logo

Karavidhe (të freskëta)

Molusqe, gaforret, etj
Karavidhe (të freskëta) përmban 84.00 kalorive (karavidhe (të freskëta) - Food 100g)

Karavidhe (të freskëta) përmban:

- 0.50 g karbohidratet (karavidhe (të freskëta) - Food 100g)

- 1.90 g yndyrë (karavidhe (të freskëta) - Food 100g)

- 16.20 Proteina g (karavidhe (të freskëta) - Food 100g)


>> USHQIMI PëR HUMBJE PESHE - KALORIVE Cili clams, gaforret etj kanë kalorive së paku?
>> USHQIME Të PASURA ME PROTEINA Cilat molusqe, gaforret etj kanë proteina më?
>> USHQIME Të PASURA ME KARBOHIDRATET Cili clams, gaforret etj kanë karbohidratet më shumë?

Minerale

Karavidhe (të freskëta) përmban:

- 61.00 kalcium mg (karavidhe (të freskëta) - Food 100g)

- 0.60 mg hekur (karavidhe (të freskëta) - ushqimore 100g)

- 0.00 magnez mg (karavidhe (të freskëta) - Food 100g)

- 200.00 fosfor mg (karavidhe (të freskëta) - Food 100g)

- 260.00 kalium mg (karavidhe (të freskëta) - Food 100g)

- 300.00 natriumi mg (karavidhe (të freskëta) - Food 100g)


>> MINERALET NË USHQIMIN Cilat molusqe, gaforret etj kanë mineralet më?

Vitamina

Karavidhe (të freskëta) përmban:

- 0.00 mg vitaminë A (Retinol ose carotene) (karavidhe (të freskëta) - Food 100g)

- 0.15 mg vitaminë B1 (thiamin, Aneurin) (karavidhe (të freskëta) - Food 100g)

- 0.13 mg vitaminë B2, ose riboflavin (karavidhe (të freskëta) - Food 100g)

- 0.00 mg vitaminë B6 apo pyridoxine (karavidhe (të freskëta) - Food 100g)

- 5.00 mg e vitaminës C ose acidi Askorbik (karavidhe (të freskëta) - ushqimore 100g)

- 0.00 mg vitaminë E ose tocopherol (karavidhe (të freskëta) - Food 100g)


>> VITAMINAT Në USHQIM Cili clams, gaforret etj kanë vitaminat më?


Shih gjithashtu:

USHQIMI PëR HUMBJE PESHE - KALORIVE i cili ka përgatitur - clams përpunuara, gaforret etj kanë më pak kalori?
USHQIMI PëR HUMBJE PESHE i cili ka përgatitur - clams përpunuara, gaforret etj kanë yndyrë pak?
USHQIMI PëR Të FITUAR PESHë - KALORIVE Cili clams, gaforret etj kanë kalorive më së shumti?
VITAMINA B6 Në USHQIME Cili papërgatitur - clams papërpunuara, etj gaforret kanë vitaminë B6 më?
MINERALET NË USHQIMIN Cili papërgatitur - clams papërpunuara, etj gaforret duhet të mineraleve paktën?
USHQIMI PA IRON i cili ka përgatitur - clams përpunuara, gaforret etj kanë hekur të paktën?
USHQIMI PëR HUMBJE PESHE - KALORIVE Cili clams, gaforret etj kanë kalorive së paku?
USHQIMI PA PROTEINAVE i cili ka përgatitur - clams përpunuara, gaforret etj kanë proteina pak?
VITAMINA B6 Në USHQIME i cili ka përgatitur - clams përpunuara, gaforret etj kanë vitaminë B6 më?
VITAMINAT DHE MINERALET Në USHQIME Cilat molusqe, gaforret etj kanë më pak vitamina dhe minerale?

LLOJET E USHQIMIT:


Drithëra dhe produkte të drithërave
mish
sallameria
mish dreri
shpend
Birds
peshku Detare
peshku i ujërave të ëmbla
Molusqe, gaforret, etj
qumësht
Thartuar, krem qumësht, etj
djathrave të fermentuara
vezë të pulave
Perime dhe produkteve bimore
Frutat dhe produkte fruta
substancat yndyrore
Sheqerna dhe derivatet e sheqerit

Sende ushqimore:


Shegë, shegë ëmbël (të freskëta) ( ushqyerit - kalori, vitamina, minerale )
Tomatoe (thatë) ( ushqyerit - kalori, vitamina, minerale )
Delet yndyrë ( ushqyerit - kalori, vitamina, minerale )
Qumështi i lopës, dhallë, i papjekur (të freskëta) ( ushqyerit - kalori, vitamina, minerale )
Embrion sojë ( ushqyerit - kalori, vitamina, minerale )
Sojë, fara të fermentuara ( ushqyerit - kalori, vitamina, minerale )
Ementaler ( ushqyerit - kalori, vitamina, minerale )
Lulelakër (të papërpunuara) ( ushqyerit - kalori, vitamina, minerale )
Salmon (të freskëta) ( ushqyerit - kalori, vitamina, minerale )
Oriz thekon ( ushqyerit - kalori, vitamina, minerale )
Apple (të freskëta) ( ushqyerit - kalori, vitamina, minerale )
Kakao - gjalpë ( ushqyerit - kalori, vitamina, minerale )
Qepë (të papërpunuara) ( ushqyerit - kalori, vitamina, minerale )
Kërbisht viçi ( ushqyerit - kalori, vitamina, minerale )
Lëng grejpfrut në kanaçe ( ushqyerit - kalori, vitamina, minerale )
Chives (të papërpunuara) ( ushqyerit - kalori, vitamina, minerale )
Proshutë e tymosur papërpunuara ( ushqyerit - kalori, vitamina, minerale )
Proshutë (yndyrë gjysëm) ( ushqyerit - kalori, vitamina, minerale )
Ton i konservuar ( ushqyerit - kalori, vitamina, minerale )
Jobesimtarë pule ( ushqyerit - kalori, vitamina, minerale )


Fosfori në ushqime. Sa fosfori është atje në shegë, shegë ëmbël (të freskëta)?
Yndyrë në ushqimin. Sa yndyrë ka në tomatoe (thatë)?
Vitamina B1 në ushqime. Sa vitaminë B1 (thiamin, Aneurin) është atje në delet yndyrë?
Një vitaminë në ushqime. Sa vitaminë A (Retinol ose carotene) është atje në qumështi i lopës, dhallë, i papjekur (të freskëta)?
Kaliumi në ushqime. Sa kalium ka në embrion sojë?
Vitamina B1 në ushqime. Sa vitaminë B1 (thiamin, Aneurin) është atje në sojë, fara të fermentuara?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more