logo
naslovnica

Llojet e ushqimit:


Drithëra dhe produkte të drithërave
mish
sallameria
mish dreri
shpend
Birds
peshku Detare
peshku i ujërave të ëmbla
Molusqe, gaforret, etj
qumësht
Thartuar, krem qumësht, etj
djathrave të fermentuara
vezë të pulave
Perime dhe produkteve bimore
Frutat dhe produkte fruta
substancat yndyrore
Sheqerna dhe derivatet e sheqerit

Sende ushqimore


1. Embrion gruri
2. Embrion misri
3. Lakër elb
4. Bollgur
5. Miell gruri
6. Miell misri
7. Miell elbi
8. Miell oriz
9. Bollgur Snowflake
10. Kokërr misri
11. Kornfleiks
12. Oriz kokërr (jo peeled)
13. Oriz kokërr xham, të papërpunuara
14. Oriz kokërr xham, gatuar
15. Oriz thekon
16. Pjekje (breads)
17. Bukë gruri e bardhë
18. Bukë thekre
19. Bukë elbi
20. Bukë e zezë
21. Zwieback
22. Gruri bollgur
23. Brumë të papërpunuara
24. Biskotë
25. Candy - tortë (mesatare)
26. Tortë me mollë
27. Viçi (yndyrë gjysëm)
28. Kërbisht viçi
29. Viçi
30. Viçi në mund të
31. Horsemeat
32. Qengji (gjysmë yndyrë)
33. Chops dhi
34. Sup dele
35. Fileto mishi dele
36. Delet yndyrë
37. Viçi polumasno
38. Fyell viçi
39. Chops viçi
40. Mish qengji
41. Chops qengji
42. Derri (yndyrë gjysëm)
43. Fileto mishi i derrit
44. Chops mish derri
45. Roast derri
46. Proshutë e tymosur papërpunuara
47. Proshutë (yndyrë gjysëm)
48. Mëlçisë derri
49. Damar
50. Proshutë gatuar
51. Mish lepuri vendas
52. Suxhuk skuqur
53. Skuqur Debrecin suxhuk
54. Xhelatinë
55. Proshutë zier kripur
56. Salsiçe
57. Sallam me mëlçi
58. Dre
59. Kaproll
60. Pyll lepuri
61. Lepuri fushë
62. Derri i egër
63. Duck vendas
64. Mishit duck pa yndyrë
65. Gjeldeti
66. Patë
67. Mëlçisë patë
68. Pulë
69. Jobesimtarë pule
70. Pulë
71. Rosë e egër
72. Fazan
73. Thëllëzë
74. Sardelet konservuar (të gjithë në ujë)
75. Sardelet (të freskëta)
76. Hake
77. Gilthead
78. Surmullet
79. Cod (të freskëta)
80. Harengë (të freskëta)
81. Harengë (marinuar)
82. Harengë (tymosur)
83. Sardele
84. Skumbri
85. Oktapod
86. Fletë
87. Tuna (të freskëta)
88. Ton i konservuar
89. Cironkë
90. Bli
91. Dal
92. Ngjala (të freskëta)
93. Ngjala (tymosur)
94. Heshtë
95. Krap
96. Dace
97. Rri
98. Salmon (të freskëta)
99. Salmon konservuar
100. Troftë
101. Molusqe gatuar
102. Karavidhe (të freskëta)
103. Karavidhe në një mund
104. Karavidhe (gatuar)
105. Gaforre konservuar
106. Përtac
107. Thupër bretkocë
108. Karavidhe (të freskëta)
109. Karavidhe në një mund
110. Breshkë
111. Qumështi i gjirit
112. Qumështi i lopës, dhallë, i papjekur (të freskëta)
113. Qumështi i lopës, cek
114. Qumështi i kondensuar i lopës, unsweetened
115. Qumështi i kondensuar i lopës, sheqer
116. Pluhur qumështi i lopës, tërë ëmbël
117. Qumështi i deleve
118. Qumësht dhie
119. Qumështi mare së
120. Krem kosi me yndyrë 35%
121. Dhallë
122. Krem whipped
123. Kephir
124. Kos
125. Djathë të freskët të bardhë
126. Gjalpë
127. Djathë bri
128. Djathë kamember
129. Djathë dhie (mesatare)
130. Ementaler
131. Djathë Hollandisht
132. Lloj djathi
133. Tërësi vezë pule 48 g
134. Tërësi vezë pule 100 g
135. Vezë e verdhë veze Hen e 100 g
136. Hen vezë e bardhë 100 g
137. Vezë pule pluhur
138. Duck vezë 100 g
139. Turqia vezë 100 g
140. Gras vezë 100 g
141. Hudhër (llambë)
142. Detare algat (thatë)
143. Angjinarja (pjesa ushqimor)
144. Patëllxhan (të papërpunuara)
145. Mangold
146. Panxhar (të papërpunuara)
147. Panxhar (të ziera)
148. Karrota (të papërpunuara)
149. Karrota (gatuar)
150. Karrota (gatuar, konservuar)
151. Selino (të papërpunuara)
152. Selino (gatuar, konservuar)
