logo
naslovnica

Llojet e ushqimit:


Drithëra dhe produkte të drithërave
mish
sallameria
mish dreri
shpend
Birds
peshku Detare
peshku i ujërave të ëmbla
Molusqe, gaforret, etj
qumësht
Thartuar, krem qumësht, etj
djathrave të fermentuara
vezë të pulave
Perime dhe produkteve bimore
Frutat dhe produkte fruta
substancat yndyrore
Sheqerna dhe derivatet e sheqerit

Sende ushqimore


1. Embrion gruri
2. Embrion misri
3. Lakër elb
4. Bollgur
5. Miell gruri
6. Miell misri
7. Miell elbi
8. Miell oriz
9. Bollgur Snowflake
10. Kokërr misri
11. Kornfleiks
12. Oriz kokërr (jo peeled)
13. Oriz kokërr xham, të papërpunuara
14. Oriz kokërr xham, gatuar
15. Oriz thekon
16. Pjekje (breads)
17. Bukë gruri e bardhë
18. Bukë thekre
19. Bukë elbi
20. Bukë e zezë
21. Zwieback
22. Gruri bollgur
23. Brumë të papërpunuara
24. Biskotë
25. Candy - tortë (mesatare)
26. Tortë me mollë
27. Viçi (yndyrë gjysëm)
28. Kërbisht viçi
29. Viçi
30. Viçi në mund të
31. Horsemeat
32. Qengji (gjysmë yndyrë)
33. Chops dhi
34. Sup dele
35. Fileto mishi dele
36. Delet yndyrë
37. Viçi polumasno
38. Fyell viçi
39. Chops viçi
40. Mish qengji
41. Chops qengji
42. Derri (yndyrë gjysëm)
43. Fileto mishi i derrit
44. Chops mish derri
45. Roast derri
46. Proshutë e tymosur papërpunuara
47. Proshutë (yndyrë gjysëm)
48. Mëlçisë derri
49. Damar
50. Proshutë gatuar
51. Mish lepuri vendas
52. Suxhuk skuqur
53. Skuqur Debrecin suxhuk
54. Xhelatinë
55. Proshutë zier kripur
56. Salsiçe
57. Sallam me mëlçi
58. Dre
59. Kaproll
60. Pyll lepuri
61. Lepuri fushë
62. Derri i egër
63. Duck vendas
64. Mishit duck pa yndyrë
65. Gjeldeti
66. Patë
67. Mëlçisë patë
68. Pulë
69. Jobesimtarë pule
70. Pulë
71. Rosë e egër
72. Fazan
73. Thëllëzë
74. Sardelet konservuar (të gjithë në ujë)
75. Sardelet (të freskëta)
76. Hake
77. Gilthead
78. Surmullet
79. Cod (të freskëta)
80. Harengë (të freskëta)
81. Harengë (marinuar)
82. Harengë (tymosur)
83. Sardele
84. Skumbri
85. Oktapod
86. Fletë
87. Tuna (të freskëta)
88. Ton i konservuar
89. Cironkë
90. Bli
91. Dal
92. Ngjala (të freskëta)
93. Ngjala (tymosur)
94. Heshtë
95. Krap
96. Dace
97. Rri
98. Salmon (të freskëta)
99. Salmon konservuar
100. Troftë
101. Molusqe gatuar
102. Karavidhe (të freskëta)
103. Karavidhe në një mund
104. Karavidhe (gatuar)
105. Gaforre konservuar
106. Përtac
107. Thupër bretkocë
108. Karavidhe (të freskëta)
109. Karavidhe në një mund
110. Breshkë
111. Qumështi i gjirit
112. Qumështi i lopës, dhallë, i papjekur (të freskëta)
113. Qumështi i lopës, cek
114. Qumështi i kondensuar i lopës, unsweetened
115. Qumështi i kondensuar i lopës, sheqer
116. Pluhur qumështi i lopës, tërë ëmbël
117. Qumështi i deleve
118. Qumësht dhie
119. Qumështi mare së
120. Krem kosi me yndyrë 35%
121. Dhallë
122. Krem whipped
123. Kephir
124. Kos
125. Djathë të freskët të bardhë
126. Gjalpë
127. Djathë bri
128. Djathë kamember
129. Djathë dhie (mesatare)
130. Ementaler
131. Djathë Hollandisht
132. Lloj djathi
133. Tërësi vezë pule 48 g
134. Tërësi vezë pule 100 g
135. Vezë e verdhë veze Hen e 100 g
136. Hen vezë e bardhë 100 g
137. Vezë pule pluhur
138. Duck vezë 100 g
139. Turqia vezë 100 g
140. Gras vezë 100 g
141. Hudhër (llambë)
142. Detare algat (thatë)
143. Angjinarja (pjesa ushqimor)
144. Patëllxhan (të papërpunuara)
145. Mangold
146. Panxhar (të papërpunuara)
147. Panxhar (të ziera)
148. Karrota (të papërpunuara)
