ZEBëR HAWORTHIA H. fasciata
LLOJI DHE TOKËS tokës mirë për Zebër haworthia - H. fasciata?

Zebër haworthia 
      	- H. fasciata

ZEBëR HAWORTHIA H. fasciata preferon sipërfaqja e tokës që të jenë të thatë para se të ri-lotim të rritet.

Kujdesen për Zebër haworthia (H. fasciata)

Zebër haworthia H. fasciata dritë:

Zebër haworthia H. fasciata preferon zonat sunny lehta të rritet.

Zebër haworthia H. fasciata temperaturë:

Zebër haworthia H. fasciata preferon mesatarja (18 ° c natën, 24 ° c ditë) temperaturë të rritet.

Zebër haworthia H. fasciata lagështi:

Zebër haworthia H. fasciata preferon të ulët (5% - 24%) lagështi të rritet.

Lotim Zebër haworthia H. fasciata:

Zebër haworthia H. fasciata preferon sipërfaqja e tokës që të jenë të thatë para se të ri-lotim të rritet.

Zebër haworthia H. fasciata lloji i dheut:

Zebër haworthia H. fasciata preferon succulents dhe cacti lloji i dheut të rritet.

Shih gjithashtu:

BIMëT SHTëPI PëR DIELL Të PLOTë Cili succulents dhe cacti zbukurimi duhet rrezet e diellit shumë për rritje? (Zebër haworthia H. fasciata lloji i dheut)

BIMëT ULET LEHTA HOUSE Cili succulents dhe cacti bimët e shtëpisë nevojë për sasi të ulët të lehta për rritje? (Zebër haworthia H. fasciata lloji i dheut)

BIMëT Të CILAT RRITEN Në TEMPERATURA MESATARE Cili succulents dhe cacti bimët e shtëpisë need temperaturë mesatare për rritje? (Zebër haworthia H. fasciata lloji i dheut)

BIMëT Që RRITEN Në ZONAT E LAGëSHTIA E LARTë Cili succulents dhe cacti zbukurimi duhet sasi të lartë të lagështisë për rritje? (Zebër haworthia H. fasciata lloji i dheut)

BIMëT ULET HOUSE MIRËMBAJTJA Cili succulents dhe cacti bimët e shtëpisë kërkojnë mirëmbajtje të ulët? (Zebër haworthia H. fasciata lloji i dheut)

BIMëT LARTË LEHTA HOUSE Cili succulents dhe cacti bimët e shtëpisë nevojë për sasi të lartë të lehta për rritje? (Zebër haworthia H. fasciata lloji i dheut)

BIMëT Që RRITEN Në ZONAT ME LAGëSHTIA MESATARE Cili succulents dhe cacti zbukurimi nevojë për sasi mesatare e lagështisë për rritje? (Zebër haworthia H. fasciata lloji i dheut)

BIMëT Të CILAT RRITEN Në TEMPERATURA Të LARTA Cili succulents dhe cacti bimët e shtëpisë duhet temperaturë të lartë për rritje? (Zebër haworthia H. fasciata lloji i dheut)

BIMëT Që NUK KANë NEVOJë PëR NJë SHUMë UJë Cili succulents dhe cacti zbukurimi need tokën e thatë para se të moderuar ri-lotim për rritje? (Zebër haworthia H. fasciata lloji i dheut)

BIMëT MESME LEHTA HOUSE Cili succulents dhe cacti bimët e shtëpisë nevojë për sasi të mesme të lehta për rritje? (Zebër haworthia H. fasciata lloji i dheut)

en  af  ar  az  be  bg  ca  cs  da  de  el  es  et  eu  fa  fi  fr  ga  gl  gu  he  hi  hr  ht  hu  hy  id  is  it  ja  ka  ko  lt  lv  mk  ms  mt  nl  no  pl  pt  ro  ru  sk  sl  sq  sr  sv  sw  ta  te  th  tl  tr  uk  vi  zh  zht 

Copyright (C):Online press. All rights reserved.

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more