153. Kërpudha kultivuara, të freskëta
154. Kërpudha të kultivuara (i konservuar)
155. Boletus
156. Kërpudha të verdhë Chanterelle
157. Lakër (të papërpunuara)
158. Brokoli (të papërpunuara)
159. Brokoli (gatuar)
160. Zarzavate
161. Lulelakër (të papërpunuara)
162. Lulelakër (të ziera)
163. Chives (të papërpunuara)
164. Kungull
165. Kastravec
166. Spinaq (të papërpunuara)
167. Spinaq (gatuar)
168. Fasule të bardha
169. Bishtaja, të papërpunuara
170. Bishtaja (gatuar, konservuar)
171. Marule
172. Thjerrëzat (e thatë)
173. Misri (të papërpunuara)
174. Pjepër
175. Rrepkë (të papërpunuara)
176. Turnips, rrënjë (të papërpunuara)
177. Qepë (të papërpunuara)
178. Qepë (të thatë)
179. Qepë të kuqe
180. Patate e ëmbël (të papërpunuara)
181. Majdanoz (të papërpunuara)
182. Majdanoz (të thatë)
183. Piper i kuq
184. Gjelbër piper
185. Leeks (të papërpunuara)
186. (fasule thatë)
187. Bizele (gatuar, konservuar)
188. Patate (të papërpunuara)
189. Potatoe (pjekur në një furrë)
190. Potatoe (të ziera, peeled)
191. Potatoe (skuqur)
192. Potatoe (patate të skuqura)
193. Rrikë (të papërpunuara)
194. Embrion sojë
195. Sojë e tërë fara të thata
196. Sojë, fara të fermentuara
197. Tomatoe (të papërpunuara)
198. Tomatoe (gatuar, konservuar)
199. Domate paste në tins
200. Lëng domate, i kripur
201. Tomatoe (thatë)
202. Fara luledielli
203. Kajsi (të freskëta)
204. Kajsi (të thata)
205. Komposto kajsi, konservuar
206. Boronicë (të freskëta)
207. Boronice, zier konservuar
208. Bajame (e thatë)
209. Pineapple (të freskëta)
210. Pineapple (konservuar në lëng)
211. Kikirikë (thatë)
212. Kikirikë (pjekur)
213. Komposto e frutave të ndryshme, konservuar
214. Ftua (të freskëta)
215. Datat (të freskëta)
216. Datat, të thata në sheqer
217. Fiq (të freskëta)
218. Fiq (thatë)
219. Luleshtrydhe të freskëta ()
220. Komposto luleshtrydhe konservuar
221. Lulushtrydhe (bllokim)
222. Raspberries (të freskëta)
223. Jam butë në një mund
224. Raspberries (lëng i freskët)
225. Shegë, shegë ëmbël (të freskëta)
226. Currants, e kuqe dhe të bardhë
227. I tretë (të freskëta)
228. Lajthi (thatë)
229. Arre (thatë)
230. Jeshile ulliri (të freskëta)
231. Ullinjtë e zezë (të freskëta)
232. Ullinjtë (kripura)
233. Portokalli (të freskëta)
234. Portokalli (lëng i freskët)
235. Grejpfrut (të freskëta)
236. Grejpfrut (lëng i freskët)
237. , grejpfrut zier feta, konservuar
238. Lëng grejpfrut në kanaçe
239. Pjeshkë (të freskëta)
240. Dardha (të freskëta)
241. Dardhë, konservuar në shurup
242. Dardha (të thatë)
243. Apple (të freskëta)
244. Mollë, ëmbëlsuar konservuar
245. Kumbulla (të freskëta)
246. Llokum pandied konservuar
247. Rrushi (të freskëta)
248. Rrushi (lëng i freskët)
249. Rrushi (e thatë)
250. Raven (të freskëta)
251. Raven marmelatë
252. Gjalpë, pakripur (të freskëta)
253. Kakao - gjalpë
254. Kafshëve yndyrë (vlera mesatare e viçi, dele dhe derr yndyrë)
255. Vaj vegjetal (mesatare)
256. Vaj ulliri
257. Margarinë (mesatare)
258. Majonezë (blerë)
259. Majonezë (shtëpi)
260. Karamele (në mesatare)
261. Kakao pluhur
262. Karamel
263. çokollatë përzierjen
264. çokollatë me qumësht
265. Dehja (mesatare)
266. Pelte (mesatare)
267. Melasë
268. Mjaltë bletë natyrore
269. Shurup
270. Sheqer parafinuar
271. Sheqer të bardhë rafinuar

Ju e dini


1. USHQIMI PA NATRIUMI Cili zogjtë kanë natriumi pak?
2. USHQIME Të PASURA ME KALCIUM Cili mish i ka kalcium më?
3. VITAMINAT DHE MINERALET Në USHQIME Cili papërgatitur - peshk të papërpunuara i ujërave të ëmbla kanë më pak vitamina dhe minerale?