149. Karrota (gatuar)
150. Karrota (gatuar, konservuar)
151. Selino (të papërpunuara)
152. Selino (gatuar, konservuar)
153. Kërpudha kultivuara, të freskëta
154. Kërpudha të kultivuara (i konservuar)
155. Boletus
156. Kërpudha të verdhë Chanterelle
157. Lakër (të papërpunuara)
158. Brokoli (të papërpunuara)
159. Brokoli (gatuar)
160. Zarzavate
161. Lulelakër (të papërpunuara)
162. Lulelakër (të ziera)
163. Chives (të papërpunuara)
164. Kungull
165. Kastravec
166. Spinaq (të papërpunuara)
167. Spinaq (gatuar)
168. Fasule të bardha
169. Bishtaja, të papërpunuara
170. Bishtaja (gatuar, konservuar)
171. Marule
172. Thjerrëzat (e thatë)
173. Misri (të papërpunuara)
174. Pjepër
175. Rrepkë (të papërpunuara)
176. Turnips, rrënjë (të papërpunuara)
177. Qepë (të papërpunuara)
178. Qepë (të thatë)
179. Qepë të kuqe
180. Patate e ëmbël (të papërpunuara)
181. Majdanoz (të papërpunuara)
182. Majdanoz (të thatë)
183. Piper i kuq
184. Gjelbër piper
185. Leeks (të papërpunuara)
186. (fasule thatë)
187. Bizele (gatuar, konservuar)
188. Patate (të papërpunuara)
189. Potatoe (pjekur në një furrë)
190. Potatoe (të ziera, peeled)
191. Potatoe (skuqur)
192. Potatoe (patate të skuqura)
193. Rrikë (të papërpunuara)
194. Embrion sojë
195. Sojë e tërë fara të thata
196. Sojë, fara të fermentuara
197. Tomatoe (të papërpunuara)
198. Tomatoe (gatuar, konservuar)
199. Domate paste në tins
200. Lëng domate, i kripur
201. Tomatoe (thatë)
202. Fara luledielli
203. Kajsi (të freskëta)
204. Kajsi (të thata)
205. Komposto kajsi, konservuar
206. Boronicë (të freskëta)
207. Boronice, zier konservuar
208. Bajame (e thatë)
209. Pineapple (të freskëta)
210. Pineapple (konservuar në lëng)
211. Kikirikë (thatë)
212. Kikirikë (pjekur)
213. Komposto e frutave të ndryshme, konservuar
214. Ftua (të freskëta)
215. Datat (të freskëta)
216. Datat, të thata në sheqer
217. Fiq (të freskëta)
218. Fiq (thatë)
219. Luleshtrydhe të freskëta ()
220. Komposto luleshtrydhe konservuar
221. Lulushtrydhe (bllokim)
222. Raspberries (të freskëta)
223. Jam butë në një mund
224. Raspberries (lëng i freskët)
225. Shegë, shegë ëmbël (të freskëta)
226. Currants, e kuqe dhe të bardhë
227. I tretë (të freskëta)
228. Lajthi (thatë)
229. Arre (thatë)
230. Jeshile ulliri (të freskëta)
231. Ullinjtë e zezë (të freskëta)
232. Ullinjtë (kripura)
233. Portokalli (të freskëta)
234. Portokalli (lëng i freskët)
235. Grejpfrut (të freskëta)
236. Grejpfrut (lëng i freskët)
237. , grejpfrut zier feta, konservuar
238. Lëng grejpfrut në kanaçe
239. Pjeshkë (të freskëta)
240. Dardha (të freskëta)
241. Dardhë, konservuar në shurup
242. Dardha (të thatë)
243. Apple (të freskëta)
244. Mollë, ëmbëlsuar konservuar
245. Kumbulla (të freskëta)
246. Llokum pandied konservuar
247. Rrushi (të freskëta)
248. Rrushi (lëng i freskët)
249. Rrushi (e thatë)
250. Raven (të freskëta)
251. Raven marmelatë
252. Gjalpë, pakripur (të freskëta)
253. Kakao - gjalpë
254. Kafshëve yndyrë (vlera mesatare e viçi, dele dhe derr yndyrë)
255. Vaj vegjetal (mesatare)
256. Vaj ulliri
257. Margarinë (mesatare)
258. Majonezë (blerë)
259. Majonezë (shtëpi)
260. Karamele (në mesatare)
261. Kakao pluhur
262. Karamel
263. çokollatë përzierjen
264. çokollatë me qumësht
265. Dehja (mesatare)
266. Pelte (mesatare)
267. Melasë
268. Mjaltë bletë natyrore
269. Shurup
270. Sheqer parafinuar
271. Sheqer të bardhë rafinuar

Ju e dini


