BIMëT SHTëPI PëR DIELL Të PLOTë
bimëve në vazo në dritën e diellit - të cilat kuti dritare me diell dhe bimët si diell?

BIMëT SHTëPI PëR DIELL Të PLOTë | BIMëT LARTË LEHTA HOUSE | RRITJE Të BIMëVE Në SHTëPI | BIMëT Të ULëT Të LEHTA SHTëPIE

1. Lulëzuar panje
Abutilon hybridum


2. Chenile
Acalypha hispida


3. Bimore larmishme Shekulli
Agave Americana ‘Marginata’


4. Mbretëresha agave
Agave victoriae-reginae


5. Allamanda
Cathartica


6. Shandan
Aloe aborescens


7. Mjekësi
Aloe barbadensis


8. A. b.
Aloe brevifolia


9. Pineapple
Ananas comosus


10. Bisht
Beaucarnea recurvata


11. Dylli Begonia
Beg. semperflorens


12. Bougainvillea
Boug. spp.


13. Bonsai lindjes llokum
Carissa grandiflora


14. Bukuri boxwood
Carissa grandiflora


15. Madagascar mëtrik
Catharanthus roseus


16. Peruvian mollë kaktus
Cereus peruvianus


17. Krizantemë
C. morifolium


18. Calamondin portokalli
Citrofortunella mitis


19. Croton
Codiaeum variegatum


20. Helikë
Crassula falcata


21. çallma arabe
Crassula hemisphaerica


22. Lodër selvi
Crassula lycopodioides


23. Miniaturë agave
Dyckia brevifolia


24. Argjendi dhe ari dyckia
D. fosterana


25. Dylli formohem
Echeveria agavoides


26. Mbledhje meksikan
Echeveria elegans


27. Dantella kaktus
Echinocereus reichenbachii


28. Koçan misri kaktus
Euphorbia mammillaris


29. Kurorë-e-ferra
Euphorbia milii splendens


30. Poinsettia
Euphorbia pulcherrima


31. Milkbush
Euphorbia tirucalli


32. Qan fiku
Ficus benjamina


33. Dru kauçuku
Ficus elastica ‘Decora’


34. Violina-fletë fiku
Ficus lyrata


35. Dritare yll
Haworthia cuspidata


36. Zebër haworthia
H. fasciata


37. Dritare clipped
Haworthia truncata


38. Kineze Hibiscus
H. rosa-sinensis


39. Ixora
I. coccinea


40. Peregrian
Jatropha integerrima


41. Karkalec
Justicia brandegeana


42. Krishtlindjeve kalanchoe
K. blossfeldiana


43. Xhuxh purple kalanchoe
K. pumila


44. Panda
Kalanchoe tomentosa


45. Kapak TURK-së
Malvaviscus arboreus


46. Pufkë pudre
Mammillaria bocasana


47. Pak pemë kaktus
Opuntia vilis


48. Dorashka irish
Opuntia vulgaris


49. Gisht oxalis
O. flava


50. Kuqe oxalis
O. rubra


51. Moonstones sedeftë
Pachyphytum oviferum


52. Shtëpia barbarozë
Pelargonium hortorum


53. Dredhkë barbarozë
Pelargoniium peltatum


54. Egjiptian yll grup
Pentas lanceolata


55. Kuqe-llak ruellia
R. graeciznas


56. Sedum bie në sy
Sedum spectabile


57. Lopë web houseleek
Sempervivum arachniodeum


58. Zemra purple
Setcreasea pallida


59. Kalbur lule
Stapelia nobilis


en  af  ar  az  be  bg  ca  cs  da  de  el  es  et  eu  fa  fi  fr  ga  gl  gu  he  hi  hr  ht  hu  hy  id  is  it  ja  ka  ko  lt  lv  mk  ms  mt  nl  no  pl  pt  ro  ru  sk  sl  sq  sr  sv  sw  ta  te  th  tl  tr  uk  vi  zh  zht 

Copyright (C):Online press. All rights reserved.

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more