4. USHQIMI PëR HUMBJE PESHE Cili papërgatitur - mish të papërpunuara ka pak yndyrë?
5. USHQIMI PA MAGNEZI i cili ka përgatitur - fruta të përpunuara kanë magnez pak?
6. VITAMINA E Në USHQIME i cili ka përgatitur - ushqim të përpunuara ka pak vitaminë E?
7. USHQIMI PëR HUMBJE PESHE - KALORIVE Cili papërgatitur - sheqerna të papërpunuara dhe derivatet e sheqerit kanë më pak kalori?
8. VITAMINA C Në USHQIME i cili ka përgatitur - pulave të përpunuara ka vitaminë C më?
9. USHQIMI PëR HOLLIM Të CILAT PRODUKTET E MISHIT të ketë pak yndyrë?
10. VITAMINA B2 Në USHQIM Cili pulave ka B2 vitaminë pak?
11. USHQIME Të PASURA ME KALCIUM Cili papërgatitur - fruta të papërpunuara kanë kalcium më shumë?
12. USHQIMI PA KALIUMI Cili drithëra dhe produkte të drithërave kanë kaliumit paktën?
13. USHQIME Të PASURA ME KALCIUM Cili papërgatitur - clams papërpunuara, etj gaforret kanë kalcium më shumë?
14. USHQIME Të PASURA Në NATRIUMI Cili papërgatitur - sheqerna të papërpunuara dhe derivatet e sheqerit kanë natriumi më shumë?
15. USHQIME Të PASURA Në NATRIUMI Cili peshk ujërave të ëmbla kanë natriumi më?
16. USHQIME Të PASURA Në MAGNEZ i cili ka përgatitur - yndyrna të përpunuara dhe substancat yndyrore kanë magnez më shumë?
