logo
vertikala

ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории
Кои еленово има најмногу калории?


ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои еленово има најмногу калории?


1. шума зајак содржи 133.00 калории Храна 100g

2. елен содржи 119.00 калории Храна 100g

3. Срна содржи 118.00 калории Храна 100g

4. дива свиња содржи 104.00 калории Храна 100g

5. поле зајак содржи 99.00 калории Храна 100g>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои храни имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Која храна има најмалку калории?

Житарици и житни производи
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои житарки и житни производи имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои житарки и житни производи имаат најмалку калории?

месо
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои месо има најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои месо има најмалку калории?

деликатеси
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои месни производи имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои месни производи имаат најмалку калории?

еленово
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои еленово има најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои еленово има најмалку калории?

живина
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои живина има најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои живина има најмалку калории?

птици
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои птици имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои птици имаат најмалку калории?

морски риби
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои морските риби имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои морските риби имаат најмалку калории?

слатководна риба
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои слатководни риби имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои слатководни риби имаат најмалку калории?

Школки, ракови, итн
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои школки, ракови и сл имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои школки, ракови и сл имаат најмалку калории?

млеко
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои млеко има најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои млеко има најмалку калории?

Ферментирано млеко, павлака, итн
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку калории?

ферментирани сирења
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои ферментирани сирења имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои ферментирани сирења имаат најмалку калории?

живина јајца
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои живина јајца имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои живина јајца имаат најмалку калории?

Зеленчук и производи од зеленчук
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку калории?

Овошје и овошни производи
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои овошје и овошни производи имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои овошје и овошни производи имаат најмалку калории?

масни супстанции
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои масти и масни материи имаат најмалку калории?

Шеќери и шеќер деривати
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку калории?


види исто така:

Витамин Б2 ВО ХРАНА Кои еленово има најмалку витамин Б2?
Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои еленово има најмалку витамин Б1?
Минерали во ХРАНА Кои еленово има најмногу минерали?
Храна богата со натриум Кои еленово има најмногу натриум?
ВИТАМИН А во храната Кои еленово има најмногу витамин А?
ВИТАМИН А во храната Кои еленово има најмалку витамин А?
ВИТАМИН Ц во храната Кои еленово има најмалку витамин Ц?
Витамини и минерали во храната Кои еленово има најмалку витамини и минерали?
ВИТАМИН Ц во храната Кои еленово има најмногу витамин Ц?
Минерали во ХРАНА Кои еленово има најмалку минерали?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


пржени колбаси ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пилешко ( исхрана - калории, витамини, минерали )
конзервирана рак ( исхрана - калории, витамини, минерали )
карфиол (варени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
боровинки (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
телешко polumasno ( исхрана - калории, витамини, минерали )
скуша ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Кокошка белка од јајце 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
доматно пире во кутии ( исхрана - калории, витамини, минерали )
стаклен зрно ориз, варени ( исхрана - калории, витамини, минерали )
портокал (свеж сок) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
леќа (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пченица микроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
лист ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Ementaler ( исхрана - калории, витамини, минерали )
корнфлекс ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сок од домати, солени ( исхрана - калории, витамини, минерали )
домашни зајачко месо ( исхрана - калории, витамини, минерали )
свинско (полу масти) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бел грав ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Здрава храна - Калории. Колку калории има во пржени колбаси?
ХРАНА - Протеини - ИСХРАНА. Колку протеини има во пилешко?
Витамин Б1 во храна. Колку витамин Б1 (тиамин, Aneurin) е таму во конзервирана рак?
Витамин Б1 во храна. Колку витамин Б1 (тиамин, Aneurin) е таму во карфиол (варени)?
витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во боровинки (свежи)?
Фосфор во храната. Колку фосфор е таму во телешко polumasno?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more