1. USHQIME Të PASURA Në HEKUR i cili ka përgatitur - qumësht i thartuar të përpunuara, etj krem ​​ka hekur më shumë?
2. USHQIME Të PASURA Në FOSFOR Cili papërgatitur - perime të papërpunuara kanë fosfor më shumë?
3. VITAMINAT DHE MINERALET Në USHQIM Cili zogjtë kanë vitamina dhe minerale më?
4. VITAMINA A Në USHQIME Cili papërgatitur - zogjtë para kanë vitaminë A më?
5. VITAMINAT DHE MINERALET Në USHQIME i cili ka përgatitur - pulave të përpunuara ka më pak vitamina dhe minerale?
6. USHQIMI PëR HUMBJE PESHE Cilat vezë poultra kanë yndyrë pak?
7. USHQIMI PëR HUMBJE PESHE Cili pouktry kanë yndyrë pak?
8. MINERALET Në USHQIM I CILI KA PëRGATITUR - peshk detare të përpunuara duhet të mineraleve më shumë?
9. USHQIMI PËR SHTIM Në PESHë Cili drithëra dhe produkte të drithërave kanë më yndyrë?
10. MINERALET NË USHQIMIN Cili papërgatitur - substancat yndyrore të papërpunuara yndyrë dhe kanë mineraleve paktën?
11. USHQIME Të PASURA Në FOSFOR Cili papërgatitur - peshk të papërpunuara detare kanë fosfor më shumë?
12. USHQIME Të PASURA ME PROTEINA Cili papërgatitur - peshk të papërpunuara i ujërave të ëmbla kanë proteina më shumë?
13. VITAMINAT Në USHQIM I CILI KA PëRGATITUR - peshku përpunuara detare kanë vitaminë pak?
14. VITAMINA B2 Në USHQIME Cili papërgatitur - fruta të papërpunuara kanë B2 më vitaminë?
15. MINERALET Në USHQIM I CILI KA PëRGATITUR - peshk detare të përpunuara duhet të mineraleve të paktën?
16. VITAMINA A Në USHQIME i cili ka përgatitur - yndyrna të përpunuara dhe substancat yndyrore kanë të paktën një vitaminë?
17. VITAMINA C Në USHQIME Cili papërgatitur - perime të papërpunuara kanë vitaminë C pak?
18. USHQIME Të PASURA Në MAGNEZ Cili papërgatitur - clams papërpunuara, etj gaforret kanë Magnezi më shumë?
19. USHQIMI PA NATRIUMI Cili papërgatitur - sheqerna të papërpunuara dhe derivatet e sheqerit kanë natriumi pak?
20. USHQIMI PA PROTEINAVE Cili papërgatitur - drithëra të papërpunuara dhe produkteve të drithërave kanë proteina pak?
21. USHQIME Të PASURA ME KARBOHIDRATET Cili qumësht ka më karbohidratet?
22. USHQIME Të PASURA Në KALIUM Cili vezët e pulave kanë më kalium?
23. USHQIME Të PASURA Në KALIUM Cilat molusqe, gaforret etj kanë më kalium?
24. VITAMINA A Në USHQIME Cili qumësht i thartuar, etj krem ​​ka vitaminë paku një?
25. USHQIME Të PASURA ME KARBOHIDRATET Cili papërgatitur - sheqerna të papërpunuara dhe derivatet e sheqerit karbohidratet kanë më së shumti?