17. VITAMINAT DHE MINERALET Në USHQIME i cili ka përgatitur - pulave të përpunuara ka vitamina dhe minerale më?
18. VITAMINA C Në USHQIME Cili papërgatitur - peshk të papërpunuara detare kanë vitaminë C pak?
19. VITAMINA E Në USHQIME Cili papërgatitur - sheqerna të papërpunuara dhe derivatet e sheqerit kanë pak vitaminë E?
20. VITAMINA B1 Në USHQIM i cili ka përgatitur - drithëra të përpunuara dhe produktet e drithërave kanë B1 pak Vitamina?
21. USHQIME Të PASURA Në HEKUR Cilat perime dhe perime produkteve kanë hekur më shumë?
22. VITAMINAT DHE MINERALET Në USHQIM I CILI KA PëRGATITUR - qumështi i përpunuar ka vitamina dhe minerale më?
23. VITAMINA B6 Në USHQIME i cili ka përgatitur - qumështi i përpunuar ka B6 më vitaminë?
24. VITAMINA B2 Në USHQIME Cili papërgatitur - qumështi i papërpunuar thartuar, etj krem ​​ka B2 më vitaminë?
25. USHQIMI PA KALCIUMI Cilat ushqime kanë më pak të kalciumit?
26. VITAMINA A Në USHQIME Cilat fruta dhe produkteve të frutave kanë vitaminë paktën një?
27. VITAMINA C Në USHQIME Cili ushqim ka vitaminë C pak?
28. USHQIMI PA NATRIUMI i cili ka përgatitur - sheqerna të përpunuara dhe derivatet e sheqerit kanë natriumi paktën?
29. VITAMINA E Në USHQIM Cilat perime dhe perime produkteve kanë pak vitaminë E?
30. VITAMINAT DHE MINERALET Në USHQIM Cili papërgatitur - qumështi i papërpunuar ka më vitamina dhe minerale?
31. USHQIMI PA KALIUMI Cili papërgatitur - mish të papërpunuara ka kalium pak?
32. USHQIMI PA FOSFORI i cili ka përgatitur - drithëra të përpunuara dhe produktet e drithërave kanë fosfor pak?
33. VITAMINA A Në USHQIME Cilat sheqerna dhe derivatet e sheqerit kanë vitaminë paku një?
34. VITAMINA E Në USHQIM Cilat perime dhe perime produkteve kanë vitaminë E më?
35. USHQIMI PA PROTEINAVE i cili ka përgatitur - peshku i ujërave të ëmbla të përpunuara të ketë proteina pak?
36. USHQIME Të PASURA ME FOSFOR i cili ka përgatitur - zogjtë përpunuara ka fosfor më?
37. VITAMINA A Në USHQIME i cili ka përgatitur - yndyrna të përpunuara dhe substancat yndyrore kanë vitaminë A më?
38. VITAMINAT DHE MINERALET Në USHQIM Cili ushqim ka vitamina dhe minerale më?
39. VITAMINAT DHE MINERALET Në USHQIM Cili papërgatitur - pulave para ka më pak vitamina dhe minerale?
40. VITAMINA B2 Në USHQIME Cili papërgatitur - clams papërpunuara, etj gaforret kanë B2 vitaminë pak?
41. MINERALET Në USHQIM I CILI KA PëRGATITUR - yndyrna të përpunuara dhe substancat yndyrore kanë më pak minerale?
42. USHQIMI PA MAGNEZI i cili ka përgatitur - mish të përpunuara ka magnez pak?
43. VITAMINAT DHE MINERALET Në USHQIM I CILI KA PëRGATITUR - clams përpunuara, gaforret etj kanë vitamina dhe minerale më?
44. VITAMINA A Në USHQIME Cili papërgatitur - perime të papërpunuara kanë vitaminë A më?
45. VITAMINAT Në USHQIME Të PëRGATITURA Cili - zogjtë e përpunuara të ketë më pak vitamina?
46. VITAMINA C Në USHQIME Cilat perime dhe perime produkteve të kenë së paku vitaminë C?
47. USHQIME Të PASURA Në MAGNEZ Cili papërgatitur - qumështi i papërpunuar ka më magnez?
48. VITAMINA C Në USHQIME Cili mish dreri ka vitaminë C më?
49. USHQIMI PA KARBOHIDRATET i cili ka përgatitur - qumësht i thartuar të përpunuara, etj krem ​​ka karbohidratet më pak?
50. USHQIMI PëR HUMBJE PESHE Cili pouktry kanë yndyrë pak?
51. USHQIMI PëR Të FITUAR PESHë - KALORIVE Cili papërgatitur - Raw thartuar, krem ​​qumësht etj ka kalori më?
52. USHQIMI PA KALIUMI i cili ka përgatitur - yndyrna të përpunuara dhe substancat yndyrore kanë kalium pak?
53. USHQIME Të PASURA Në KALIUM I CILI KA PëRGATITUR - mish të përpunuara ka kalium më shumë?
54. USHQIMI PA PROTEINAVE i cili ka përgatitur - drithëra të përpunuara dhe produktet e drithërave kanë proteina pak?
55. VITAMINA B1 Në USHQIM i cili ka përgatitur - peshku i ujërave të ëmbla të përpunuara keni pak vitaminë B1?
56. VITAMINAT Në USHQIM Cilat perime dhe perime produkteve kanë vitaminat më?
57. USHQIMI PëR HUMBJE PESHE - KALORIVE Cili papërgatitur - pulave para ka më pak kalori?
58. VITAMINA B6 Në USHQIME Cili papërgatitur - zogjtë para kanë B6 më vitaminë?
59. VITAMINA B6 Në USHQIME Cili papërgatitur - substancat yndyrore të papërpunuara yndyrë dhe kanë pak vitaminë B6?
60. USHQIMI PëR HUMBJE PESHE Cili qumësht ka pak yndyrë?
61. VITAMINA C Në USHQIME Cilat perime dhe perime produkteve kanë vitaminë C më?
62. VITAMINAT Në USHQIM Cili papërgatitur - drithëra të papërpunuara dhe produkteve të drithërave kanë vitamina paktën?
63. USHQIMI PëR HUMBJE PESHE i cili ka përgatitur - yndyrna të përpunuara dhe substancat yndyrore kanë yndyrë pak?
64. USHQIMI PA KALIUMI Cili mish dreri ka kalium pak?
65. USHQIME Të PASURA Në HEKUR i cili ka përgatitur - qumësht i thartuar të përpunuara, etj krem ​​ka hekur më shumë?
66. VITAMINAT DHE MINERALET Në USHQIM Cili papërgatitur - clams papërpunuara, etj gaforret kanë vitamina dhe minerale më?
67. VITAMINA B6 Në USHQIME i cili ka përgatitur - fruta të përpunuara kanë pak vitaminë B6?
68. VITAMINA C Në USHQIME Cili papërgatitur - sheqerna të papërpunuara dhe derivatet e sheqerit kanë vitaminë C më?
69. VITAMINA B6 Në USHQIME i cili ka përgatitur - ushqim të përpunuara ka pak vitaminë B6?
70. VITAMINAT DHE MINERALET Në USHQIME i cili ka përgatitur - peshku përpunuara detare kanë më pak vitamina dhe minerale?
