо
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои месото има најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои месото има најмалку витамин Б1?

деликатеси
>> Витамин Б1 во храната Кои месни производи имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои месни производи имаат најмалку витамин Б1?

еленово
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои еленово има најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои еленово има најмалку витамин Б1?

живина
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои живина има најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои живина има најмалку витамин Б1?

птици
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои птици имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои птици имаат најмалку витамин Б1?

морски риби
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои морските риби имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои морските риби имаат најмалку витамин Б1?

слатководна риба
>> Витамин Б1 во храната Кои слатководни риби имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои слатководни риби имаат најмалку витамин Б1?

Школки, ракови, итн
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои школки, ракови и сл имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои школки, ракови и сл имаат најмалку витамин Б1?

млеко
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои млеко има најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои млеко има најмалку витамин Б1?

Ферментирано млеко, павлака, итн
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамин Б1?

ферментирани сирења
>> Витамин Б1 во храната Кои ферментирани сирења имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои ферментирани сирења имаат најмалку витамин Б1?

живина јајца
>> Витамин Б1 во храната Кои живина јајца имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои живина јајца имаат најмалку витамин Б1?

Зеленчук и производи од зеленчук
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку витамин Б1?

Овошје и овошни производи
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои овошје и овошни производи имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои овошје и овошни производи имаат најмалку на витамин Б1?

масни супстанции
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои масти и масни материи имаат најмалку витамин Б1?

Шеќери и шеќер деривати
>> Витамин Б1 во храната Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Б1?


види исто така:

Витаминот А во Храна Кои неподготвени - сурова школки, ракови и сл имаат најмногу витамин А?
Витамини и минерали во храната Кои неподготвени - сурова школки, ракови и сл имаат најмалку витамини и минерали?
Храна богата со калциум кој го подготвил - преработени школки, ракови и сл имаат најмногу калциум?
Минерали во Храна Кои неподготвени - сурова школки, ракови и сл имаат најмногу минерали?
ВИТАМИН Б6 во храната кој го подготвил - преработени школки, ракови и сл имаат најмногу витамин Б6?
Диета без IRON кој го подготвил - преработени школки, ракови и сл имаат најмалку железо?
Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои неподготвени - сурова школки, ракови и сл имаат најмалку витамин Б1?
ВИТАМИН Ц во храната Кои неподготвени - суровини и школки, ракови и сл имаат најмногу витамин Ц?
Витамини и минерали во храната кој го подготвил - преработени школки, ракови и сл имаат најмалку витамини и минерали?
Диета без ПРОТЕИН Кои неподготвени - сурова школки, ракови и сл имаат најмалку протеини?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


какао - путер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
стаклен зрно ориз, суровини и ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пифтија ( исхрана - калории, витамини, минерали )
какао во прав ( исхрана - калории, витамини, минерали )
спанаќ (варен) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
зелена салата ( исхрана - калории, витамини, минерали )
малини (свеж сок) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кикирики (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
млеко во прав кравјо, целата засладен ( исхрана - калории, витамини, минерали )
орев (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
маслинки (солени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пченично брашно ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагнешко (полу масти) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
нерафинирано шеќер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кравјо млеко, бегло ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Ementaler ( исхрана - калории, витамини, минерали )
овци филе ( исхрана - калории, витамини, минерали )
гуска црниот дроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
моркови (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Манголд ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Здрава храна - Калории. Колку калории има во какао - путер?
ХРАНА - Протеини - ИСХРАНА. Колку протеини има во стаклен зрно ориз, суровини и?
ХРАНА - Протеини - ИСХРАНА. Колку протеини има во пифтија?
В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во какао во прав?
В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во спанаќ (варен)?
витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во зелена салата?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more