26. USHQIME Të PASURA Në MAGNEZ Cili peshk ujërave të ëmbla kanë magnez më?
27. USHQIME Të PASURA ME KALCIUM Cili zogjtë kanë kalcium më shumë?
28. USHQIME Të PASURA Në NATRIUMI Cili mish i natriumit ka më?
29. USHQIMI PËR SHTIM Në PESHë Cili papërgatitur - mish të papërpunuara ka më yndyrë?
30. USHQIME Të PASURA ME KALCIUM I CILI KA PëRGATITUR - perime të përpunuara të ketë kalcium më shumë?
31. VITAMINA B2 Në USHQIME Cili qumësht i thartuar, etj krem ​​ka B2 më vitaminë?
32. USHQIME Të PASURA Në NATRIUMI Cili fermentuara djathrave kanë natriumi më?
33. KARBOHIDRATE-USHQIME Të PASURA Cili pulave ka karbohidratet më?
34. VITAMINAT DHE MINERALET Në USHQIM I CILI KA PëRGATITUR - peshku përpunuara detare kanë vitamina dhe minerale më?
35. USHQIMI PëR HUMBJE PESHE - KALORIVE Cili clams, gaforret etj kanë kalorive së paku?
36. VITAMINA B2 Në USHQIME Cili peshk ujërave të ëmbla kanë B2 më vitaminë?
37. VITAMINA E Në USHQIM Cili papërgatitur - clams papërpunuara, etj gaforret kanë vitaminë E më?
38. VITAMINAT Në USHQIM i cili ka përgatitur - yndyrna të përpunuara dhe substancat yndyrore kanë vitamina paktën?
39. VITAMINA B6 Në USHQIME Cili papërgatitur - ushqim të papërpunuara ka B6 më vitaminë?
40. USHQIMI PëR HUMBJE PESHE - KALORIVE Cilat fruta dhe produkte të fruta kanë më pak kalori?
41. VITAMINA B2 Në USHQIME Cili mish ka më pak vitaminë B2?
42. VITAMINA C Në USHQIME Cili papërgatitur - ushqim të papërpunuara ka vitaminë C më?
43. VITAMINAT DHE MINERALET Në USHQIME Cili papërgatitur - peshk të papërpunuara detare kanë më pak vitamina dhe minerale?
44. USHQIMI PA PROTEINAVE Cili peshk detare kanë proteina pak?
45. VITAMINA C Në USHQIME Cili papërgatitur - zogjtë para kanë vitaminë C pak?
46. VITAMINA B2 Në USHQIME Cili mish i ka B2 më vitaminë?
47. USHQIME MAGNEZI Rich i cili ka përgatitur - të përpunuara thartuar, krem ​​qumësht etj ka magnez më shumë?
48. VITAMINAT DHE MINERALET Në USHQIME Të FERMENTUARA DJATHRAVE Cilat kanë vitamina dhe minerale më?
49. USHQIME Të PASURA ME PROTEINA Cili papërgatitur - mish të papërpunuara ka proteina më shumë?
50. VITAMINA B6 Në USHQIME Cili mish i ka vitaminë B6 më?
51. VITAMINA B2 Në USHQIME Cili papërgatitur - clams papërpunuara, etj gaforret kanë B2 vitaminë pak?
52. VITAMINAT DHE MINERALET Në USHQIM Cili peshk ujërave të ëmbla kanë vitamina dhe minerale më?
53. USHQIMI PëR HUMBJE PESHE - KALORIVE Cili papërgatitur - mish të papërpunuara ka më pak kalori?
54. USHQIME Të PASURA ME PROTEINA Cili papërgatitur - clams papërpunuara, etj gaforret kanë proteina më shumë?
55. USHQIMI PËR SHTIM Në PESHë i cili ka përgatitur - qumësht i thartuar të përpunuara, etj krem ​​ka më yndyrë?
56. VITAMINA A Në USHQIME Cili papërgatitur - zogjtë para kanë vitaminë paktën një?
57. USHQIMI PA PROTEINAVE i cili ka përgatitur - mish të përpunuara ka proteina pak?
58. VITAMINAT Në USHQIM Cili mish dreri ka më pak vitamina?
59. USHQIMI PA KALIUMI Cilat perime dhe perime produkteve kanë kaliumit paktën?
60. USHQIMI PA KARBOHIDRATE Cili mish dreri ka karbohidratet më pak?
61. VITAMINAT Në USHQIM Cili zogjtë kanë vitamina të paktën?
62. MINERALET NË USHQIMIN Cili papërgatitur - drithëra të papërpunuara dhe produkteve të drithërave kanë mineraleve më shumë?
63. USHQIMI PëR HUMBJE PESHE i cili ka përgatitur - perime të përpunuara të ketë pak yndyrë?
64. VITAMINA B6 Në USHQIME i cili ka përgatitur - clams përpunuara, gaforret etj kanë vitaminë B6 më?
65. VITAMINA B1 Në USHQIM Cili mishi ka pak vitaminë B1?
66. USHQIMI PA IRON Cili peshk detare kanë hekur të paktën?
67. USHQIMI PëR Të FITUAR PESHë - KALORIVE Cili qumësht ka kalori më?
68. USHQIME Të PASURA Në KALIUM Cili papërgatitur - clams papërpunuara, etj gaforret kanë më kalium?
69. USHQIME Të PASURA Në NATRIUMI Cili mish dreri ka natriumi më?
70. MINERALET NË USHQIMIN Cili papërgatitur - drithëra të papërpunuara dhe produkteve të drithërave kanë pak e mineraleve?
