logo
vrsta

еленово1. елен

2. Срна

3. шума зајак

4. поле зајак

5. дива свиња


Kalorije:


>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои еленово има најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои еленово има најмногу калории?

Ugljikohidrati:


>> Јаглени хидрати храна богата Кои еленово има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои еленово има најмалку јагленохидрати?

Proteini:


>> Храна богата со протеини Кои еленово има најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои еленово има минимум протеини?

Masti:


>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои еленово има најмногу маст?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои еленово има најмалку маст?

Vitamini:


>> Витамини во Храна Кои еленово има најмногу витамини?
>> Витамини во Храна Кои еленово има најмалку витамини?

Minerali:


>> Минерали во ХРАНА Кои еленово има најмногу минерали?
>> Минерали во ХРАНА Кои еленово има најмалку минерали?


види исто така:

Храна богата со калциум Кои еленово има најмногу калциум?
Диета без SODIUM Кои еленово има најмалку натриум?
Диета без магнезиум Кои еленово има најмалку магнезиум?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои еленово има најмалку витамин Е?
Диета без IRON Кои еленово има најмалку железо?
Храна богата со натриум Кои еленово има најмногу натриум?
Јаглени хидрати храна богата Кои еленово има најмногу јаглехидрати?
Витамин Б2 во храна Кои еленово има најмногу витамин Б2?
Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои еленово има најмалку витамин Б1?
Диета без јаглени хидрати Кои еленово има најмалку јагленохидрати?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


датуми, овошје со шеќер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
есетра ( исхрана - калории, витамини, минерали )
доматено (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
корнфлекс ( исхрана - калории, витамини, минерали )
ракчиња (свежа) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Манголд ( исхрана - калории, витамини, минерали )
спанаќ (варен) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
моркови (варен, конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
холандски сирење ( исхрана - калории, витамини, минерали )
смокви (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во датуми, овошје со шеќер?
Калиум во храната. Колку калиум е таму во есетра?
Калиум во храната. Колку калиум е таму во доматено (суровини)?
ХРАНА - Протеини - ИСХРАНА. Колку протеини има во корнфлекс?
Фосфор во храната. Колку фосфор е таму во ракчиња (свежа)?
витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во Манголд?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more