logo
vertikala

ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории
Кои живина јајца имаат најмалку калории?


ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои живина јајца имаат најмалку калории?


1. Кокошка белка од јајце 100 г содржи 49.00 калории Храна 100g

2. целата пилешко јајца 48 гр содржи 76.00 калории Храна 100g

3. патка јајце 100 г содржи 102.00 калории Храна 100g

4. целата пилешко јајца 100 г содржи 162.00 калории Храна 100g

5. Турција јајца 100 г содржи 172.00 калории Храна 100g

6. паштета јајца 100 г содржи 175.00 калории Храна 100g

7. кокошката е жолчка од јајце 100 г содржи 362.00 калории Храна 100g

8. пилешко јајца во прав содржи 580.00 калории Храна 100g>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои храни имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Која храна има најмалку калории?

Житарици и житни производи
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои житарки и житни производи имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои житарки и житни производи имаат најмалку калории?

месо
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои месо има најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои месо има најмалку калории?

деликатеси
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои месни производи имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои месни производи имаат најмалку калории?

еленово
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои еленово има најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои еленово има најмалку калории?

живина
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои живина има најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои живина има најмалку калории?

птици
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои птици имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои птици имаат најмалку калории?

морски риби
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои морските риби имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои морските риби имаат најмалку калории?

слатководна риба
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои слатководни риби имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои слатководни риби имаат најмалку калории?

Школки, ракови, итн
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои школки, ракови и сл имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои школки, ракови и сл имаат најмалку калории?

млеко
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои млеко има најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои млеко има најмалку калории?

Ферментирано млеко, павлака, итн
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку калории?

ферментирани сирења
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои ферментирани сирења имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои ферментирани сирења имаат најмалку калории?

живина јајца
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои живина јајца имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои живина јајца имаат најмалку калории?

Зеленчук и производи од зеленчук
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку калории?

Овошје и овошни производи
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои овошје и овошни производи имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои овошје и овошни производи имаат најмалку калории?

масни супстанции
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои масти и масни материи имаат најмалку калории?

Шеќери и шеќер деривати
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку калории?


види исто така:

ВИТАМИН Ц во храната Кои живина јајца имаат најмалку витамин Ц?
ХРАНА ЗА телесната тежина Кои живина јајца имаат најмногу масти?
Диета без ПРОТЕИН Кои живина јајца имаат најмалку протеини?
ВИТАМИН А во храната Кои живина јајца имаат најмалку витамин А?
Витамин Б2 во храна Кои живина јајца имаат најмалку витамин Б2?
Јаглени хидрати храна богата Кои живина јајца имаат најмногу јаглехидрати?
Диета без IRON Кои живина јајца имаат најмалку железо?
Витамини и минерали во храната Кои poultra јајца имаат најмалку витамини и минерали?
ВИТАМИН Ц во храната Кои живина јајца имаат најмногу витамин Ц?
МАГНЕЗИУМ храна богата Кои живина јајца имаат најмногу магнезиум?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


кикирики (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
гуска црниот дроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
птици ( исхрана - калории, витамини, минерали )
магдонос (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кајсија (сушени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сливи (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
какао - путер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јаболко (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
ориз снегулки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Камембер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
какао во прав ( исхрана - калории, витамини, минерали )
говедско месо во конзерва ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бонбони - торта (просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пченка микроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кикирики (печени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грејпфрут (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
нависоко ( исхрана - калории, витамини, минерали )
дуња (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
компир (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
полжав ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Витамин Б1 во храна. Колку витамин Б1 (тиамин, Aneurin) е таму во кикирики (сув)?
В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во гуска црниот дроб?
Здрава храна - Калории. Колку калории има во птици?
А витамин во храна. Колку витамин А (ретинол или каротин) е таму во магдонос (сув)?
Витамин Б1 во храна. Колку витамин Б1 (тиамин, Aneurin) е таму во кајсија (сушени)?
Натриум во храната. Колку натриум е таму во сливи (свежи)?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more