71. VITAMINA B6 Në USHQIME i cili ka përgatitur - qumësht i thartuar të përpunuara, etj krem ​​ka B6 më vitaminë?
72. USHQIME Të PASURA Në MAGNEZ i cili ka përgatitur - peshku përpunuara detare kanë magnez më?
73. USHQIMI PËR SHTIM Në PESHë Cili papërgatitur - drithëra të papërpunuara dhe produkteve të drithërave kanë më yndyrë?
74. VITAMINA B6 Në USHQIME Cilat perime dhe perime produkteve kanë vitaminë B6 pak?
75. USHQIMI PA MAGNEZI Cili papërgatitur - sheqerna të papërpunuara dhe derivatet e sheqerit kanë magnez pak?
76. VITAMINA C Në USHQIME i cili ka përgatitur - clams përpunuara, gaforret etj kanë vitaminë C më?
77. VITAMINA B1 Në USHQIM Cili papërgatitur - peshk të papërpunuara i ujërave të ëmbla kanë B1 më vitaminë?
78. USHQIMI PA NATRIUMI i cili ka përgatitur - ushqim të përpunuara ka natriumi pak?
79. VITAMINA A Në USHQIME i cili ka përgatitur - peshku përpunuara detare kanë vitaminë paktën një?
80. VITAMINA A Në USHQIM Cili peshk detare kanë vitaminë A më?
81. VITAMINAT Në USHQIM Cili papërgatitur - ushqim të papërpunuara ka vitaminë pak?
82. USHQIMI PëR Të FITUAR PESHë - KALORIVE Cili papërgatitur - pulave para ka kalori më?
83. VITAMINA B6 Në USHQIME Cilat fruta dhe produkteve të frutave kanë vitaminë B6 pak?
84. VITAMINAT Në USHQIM Cili papërgatitur - drithëra të papërpunuara dhe produkteve të drithërave kanë vitamina paktën?
85. USHQIMI PA KARBOHIDRATET Cili clams, gaforret etj duhet karbohidratet të paktën?
86. USHQIMI PA KALIUMI Cili peshk ujërave të ëmbla kanë kalium pak?
87. VITAMINAT Në USHQIM Cili peshk detare kanë vitaminë pak?
88. USHQIMI PA PROTEINAVE Cili sheqerna dhe derivatet e sheqerit kanë proteina pak?
89. USHQIME Të PASURA ME KARBOHIDRATET i cili ka përgatitur - qumështi i përpunuar ka karbohidratet më shumë?
90. VITAMINA B1 Në USHQIM Cili papërgatitur - substancat yndyrore të papërpunuara yndyrë dhe kanë B1 më vitaminë?
91. VITAMINA B1 Në USHQIM i cili ka përgatitur - peshku i ujërave të ëmbla të përpunuara keni pak vitaminë B1?
92. USHQIME Të PASURA Në HEKUR Cili papërgatitur - qumështi i papërpunuar ka më hekuri?
93. USHQIME Të PASURA ME KARBOHIDRATET Cili papërgatitur - substancat yndyrore të papërpunuara yndyrë dhe karbohidratet kanë më së shumti?
94. USHQIMI PA IRON Cili ushqim ka hekur të vogël?
95. USHQIME Të PASURA Në FOSFOR Cili fermentuara djathrave kanë fosfor më?
96. VITAMINA E Në USHQIM Cili qumësht ka më vitaminë E?
97. VITAMINAT DHE MINERALET Në USHQIM Cili produktet e mishit kanë vitaminat dhe mineralet më?
98. VITAMINA E Në USHQIM Cili papërgatitur - fruta të papërpunuara kanë pak vitaminë E?
99. USHQIMI PA FOSFORI Cili papërgatitur - pulave para ka fosfor pak?
100. USHQIMI PëR HUMBJE PESHE - KALORIVE i cili ka përgatitur - qumësht i thartuar të përpunuara, etj krem ​​ka më pak kalori?
101. MINERALET NË USHQIMIN Cili mish i ka mineralet më?
102. VITAMINA A Në USHQIM Cili papërgatitur - peshk të papërpunuara detare kanë vitaminë A më?
103. USHQIMI PëR Të FITUAR PESHë - KALORIVE Cili papërgatitur - clams papërpunuara, etj gaforret kanë kalori më?
104. VITAMINA A Në USHQIME i cili ka përgatitur - pulave të përpunuara ka vitaminë paku një?
105. USHQIMI PA PROTEINAVE Cili papërgatitur - peshk të papërpunuara detare kanë proteina pak?
106. USHQIMI PA NATRIUMI Cili papërgatitur - perime të papërpunuara kanë natriumi pak?
107. USHQIMI PA FOSFORI Cili papërgatitur - qumështi i papërpunuar thartuar, etj krem ​​ka fosfor pak?
108. VITAMINA C Në USHQIME Cili papërgatitur - drithëra të papërpunuara dhe produkteve të drithërave kanë vitaminë C pak?
