logo
namirnica

маслиново масло

масни супстанции
маслиново масло содржи 900.00 калории (маслиново масло - Храна 100g)

маслиново масло содржи:

- 0.00 г јаглехидрати (маслиново масло - Храна 100g)

- 99.90 g маст (маслиново масло - Храна 100g)

- 0.00 g Протеини (маслиново масло - Храна 100g)


>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои масти и масни материи имаат најмалку калории?
>> Храна богата со протеини Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу протеини?
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу јаглехидрати?

минерали

маслиново масло содржи:

- 0.50 мг калциум (маслиново масло - Храна 100g)

- 0.08 мг железо (маслиново масло - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (маслиново масло - Храна 100g)

- 0.00 mg фосфор (маслиново масло - Храна 100g)

- 0.00 mg калиум (маслиново масло - Храна 100g)

- 0.10 мг натриум (маслиново масло - Храна 100g)


>> Минерали во Храна Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу минерали?

витамини

маслиново масло содржи:

- 0.00 мг Витамин А (ретинол или каротин) (маслиново масло - Храна 100g)

- 0.00 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (маслиново масло - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б2 или рибофлавин (маслиново масло - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин (маслиново масло - Храна 100g)

- 0.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (маслиново масло - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (маслиново масло - Храна 100g)


>> Витамини во Храна Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу витамини?


види исто така:

ВИТАМИН Ц во храната Кои неподготвени - сурови масти и масни материи имаат најмалку витамин Ц?
ВИТАМИН Б6 во храната Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу витамин Б6?
Храна богата со калциум Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу калциум?
Витамини во Храна Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу витамини?
Храна богата со калиум Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу калиум?
ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои неподготвени - сурови масти и масни материи имаат најмалку калории?
ХРАНА ЗА телесната тежина кој го подготвил - преработени масти и масни супстанции кои имаат најмногу масти?
Диета без ПРОТЕИН кој го подготвил - преработени масти и масни материи имаат најмалку протеини?
Храна богата со фосфор Кои неподготвени - сурови масти и масни супстанции кои имаат најмногу фосфор?
Храна богата со натриум Кои неподготвени - сурови масти и масни супстанции кои имаат најмногу натриум?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


никне ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пилешки џигер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
малини (свеж сок) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
гуска црниот дроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
доматно пире во кутии ( исхрана - калории, витамини, минерали )
артишок (за јадење дел) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Турција ( исхрана - калории, витамини, минерали )
круши (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
моркови (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
суровини пушеле шунка ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јаболко (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
мајонезот (домашна) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сардини (цела конзервирана вода) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
растително масло (просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
скуша ( исхрана - калории, витамини, минерали )
путер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пржени колбаси ( исхрана - калории, витамини, минерали )
малини (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Срна ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Mallard ( исхрана - калории, витамини, минерали )


В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во никне?
Здрава храна - Калории. Колку калории има во пилешки џигер?
Здрава храна - Калории. Колку калории има во малини (свеж сок)?
Калциум во храната. Колку калциум е таму во гуска црниот дроб?
Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во доматно пире во кутии?
Е витамини во храната. Колку витамин Е или токоферол е таму во артишок (за јадење дел)?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more