71. VITAMINA B2 Në USHQIME Cili thartuar, krem ​​qumësht etj B2 ka pak vitaminë?
72. USHQIME Të PASURA Në NATRIUMI I CILI KA PëRGATITUR - qumësht i thartuar të përpunuara, etj krem ​​ka natriumi më shumë?
73. VITAMINA E Në USHQIM Cili peshk ujërave të ëmbla kanë vitaminë E më?
74. VITAMINA E Në USHQIMET E FERMENTUARA djathrave Cilat kanë pak vitaminë E?
75. VITAMINA A Në USHQIME Cili qumësht i thartuar, etj krem ​​ka më vitaminë A?
76. VITAMINA B6 Në USHQIME Cili papërgatitur - pulave para ka pak vitaminë B6?
77. VITAMINAT Në USHQIM Cili papërgatitur - fruta të papërpunuara kanë vitamina më shumë?
78. USHQIME Të PASURA Në HEKUR i cili ka përgatitur - fruta të përpunuara kemi hekur më shumë?
79. VITAMINA E Në USHQIME Cili ushqim ka vitaminë E më?
80. MINERALET NË USHQIMET i cili ka përgatitur - ushqim të përpunuara minerale ka më?
81. USHQIME Të PASURA Në KALIUM Cili fermentuara djathrave kanë kalium më?
82. USHQIMI PA KALCIUMI i cili ka përgatitur - sheqerna të përpunuara dhe derivatet e sheqerit kanë kalciumit së paku?
83. USHQIME Të PASURA Në KALIUM Cili papërgatitur - zogjtë para kanë më kalium?
84. USHQIMI PA NATRIUMI Cili vezët e pulave kanë natriumi pak?
85. USHQIMI PA MAGNEZI Cili papërgatitur - qumështi i papërpunuar thartuar, etj krem ​​ka magnez pak?
86. USHQIME Të PASURA Në HEKUR i cili ka përgatitur - yndyrna të përpunuara dhe substancat yndyrore kanë hekur më?
87. USHQIMI PA MAGNEZI Cilat perime dhe perime produkteve kanë Magnezi paktën?
88. VITAMINA B6 Në USHQIME Cili papërgatitur - mish të papërpunuara ka B6 më vitaminë?
89. VITAMINAT Në USHQIM Cilat fruta dhe produkte të fruta kanë vitaminat më?
90. VITAMINA B6 Në USHQIME Cilat perime dhe perime produkteve kanë vitaminë B6 pak?
91. VITAMINA A Në USHQIM Cili papërgatitur - drithëra të papërpunuara dhe produkteve të drithërave kanë vitaminë më një?
92. VITAMINA B1 Në USHQIM i cili ka përgatitur - qumështi i përpunuar ka pak vitaminë B1?
93. USHQIMI PëR HUMBJE PESHE - KALORIVE Cili vezët e pulave kanë më pak kalori?
94. USHQIME Të PASURA Në KALIUM Cili papërgatitur - pulave para ka kalium më shumë?
95. USHQIME Të PASURA Në NATRIUMI Cili qumësht ka më natriumi?
96. USHQIMI PA MAGNEZI Cili papërgatitur - qumështi i papërpunuar ka më pak magnez?
97. VITAMINA E Në USHQIM Cili papërgatitur - peshk të papërpunuara i ujërave të ëmbla kanë vitaminë E më?
98. VITAMINA E Në USHQIM Cili papërgatitur - drithëra të papërpunuara dhe produkteve të drithërave kanë vitaminë E më?
99. VITAMINA B2 Në USHQIME Cili qumësht ka B2 më vitaminë?
100. USHQIMI PëR HUMBJE PESHE - KALORIVE djathrave të fermentuara Cilat kanë më pak kalori?
101. USHQIME Të PASURA ME KARBOHIDRATET Cili papërgatitur - substancat yndyrore të papërpunuara yndyrë dhe karbohidratet kanë më së shumti?
102. USHQIME Të PASURA ME PROTEINA Cili zogjtë kanë proteina më?
103. USHQIMI PA NATRIUMI Cili clams, gaforret etj kanë natriumi pak?
104. USHQIMI PA IRON Cili papërgatitur - drithëra të papërpunuara dhe produkteve të drithërave kanë hekur të vogël?
105. USHQIME Të PASURA Në HEKUR Cili vezët e pulave kanë hekur më shumë?
106. USHQIME Të PASURA Në FOSFOR Cili papërgatitur - sheqerna të papërpunuara dhe derivatet e sheqerit kanë fosfor më shumë?