109. VITAMINAT DHE MINERALET Në USHQIME i cili ka përgatitur - peshku përpunuara detare kanë më pak vitamina dhe minerale?
110. USHQIMI PA IRON Cili papërgatitur - clams papërpunuara, etj gaforret kanë hekur të paktën?
111. VITAMINA C Në USHQIME i cili ka përgatitur - qumësht i thartuar të përpunuara, etj krem ​​ka vitaminë C pak?
112. VITAMINA B1 Në USHQIM i cili ka përgatitur - mish të përpunuara ka B1 më vitaminë?
113. USHQIMI PËR SHTIM Në PESHë i cili ka përgatitur - pulave të përpunuara ka më yndyrë?
114. MINERALET NË USHQIMIN Cili yndyrna dhe substancat yndyrore kanë mineralet më?
115. VITAMINAT Në USHQIM Cili papërgatitur - drithëra të papërpunuara dhe produkteve të drithërave kanë vitamina më shumë?
116. USHQIMI PA FOSFORI Cili papërgatitur - clams papërpunuara, etj gaforret kanë fosfor pak?
117. USHQIME Të PASURA ME PROTEINA i cili ka përgatitur - pulave të përpunuara ka proteina më?
118. USHQIMI PëR HUMBJE PESHE - KALORIVE Cili peshk detare kanë më pak kalori?
119. USHQIMI PA NATRIUMI Cilat fruta dhe produkteve të frutave kanë natriumi pak?
120. USHQIME Të PASURA Në KALIUM Cili papërgatitur - zogjtë para kanë më kalium?
121. VITAMINA B2 Në USHQIME i cili ka përgatitur - ushqim të përpunuara ka B2 më vitaminë?
122. USHQIME Të PASURA Në NATRIUMI Cili papërgatitur - fruta të papërpunuara kanë natriumi më shumë?
123. USHQIMI PA KARBOHIDRATET i cili ka përgatitur - mish të përpunuara ka karbohidratet më pak?
124. USHQIME Të PASURA Në HEKUR i cili ka përgatitur - fruta të përpunuara kemi hekur më shumë?
125. VITAMINA A Në USHQIME i cili ka përgatitur - perime të përpunuara kanë vitaminë paktën një?
126. MINERALET Në USHQIM I CILI KA PëRGATITUR - mish të përpunuara minerale ka më pak?
127. VITAMINA B6 Në USHQIME Cili mish dreri ka vitaminës B6 paktën?
128. USHQIMI PëR HUMBJE PESHE - KALORIVE Cili papërgatitur - zogjtë para kanë më pak kalori?
129. VITAMINAT DHE MINERALET Në USHQIME Cili sheqerna dhe derivatet e sheqerit kanë vitamina dhe minerale të paktën?
130. USHQIMI PA IRON Cili pulave ka hekur të vogël?
131. VITAMINA B2 Në USHQIME Cili papërgatitur - qumështi i papërpunuar thartuar, etj krem ​​ka B2 vitaminë pak?
132. USHQIMI PA PROTEINAVE i cili ka përgatitur - fruta të përpunuara të ketë proteina pak?
133. VITAMINA C Në USHQIME Cili zogjtë kanë vitaminë C më?
134. VITAMINA E Në USHQIM Cili peshk ujërave të ëmbla kanë vitaminë E më?
135. VITAMINA C Në USHQIME Cili papërgatitur - qumështi i papërpunuar ka më pak vitaminë C?
136. VITAMINA E Në USHQIM Cili papërgatitur - peshk të papërpunuara i ujërave të ëmbla kanë pak vitaminë E?
137. USHQIMI PËR SHTIM Në PESHë i cili ka përgatitur - peshk ujërave të ëmbla kanë të përpunuara më yndyrë?
138. USHQIME Të PASURA Në HEKUR Cilat yndyrna dhe substancat yndyrore kanë hekur më?
139. MINERALET NË USHQIMET Cili vezët e pulave kanë minerale?
140. USHQIME Të PASURA Në MAGNEZ Cili papërgatitur - substancat yndyrore të papërpunuara yndyrë dhe kanë Magnezi më shumë?
141. VITAMINAT DHE MINERALET Në USHQIM Cilat molusqe, gaforret etj kanë vitamina dhe minerale më?
142. VITAMINA B6 Në USHQIME Cili mish i ka vitaminë B6 pak?
143. VITAMINA B6 Në USHQIME Cili thartuar, krem ​​qumësht etj ka pak vitaminë B6?
144. USHQIMI PA KARBOHIDRATET i cili ka përgatitur - yndyrna të përpunuara dhe substancat yndyrore kanë karbohidratet paktën?
