SE SI Të KUJDESEN PëR A. B. - ALOE BREVIFOLIA
Rritje a. b. Kushtet e bimëve në rritje - aloe brevifolia dritë, lotim, a. b. Lloji i dheut, lagështi, temperaturë | Shtëpia Bimët

Kujdesen për A. b. (Aloe brevifolia)

A. b. Aloe brevifolia dritë:

A. b. Aloe brevifolia preferon zonat sunny lehta të rritet.

A. b. Aloe brevifolia temperaturë:

A. b. Aloe brevifolia preferon ngrohtë (24 ° c natën, 30 ° c ditë) temperaturë të rritet.

A. b. Aloe brevifolia lagështi:

A. b. Aloe brevifolia preferon të ulët (5% - 24%) lagështi të rritet.

Lotim A. b. Aloe brevifolia:

A. b. Aloe brevifolia preferon tokës për t`u bërë moderuar thatë para se të ri-lotim të rritet.

A. b. Aloe brevifolia lloji i dheut:

A. b. Aloe brevifolia preferon succulents dhe cacti lloji i dheut të rritet.

Shih gjithashtu:

BIMëT ULET LEHTA HOUSE Cili succulents dhe cacti bimët e shtëpisë nevojë për sasi të ulët të lehta për rritje? (A. b. Aloe brevifolia lloji i dheut)

BIMëT Që KANë NEVOJë PëR NJë SHUMë UJë Cili succulents dhe cacti bimët e shtëpisë need tokës me lagështi për rritje? (A. b. Aloe brevifolia lloji i dheut)

BIMëT Të CILAT RRITEN Në TEMPERATURA MESATARE Cili succulents dhe cacti bimët e shtëpisë need temperaturë mesatare për rritje? (A. b. Aloe brevifolia lloji i dheut)

BIMëT MESME LEHTA HOUSE Cili succulents dhe cacti bimët e shtëpisë nevojë për sasi të mesme të lehta për rritje? (A. b. Aloe brevifolia lloji i dheut)

BIMëT LARTË LEHTA HOUSE Cili succulents dhe cacti bimët e shtëpisë nevojë për sasi të lartë të lehta për rritje? (A. b. Aloe brevifolia lloji i dheut)

BIMëT Që RRITEN Në ZONAT ME LAGëSHTIA MESATARE Cili succulents dhe cacti zbukurimi nevojë për sasi mesatare e lagështisë për rritje? (A. b. Aloe brevifolia lloji i dheut)

BIMëT ULET HOUSE MIRËMBAJTJA Cili succulents dhe cacti bimët e shtëpisë kërkojnë mirëmbajtje të ulët? (A. b. Aloe brevifolia lloji i dheut)

BIMëT Që RRITEN Në ZONAT E LAGëSHTIA E LARTë Cili succulents dhe cacti zbukurimi duhet sasi të lartë të lagështisë për rritje? (A. b. Aloe brevifolia lloji i dheut)

BIMëT Të CILAT RRITEN Në TEMPERATURA Të ULëTA Cili succulents dhe cacti bimët e shtëpisë need temperaturë të ulët për rritje? (A. b. Aloe brevifolia lloji i dheut)

BIMëT SHTëPI PëR DIELL Të PLOTë Cili succulents dhe cacti zbukurimi duhet rrezet e diellit shumë për rritje? (A. b. Aloe brevifolia lloji i dheut)

en  af  ar  az  be  bg  ca  cs  da  de  el  es  et  eu  fa  fi  fr  ga  gl  gu  he  hi  hr  ht  hu  hy  id  is  it  ja  ka  ko  lt  lv  mk  ms  mt  nl  no  pl  pt  ro  ru  sk  sl  sq  sr  sv  sw  ta  te  th  tl  tr  uk  vi  zh  zht 

Copyright (C):Online press. All rights reserved.

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more