logo
vertikala

USHQIME Të PASURA ME PROTEINA
Cilat ushqime kanë proteina më shumë?


USHQIME Të PASURA ME PROTEINA Cilat ushqime kanë proteina më shumë?


1. Krem kosi me yndyrë 35% përmban 99.00 Proteina g Food 100g

2. Xhelatinë përmban 43.00 Proteina g Food 100g

3. Djathë Hollandisht përmban 39.00 Proteina g Food 100g

4. Lloj djathi përmban 38.00 Proteina g Food 100g

5. Sojë e tërë fara të thata përmban 35.00 Proteina g Food 100g

6. Lakër elb përmban 28.60 Proteina g Food 100g

7. Skuqur Debrecin suxhuk përmban 28.00 Proteina g Food 100g

8. Ementaler përmban 27.70 Proteina g Food 100g

9. Tuna (të freskëta) përmban 27.00 Proteina g Food 100g

10. Fara luledielli përmban 27.00 Proteina g Food 100g

11. Kikirikë (pjekur) përmban 26.90 Proteina g Food 100g

12. Sardelet konservuar (të gjithë në ujë) përmban 25.70 Proteina g Food 100g

13. Embrion gruri përmban 25.20 Proteina g Food 100g

14. Viçi në mund të përmban 25.20 Proteina g Food 100g

15. Thëllëzë përmban 25.00 Proteina g Food 100g

16. Proshutë gatuar përmban 23.50 Proteina g Food 100g

17. Suxhuk skuqur përmban 23.00 Proteina g Food 100g

18. Ton i konservuar përmban 23.00 Proteina g Food 100g

19. Kikirikë (thatë) përmban 23.00 Proteina g Food 100g

20. Lepuri fushë përmban 22.30 Proteina g Food 100g

21. Harengë (tymosur) përmban 22.20 Proteina g Food 100g

22. Jobesimtarë pule përmban 22.10 Proteina g Food 100g

23. Pyll lepuri përmban 22.00 Proteina g Food 100g

24. Mishit duck pa yndyrë përmban 22.00 Proteina g Food 100g

25. Rosë e egër përmban 22.00 Proteina g Food 100g

26. Fazan përmban 22.00 Proteina g Food 100g

27. Horsemeat përmban 21.40 Proteina g Food 100g

28. Kaproll përmban 21.40 Proteina g Food 100g

29. Derri i egër përmban 21.00 Proteina g Food 100g

30. Sardelet (të freskëta) përmban 21.00 Proteina g Food 100g>> USHQIME Të PASURA ME PROTEINA Cilat ushqime kanë proteina më shumë?
>> USHQIMI PA PROTEINAVE Cili ushqim ka proteina pak?

Drithëra dhe produkte të drithërave
>> USHQIMI PROTEINA HIGH Cili drithëra dhe produkte të drithërave kanë proteina më?
>> USHQIMI PA PROTEINAVE Cili drithëra dhe produkte të drithërave kanë proteina të paktën?

Mish
>> USHQIME Të PASURA ME PROTEINA Cili mish i ka proteina më?
>> USHQIMI PA PROTEINAVE Cili mish ka më pak proteina?

Sallameria
>> USHQIME Të PASURA ME PROTEINA Që PRODUKTET E MISHIT të ketë proteina më?
>> USHQIMI PA PROTEINAVE Cili produktet e mishit kanë proteina pak?

Mish dreri
>> USHQIME Të PASURA ME PROTEINA Cili mish dreri ka proteina më?
>> USHQIMI PA PROTEINAVE Cili mish dreri ka proteina minimale?

Shpend
>> USHQIME Të PASURA ME PROTEINA Cili pulave ka proteina më?
>> USHQIMI PA PROTEINAVE Cili pulave ka proteina pak?

Birds
>> USHQIME Të PASURA ME PROTEINA Cili zogjtë kanë proteina më?
>> USHQIMI PA PROTEINAVE Cili zogjtë kanë proteina pak?

Peshku Detare
>> USHQIME Të PASURA ME PROTEINA Cili peshkut detare kanë proteina më?
>> USHQIMI PA PROTEINAVE Cili peshk detare kanë proteina pak?

Peshku i ujërave të ëmbla
>> USHQIME Të PASURA ME PROTEINA Cili peshk ujërave të ëmbla kanë proteina më?
>> USHQIMI PA PROTEINAVE Cili peshk ujërave të ëmbla kanë proteina pak?

Molusqe, gaforret, etj
>> USHQIME Të PASURA ME PROTEINA Cilat molusqe, gaforret etj kanë proteina më?
>> USHQIMI PA PROTEINAVE Cilat clams, gaforret etj kanë proteina pak?

Qumësht
>> USHQIME Të PASURA ME PROTEINA Cili qumësht ka proteina më?
>> USHQIMI PA PROTEINAVE Cili qumësht ka proteina pak?

Thartuar, krem qumësht, etj
>> USHQIME Të PASURA ME PROTEINA Cili thartuar, krem ​​qumësht etj ka proteina më?
>> USHQIMI PA PROTEINAVE Cili thartuar, krem ​​qumësht etj ka proteina pak?

Djathrave të fermentuara
>> USHQIME Të PASURA ME PROTEINA Cili fermentuara djathrave të ketë proteina më?
>> USHQIMI PA PROTEINAVE djathrave të fermentuara Cilat kanë proteina pak?