107. USHQIME MAGNEZI Rich i cili ka përgatitur - ushqim të përpunuara ka magnez më shumë?
108. KALCIUM-USHQIME Të PASURA Cili drithëra dhe produkte të drithërave kanë kalcium më shumë?
109. VITAMINA A Në USHQIME i cili ka përgatitur - drithëra të përpunuara dhe produktet e drithërave kanë vitaminë A më?
110. VITAMINA A Në USHQIME Cili mish dreri ka më vitaminë A?
111. USHQIMI PA KALCIUMI i cili ka përgatitur - drithëra të përpunuara dhe produktet e drithërave kanë kalcium pak?
112. USHQIME Të PASURA Në MAGNEZ i cili ka përgatitur - peshku përpunuara detare kanë magnez më?
113. USHQIMI PA IRON i cili ka përgatitur - zogjtë përpunuara kanë hekur të paktën?
114. USHQIME Të PASURA Në MAGNEZ Cili peshk ujërave të ëmbla kanë magnez më?
115. USHQIME Të PASURA Në FOSFOR i cili ka përgatitur - sheqerna të përpunuara dhe derivatet e sheqerit kanë fosfor më shumë?
116. VITAMINAT DHE MINERALET Në USHQIME Cili papërgatitur - drithëra të papërpunuara dhe produkteve të drithërave kanë më pak vitamina dhe minerale?
117. VITAMINA A Në USHQIME i cili ka përgatitur - perime të përpunuara të ketë më një vitaminë?
118. USHQIMI PËR SHTIM Në PESHë Cili ushqim ka më yndyrë?
119. USHQIMI PA KALIUMI Cili papërgatitur - substancat yndyrore të papërpunuara yndyrë dhe kanë kalium pak?
120. VITAMINA B2 Në USHQIME Cili papërgatitur - peshk të papërpunuara i ujërave të ëmbla kanë B2 vitaminë pak?
121. USHQIMI PëR HUMBJE PESHE Cili papërgatitur - qumështi i papërpunuar thartuar, etj krem ​​ka pak yndyrë?
122. USHQIMI PËR SHTIM Në PESHë i cili ka përgatitur - sheqerna të përpunuara dhe derivatet e sheqerit kanë më yndyrë?
123. VITAMINA B1 Në USHQIM i cili ka përgatitur - peshku përpunuara detare kanë B1 më vitaminë?
124. USHQIME Të PASURA Në NATRIUMI I CILI KA PëRGATITUR - pulave të përpunuara ka natriumi më?
125. VITAMINA B2 Në USHQIME Cili yndyrna dhe substancat yndyrore kanë B2 më vitaminë?
126. USHQIMI PA NATRIUMI Cilat perime dhe perime produkteve kanë natriumi paktën?
127. VITAMINAT Në USHQIME Të PëRGATITURA Cili - sheqerna të përpunuara dhe derivatet e sheqerit kanë vitaminat më?
128. USHQIME Të PASURA Në KALIUM Cili papërgatitur - mish të papërpunuara ka kalium më shumë?
129. VITAMINA A Në USHQIM Cili papërgatitur - peshk të papërpunuara detare kanë vitaminë A më?
130. VITAMINA B6 Në USHQIME që produktet e mishit kanë vitaminë B6 pak?
131. VITAMINA A Në USHQIME Cili papërgatitur - sheqerna të papërpunuara dhe derivatet e sheqerit kanë vitaminë paktën një?