145. VITAMINAT DHE MINERALET Në USHQIME Cili papërgatitur - ushqim të papërpunuara ka më pak vitamina dhe minerale?
146. USHQIME Të PASURA ME KALCIUM Cilat molusqe, gaforret etj kanë kalcium më?
147. VITAMINA B1 Në USHQIM Cili papërgatitur - mish të papërpunuara ka pak vitaminë B1?
148. USHQIMI PëR Të FITUAR PESHë - KALORIVE i cili ka përgatitur - yndyrna të përpunuara dhe substancat yndyrore kanë kalori më?
149. VITAMINA B2 Në USHQIME i cili ka përgatitur - ushqim të përpunuara ka B2 vitaminë pak?
150. VITAMINA C Në USHQIME i cili ka përgatitur - mish të përpunuara ka vitaminë C pak?
151. USHQIMI PA KALIUMI Cili papërgatitur - peshk të papërpunuara i ujërave të ëmbla kanë kalium pak?
152. USHQIMI PA PROTEINAVE Cili pulave ka proteina pak?
153. USHQIME MAGNEZI RICH Cili papërgatitur - pulave para ka magnez më?
154. VITAMINA B2 Në USHQIME Cili drithëra dhe produkte të drithërave kanë B2 më vitaminë?
155. VITAMINA B6 Në USHQIME Cili papërgatitur - substancat yndyrore të papërpunuara yndyrë dhe kanë pak vitaminë B6?
156. USHQIMI PA PROTEINAVE Cili papërgatitur - Substancat të papërpunuara yndyrë dhe proteina yndyrore kanë pak?
157. VITAMINA B1 Në USHQIM Cili papërgatitur - peshk të papërpunuara detare kanë B1 më vitaminë?
158. VITAMINAT Në USHQIME i cili ka përgatitur - ushqim të përpunuara ka vitaminat më?
159. USHQIMI PëR HUMBJE PESHE KALORIVE - Cili peshk ujërave të ëmbla kanë më pak kalori?
160. USHQIMI PA KALCIUMI i cili ka përgatitur - yndyrna të përpunuara dhe substancat yndyrore kanë kalcium pak?
161. VITAMINA B1 Në USHQIM Cili qumësht i thartuar, etj krem ​​ka pak vitaminë B1?
162. USHQIMI PëR Të FITUAR PESHë - KALORIVE i cili ka përgatitur - perime të përpunuara duhet të kalorive më së shumti?
163. USHQIMI PA MAGNEZI i cili ka përgatitur - sheqerna të përpunuara dhe derivatet e sheqerit kanë magnez pak?
164. VITAMINA B1 Në USHQIME i cili ka përgatitur - ushqim të përpunuara ka pak vitaminë B1?
165. USHQIME Të PASURA Në NATRIUMI I CILI KA PëRGATITUR - clams përpunuara, gaforret etj kanë natriumi më shumë?
166. VITAMINA B1 Në USHQIME djathrave të fermentuara Cilat kanë pak vitaminë B1?
167. USHQIMI PA MAGNEZI Cili mish dreri ka magnez pak?
168. VITAMINAT Në USHQIM Cili peshk ujërave të ëmbla kanë vitamina të paktën?
169. VITAMINAT DHE MINERALET Në USHQIM Cili papërgatitur - drithëra të papërpunuara dhe produkteve të drithërave kanë vitamina dhe minerale më?
170. VITAMINA B6 Në USHQIME Cilat vezët e pulave kanë vitaminë B6 më?
171. VITAMINAT Në USHQIM Cili papërgatitur - sheqerna të papërpunuara dhe derivatet e sheqerit kanë vitamina paktën?
172. USHQIMI PËR SHTIM Në PESHë Cili papërgatitur - fruta të papërpunuara kanë më yndyrë?
173. USHQIME Të PASURA ME KALCIUM I CILI KA PëRGATITUR - fruta të përpunuara kanë kalcium më shumë?
174. VITAMINA E Në USHQIM i cili ka përgatitur - fruta të përpunuara kanë vitaminë E më?
175. MINERALET NË USHQIMIN Cili papërgatitur - perime të papërpunuara kanë mineraleve më shumë?
176. USHQIME Të PASURA Në KALIUM Cili papërgatitur - substancat yndyrore të papërpunuara yndyrë dhe kanë më shumë kalium?