Vezë të pulave
>> USHQIME Të PASURA ME PROTEINA Cili vezët e pulave kanë proteina më shumë?
>> USHQIMI PA PROTEINAVE Cili vezët e pulave të ketë proteina pak?

Perime dhe produkteve bimore
>> USHQIME Të PASURA ME PROTEINA Cilat perime dhe perime produkte kanë proteina më shumë?
>> USHQIMI PA PROTEINAVE Cilat perime dhe perime produkteve kanë proteina të paktën?

Frutat dhe produkte fruta
>> USHQIME Të PASURA ME PROTEINA Cilat fruta dhe produkteve të frutave të ketë proteina më?
>> USHQIMI PA PROTEINAVE Cilat fruta dhe produkte të fruta kanë pak proteina?

Substancat yndyrore
>> USHQIME Të PASURA ME PROTEINA Cilat yndyrna dhe substancat yndyrore kanë proteina më?
>> USHQIMI PA PROTEINAVE Cili yndyrna dhe substancat yndyrore kanë proteina pak?

Sheqerna dhe derivatet e sheqerit
>> USHQIME Të PASURA ME PROTEINA Cili sheqerna dhe derivatet e sheqerit kanë proteina më shumë?
>> USHQIMI PA PROTEINAVE Cili sheqerna dhe derivatet e sheqerit kanë proteina pak?


Shih gjithashtu:

USHQIME Të PASURA ME FOSFOR Cili papërgatitur - ushqim të papërpunuara ka fosfor më?
VITAMINA B1 Në USHQIME i cili ka përgatitur - ushqim të përpunuara ka B1 më vitaminë?
USHQIMI PA KALCIUMI i cili ka përgatitur - ushqim të përpunuara ka kalcium pak?
VITAMINA E Në USHQIME Cili papërgatitur - ushqim të papërpunuara ka pak vitaminë E?
VITAMINA B2 Në USHQIME i cili ka përgatitur - ushqim të përpunuara ka B2 më vitaminë?
VITAMINA A Në USHQIME i cili ka përgatitur - ushqim të përpunuara ka më vitaminë A?
VITAMINA B6 Në USHQIME Cili papërgatitur - ushqim të papërpunuara ka B6 më vitaminë?
USHQIMI PËR SHTIM Në PESHë Cili papërgatitur - ushqim të papërpunuara ka më yndyrë?
VITAMINA B2 Në USHQIME Cili ushqim ka B2 më vitaminë?
USHQIME Të PASURA Në KALIUM Cili papërgatitur - ushqim të papërpunuara ka kalium më shumë?

LLOJET E USHQIMIT:


Drithëra dhe produkte të drithërave
mish
sallameria
mish dreri
shpend
Birds
peshku Detare
peshku i ujërave të ëmbla
Molusqe, gaforret, etj
qumësht
Thartuar, krem qumësht, etj
djathrave të fermentuara
vezë të pulave
Perime dhe produkteve bimore
Frutat dhe produkte fruta
substancat yndyrore
Sheqerna dhe derivatet e sheqerit

Sende ushqimore:


Candy - tortë (mesatare) ( ushqyerit - kalori, vitamina, minerale )
Patate (të papërpunuara) ( ushqyerit - kalori, vitamina, minerale )
Karrota (të papërpunuara) ( ushqyerit - kalori, vitamina, minerale )
Gaforre konservuar ( ushqyerit - kalori, vitamina, minerale )
Pjekje (breads) ( ushqyerit - kalori, vitamina, minerale )
Turnips, rrënjë (të papërpunuara) ( ushqyerit - kalori, vitamina, minerale )
Jam butë në një mund ( ushqyerit - kalori, vitamina, minerale )
Oriz kokërr (jo peeled) ( ushqyerit - kalori, vitamina, minerale )
Raven (të freskëta) ( ushqyerit - kalori, vitamina, minerale )
Chops qengji ( ushqyerit - kalori, vitamina, minerale )
Misri (të papërpunuara) ( ushqyerit - kalori, vitamina, minerale )
Krem whipped ( ushqyerit - kalori, vitamina, minerale )
Bishtaja (gatuar, konservuar) ( ushqyerit - kalori, vitamina, minerale )
Djathë bri ( ushqyerit - kalori, vitamina, minerale )
Angjinarja (pjesa ushqimor) ( ushqyerit - kalori, vitamina, minerale )
(fasule thatë) ( ushqyerit - kalori, vitamina, minerale )
Luleshtrydhe të freskëta () ( ushqyerit - kalori, vitamina, minerale )
Oriz kokërr xham, gatuar ( ushqyerit - kalori, vitamina, minerale )
Roast derri ( ushqyerit - kalori, vitamina, minerale )
Sardelet (të freskëta) ( ushqyerit - kalori, vitamina, minerale )


Fosfori në ushqime. Sa fosfori është atje në Candy - tortë (mesatare)?
USHQIMI - Proteina - USHQIM. Sa proteina është atje në patate (të papërpunuara)?
B2 vitaminë në ushqime. Sa vitaminë B2, ose riboflavin është atje në karrota (të papërpunuara)?
USHQIMI I SHËNDETSHËM - Kalorive. Sa kalori ka në gaforre konservuar?
Vitamina B6 në ushqime. Sa vitaminë B6 apo pyridoxine ka në pjekje (breads)?
USHQIMI - Proteina - USHQIM. Sa proteina është atje në turnips, rrënjë (të papërpunuara)?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more