132. VITAMINA B2 Në USHQIME Cili papërgatitur - pulave para ka B2 më vitaminë?
133. USHQIMI PËR SHTIM Në PESHë Cili papërgatitur - pulave para ka më yndyrë?
134. USHQIMI PëR HUMBJE PESHE Cili papërgatitur - peshk të papërpunuara i ujërave të ëmbla kanë yndyrë pak?
135. USHQIMI PA IRON Cili papërgatitur - fruta të papërpunuara kanë hekur të paktën?
136. USHQIMI PA KALCIUMI Cili papërgatitur - substancat yndyrore të papërpunuara yndyrë dhe kanë pak kalcium?
137. USHQIMI PA IRON Cili ushqim ka hekur të vogël?
138. VITAMINA B1 Në USHQIM Cili drithëra dhe produkte të drithërave kanë B1 paktën Vitamine?
139. USHQIME Të PASURA Në KALIUM Cili Zogjtë kanë më kalium?
140. USHQIMI PËR SHTIM Në PESHë Cili papërgatitur - clams papërpunuara, etj gaforret kanë më yndyrë?
141. VITAMINA B1 Në USHQIM Cilat yndyrna dhe substancat yndyrore kanë B1 më vitaminë?
142. USHQIME Të PASURA Në MAGNEZ Cili përgatitur - sheqerna të përpunuara dhe derivatet e sheqerit kanë magnez më shumë?
143. USHQIMI PA PROTEINAVE Cili papërgatitur - drithëra të papërpunuara dhe produkteve të drithërave kanë proteina pak?
144. VITAMINAT DHE MINERALET Në USHQIM Cili drithëra dhe produkte të drithërave kanë vitamina dhe minerale më?
145. VITAMINA B6 Në USHQIME Cili peshk detare kanë vitaminë B6 më?
146. VITAMINA C Në USHQIME Cili drithëra dhe produkte të drithërave kanë më së paku vitaminë C?
147. USHQIME Të PASURA Në FOSFOR Cilat yndyrna dhe substancat yndyrore kanë fosfor më?
148. USHQIMI PA NATRIUMI Cili papërgatitur - qumështi i papërpunuar thartuar, etj krem ​​ka natriumi pak?
149. USHQIME Të PASURA ME KARBOHIDRATET Cili yndyrna dhe substancat yndyrore kanë karbohidratet më shumë?
150. VITAMINA B1 Në USHQIM Cili qumësht i thartuar, etj krem ​​ka B1 më vitaminë?
151. USHQIME Të PASURA Në KALIUM Cili ushqim ka më kalium?
152. VITAMINA B6 Në USHQIME i cili ka përgatitur - sheqerna të përpunuara dhe derivatet e sheqerit kanë pak vitaminë B6?
153. VITAMINA C Në USHQIME i cili ka përgatitur - perime të përpunuara të ketë më vitaminë C?
154. VITAMINA B1 Në USHQIM Cili mishi ka pak vitaminë B1?
155. USHQIME Të PASURA ME PROTEINA Cili papërgatitur - fruta të papërpunuara kanë proteina më shumë?
156. VITAMINA E Në USHQIME i cili ka përgatitur - zogjtë përpunuara kanë pak vitaminë E?
157. USHQIME Të PASURA Në NATRIUMI Cili thartuar, krem ​​qumësht etj ka natriumi më?
158. USHQIMI PëR HUMBJE PESHE Cili papërgatitur - peshk të papërpunuara detare kanë yndyrë pak?
159. VITAMINAT Në USHQIME i cili ka përgatitur - ushqim të përpunuara ka vitaminat më?
160. VITAMINA B1 Në USHQIM i cili ka përgatitur - perime të përpunuara të ketë më B1 vitamina?
161. VITAMINA A Në USHQIME Cili papërgatitur - zogjtë para kanë vitaminë paktën një?
162. USHQIMI PA KALIUMI Cili sheqerna dhe derivatet e sheqerit kanë kalium pak?
163. USHQIMI PëR HUMBJE PESHE - KALORIVE i cili ka përgatitur - yndyrna të përpunuara dhe substancat yndyrore kanë më pak kalori?
164. VITAMINA C Në USHQIME Cili thartuar, krem ​​qumësht etj ka vitaminë C më?
165. VITAMINA C Në USHQIME i cili ka përgatitur - peshku i ujërave të ëmbla të përpunuara kanë vitaminë C pak?
166. VITAMINA B1 Në USHQIM i cili ka përgatitur - perime të përpunuara të ketë B1 pak Vitamina?
167. VITAMINA C Në USHQIME i cili ka përgatitur - mish të përpunuara ka vitaminë C pak?
168. VITAMINA C Në USHQIME Cili sheqerna dhe derivatet e sheqerit kanë vitaminë C pak?
169. VITAMINA E Në USHQIM i cili ka përgatitur - drithëra të përpunuara dhe produktet e drithërave kanë vitaminë E më?
170. VITAMINA C Në USHQIME Cili papërgatitur - drithëra të papërpunuara dhe produkteve të drithërave kanë vitaminë C pak?
171. USHQIMI PËR SHTIM Në PESHë i cili ka përgatitur - yndyrna të përpunuara dhe substancat yndyrore kanë më yndyrë?
172. USHQIME Të PASURA Në KALIUM I CILI KA PëRGATITUR - drithëra të përpunuara dhe produktet e drithërave kanë më kalium?
173. MINERALET NË USHQIMET Cili ushqim ka mineraleve më pak?
174. MINERALET NË USHQIMIN i cili ka përgatitur - clams përpunuara, gaforret, etj kanë të mineraleve më shumë?
175. USHQIMI PëR HUMBJE PESHE Cili yndyrna dhe substancave yndyrore kanë yndyrë pak?
176. MINERALET Në USHQIM I CILI KA PëRGATITUR - qumësht i thartuar të përpunuara, etj krem ​​minerale ka më pak?
177. VITAMINA B1 Në USHQIME i cili ka përgatitur - sheqerna të përpunuara dhe derivatet e sheqerit kanë pak vitaminë B1?
178. VITAMINAT DHE MINERALET Në USHQIME i cili ka përgatitur - perime të përpunuara të ketë më pak vitamina dhe minerale?