177. VITAMINA B1 Në USHQIM Cili papërgatitur - fruta të papërpunuara kanë pak vitaminë B1?
178. VITAMINA E Në USHQIM i cili ka përgatitur - clams përpunuara, gaforret etj kanë pak vitaminë E?
179. USHQIMI PëR Të FITUAR PESHë - KALORIVE Cili vezët e pulave kanë kalori më?
180. USHQIME MAGNEZI RICH Cili zogjtë kanë Magnezi më shumë?
181. USHQIMI PA HEKURI djathrave të fermentuara Cilat kanë hekur të vogël?
182. USHQIMI PA KALCIUMI Cilat ushqime kanë më pak të kalciumit?
183. VITAMINAT DHE MINERALET Në USHQIME i cili ka përgatitur - perime të përpunuara të ketë më pak vitamina dhe minerale?
184. VITAMINA B2 Në USHQIME Cili papërgatitur - perime të papërpunuara kanë B2 më vitaminë?
185. USHQIME Të PASURA ME KARBOHIDRATET i cili ka përgatitur - fruta të përpunuara duhet karbohidratet më shumë?
186. USHQIME Të PASURA ME PROTEINA i cili ka përgatitur - peshku i ujërave të ëmbla të përpunuara kanë proteina më?
187. VITAMINA A Në USHQIM Cili papërgatitur - substancat yndyrore të papërpunuara yndyrë dhe vitaminë kanë pak a?
188. USHQIME Të PASURA Në FOSFOR Cili papërgatitur - clams papërpunuara, etj gaforret kanë fosfor më shumë?
189. MINERALET NË USHQIMET Cilat ushqime duhet mineralet më?
190. USHQIME Të PASURA Në KALIUM I CILI KA PëRGATITUR - qumështi i përpunuar ka kalium më shumë?
191. USHQIMI PA KALIUMI Cili papërgatitur - qumështi i papërpunuar ka kalium pak?
192. USHQIMI PA KARBOHIDRATET Cili papërgatitur - peshk të papërpunuara detare kanë karbohidratet paktën?
193. USHQIME Të PASURA ME PROTEINA Cili papërgatitur - drithëra të papërpunuara dhe produkteve të drithërave kanë proteina më shumë?
194. USHQIMI PA KARBOHIDRATET Cili papërgatitur - substancat yndyrore të papërpunuara yndyrë dhe karbohidratet kanë të paktën?
195. USHQIMI PA KARBOHIDRATET Cili papërgatitur - peshk të papërpunuara i ujërave të ëmbla kanë karbohidratet paktën?
196. VITAMINA B6 Në USHQIME i cili ka përgatitur - perime të përpunuara të ketë pak vitaminë B6?
197. MINERALET Në USHQIM I CILI KA PëRGATITUR - qumështi ka përpunuara minerale shumti?
198. VITAMINAT Në USHQIME Të PëRGATITURA Cili - sheqerna të përpunuara dhe derivatet e sheqerit kanë vitaminat më?
199. VITAMINA B2 Në USHQIME Cili papërgatitur - sheqerna të papërpunuara dhe derivatet e sheqerit kanë B2 Vitamina pak?
200. USHQIM PëR Të FITUAR PESHë - KALORIVE djathrave të fermentuara Cilat kanë kalori më?
201. USHQIME Të PASURA Në FOSFOR Cilat yndyrna dhe substancat yndyrore kanë fosfor më?
202. VITAMINA E Në USHQIME Cili zogjtë kanë vitaminë E më?
203. VITAMINAT Në USHQIM Cili papërgatitur - zogjtë para kanë vitamina paktën?
204. USHQIME Të PASURA Në HEKUR Cili papërgatitur - clams papërpunuara, etj gaforret kanë hekur më shumë?
205. VITAMINA B2 Në USHQIME Cili papërgatitur - pulave para ka pak vitaminë B2?
206. USHQIMI PA KALIUMI Cili yndyrna dhe substancat yndyrore kanë pak të kaliumit?
207. USHQIMI PA MAGNEZI Cili papërgatitur - zogjtë para kanë magnez pak?
208. VITAMINA B6 Në USHQIME Cili papërgatitur - mish të papërpunuara ka B6 më vitaminë?
209. USHQIMI PA FOSFORI Cili sheqerna dhe derivatet e sheqerit kanë fosfor pak?
210. USHQIMI PA IRON Cili papërgatitur - perime të papërpunuara kanë hekur të paktën?
211. VITAMINAT DHE MINERALET Në USHQIM Cili papërgatitur - peshk të papërpunuara i ujërave të ëmbla kanë vitamina dhe minerale më?
212. USHQIME Të PASURA Në MAGNEZ Cili qumësht ka më magnez?
213. USHQIMI PA NATRIUMI Cili peshk detare kanë natriumi pak?
214. USHQIMI PA KALCIUMI Cili zogjtë kanë kalcium pak?
215. USHQIMI PA NATRIUMI i cili ka përgatitur - sheqerna të përpunuara dhe derivatet e sheqerit kanë natriumi paktën?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more