179. VITAMINA C Në USHQIME Cili drithëra dhe produkte të drithërave kanë vitaminë C më?
180. VITAMINA A Në USHQIME i cili ka përgatitur - zogjtë përpunuara kanë vitaminë paktën një?
181. VITAMINAT DHE MINERALET Në USHQIME i cili ka përgatitur - ushqim të përpunuara ka vitamina dhe minerale më?
182. VITAMINAT DHE MINERALET Në USHQIME Të PëRGATITURA Cili - mish të përpunuara pak vitamina dhe minerale?
183. USHQIMI PA FOSFORI i cili ka përgatitur - yndyrna të përpunuara dhe substancat yndyrore kanë fosfor pak?
184. VITAMINA B1 Në USHQIM Cili qumësht i thartuar, etj krem ​​ka pak vitaminë B1?
185. USHQIMI PA KARBOHIDRATET Cili papërgatitur - qumështi i papërpunuar ka më pak karbohidratet?
186. VITAMINA C Në USHQIME Cili papërgatitur - qumështi i papërpunuar thartuar, etj krem ​​ka vitaminë C pak?
187. USHQIMI PA KARBOHIDRATET Cilat fruta dhe produkte të fruta kanë karbohidratet paktën?
188. USHQIMI PA KALIUMI Cili papërgatitur - Raw thartuar, krem ​​qumësht etj ka kalium pak?
189. VITAMINAT Në USHQIM Cilat perime dhe perime produkteve kanë vitamina të paktën?
190. USHQIME Të PASURA Në NATRIUMI Cili fermentuara djathrave kanë natriumi më?
191. USHQIME Të PASURA ME KALCIUM I CILI KA PëRGATITUR - yndyrna të përpunuara dhe substancat yndyrore kanë kalcium më shumë?
192. VITAMINA C Në USHQIME Cili papërgatitur - qumështi i papërpunuar ka më vitaminë C?
193. VITAMINAT DHE MINERALET Në USHQIM Cili pulave ka më pak vitamina dhe minerale?
194. USHQIME Të PASURA Në NATRIUMI Cili drithëra dhe produkte të drithërave kanë natriumi më shumë?
195. VITAMINA B2 Në USHQIME i cili ka përgatitur - ushqim të përpunuara ka B2 më vitaminë?
196. VITAMINA E Në USHQIME Cili mish dreri ka vitaminë E më?
197. USHQIMI PËR SHTIM Në PESHë Cili peshk detare kanë më yndyrë?
198. VITAMINAT Në USHQIM Cili mish dreri ka më pak vitamina?
199. USHQIMI PËR SHTIM Në PESHë Cili papërgatitur - qumështi i papërpunuar ka më yndyrë?
200. VITAMINAT Në USHQIME i cili ka përgatitur - qumësht i thartuar të përpunuara, etj krem ​​ka më pak vitamina?
201. USHQIMI PA IRON Cili drithëra dhe produkte të drithërave kanë hekur të paktën?
202. VITAMINA B2 Në USHQIME i cili ka përgatitur - qumështi i përpunuar ka B2 vitaminë pak?
203. VITAMINA B6 Në USHQIME Cili vezët e pulave kanë vitaminë B6 pak?
204. VITAMINA B2 Në USHQIME Cili clams, gaforret etj kanë B2 më vitaminë?
205. VITAMINAT DHE MINERALET Në USHQIM Cilat yndyrna dhe substancat yndyrore kanë vitamina dhe minerale më?
206. USHQIME Të PASURA Në FOSFOR Cili peshkut detare kanë fosfor më?
207. VITAMINAT Në USHQIM Cili clams, gaforret etj kanë vitaminat më?
208. VITAMINA B2 Në USHQIME Cili papërgatitur - sheqerna të papërpunuara dhe derivatet e sheqerit kanë B2 Vitamina pak?
209. VITAMINA A Në USHQIME Cili pulave ka vitaminë paku një?
210. VITAMINA A Në USHQIME i cili ka përgatitur - zogjtë kanë të përpunuara më vitaminë A?
211. USHQIMI PËR SHTIM Në PESHë Cili vezët e pulave të ketë më shumë yndyrë?
212. VITAMINA B6 Në USHQIME Cili peshk ujërave të ëmbla kanë vitaminë B6 më?
213. USHQIMI PËR SHTIM Në PESHë Cili qumësht është më yndyrë?
214. USHQIME Të PASURA Në KALIUM I CILI KA PëRGATITUR - ushqim të përpunuara ka kalium më shumë?
215. USHQIME Të PASURA Në NATRIUMI Cilat molusqe, gaforret etj kanë natriumi më?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more