logo
namirnica

пилешко јајца во прав

живина јајца
пилешко јајца во прав содржи 580.00 калории (пилешко јајца во прав - Храна 100g)

пилешко јајца во прав содржи:

- 2.30 г јаглехидрати (пилешко јајца во прав - Храна 100g)

- 42.70 g маст (пилешко јајца во прав - Храна 100g)

- 0.00 g Протеини (пилешко јајца во прав - Храна 100g)


>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои живина јајца имаат најмалку калории?
>> Храна богата со протеини Кои живина јајца имаат најмногу протеини?
>> Јаглени хидрати храна богата Кои живина јајца имаат најмногу јаглехидрати?

минерали

пилешко јајца во прав содржи:

- 191.00 мг калциум (пилешко јајца во прав - Храна 100g)

- 9.30 мг железо (пилешко јајца во прав - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (пилешко јајца во прав - Храна 100g)

- 750.00 mg фосфор (пилешко јајца во прав - Храна 100g)

- 417.00 mg калиум (пилешко јајца во прав - Храна 100g)

- 487.00 мг натриум (пилешко јајца во прав - Храна 100g)


>> Минерали во ХРАНА Кои живина јајца имаат минерали?

витамини

пилешко јајца во прав содржи:

- 1.34 мг Витамин А (ретинол или каротин) (пилешко јајца во прав - Храна 100g)

- 0.35 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (пилешко јајца во прав - Храна 100g)

- 1.23 мг витамин Б2 или рибофлавин (пилешко јајца во прав - Храна 100g)

- 0.08 мг витамин Б6 или пиридоксин (пилешко јајца во прав - Храна 100g)

- 0.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (пилешко јајца во прав - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (пилешко јајца во прав - Храна 100g)


>> Витамини во Храна Кои живина јајца имаат најмногу витамини?


види исто така:

Витамин Б2 во храна Кои живина јајца имаат најмногу витамин Б2?
Витамин Б1 во храната Кои живина јајца имаат најмалку витамин Б1?
Витамин Б1 во храната Кои живина јајца имаат најмногу витамин Б1?
Витамин Б2 во храна Кои живина јајца имаат најмалку витамин Б2?
ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои живина јајца имаат најмногу калории?
Диета без ПРОТЕИН Кои живина јајца имаат најмалку протеини?
ВИТАМИН Ц во храната Кои живина јајца имаат најмногу витамин Ц?
Витамини и минерали во храната Кои poultra јајца имаат најмалку витамини и минерали?
Минерали во ХРАНА Кои poultra јајца имаат најмалку минерали?
Диета без калциум Кои живина јајца имаат најмалку калциум?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


леќа (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
патка месо без маснотии ( исхрана - калории, витамини, минерали )
чоколадо мешање ( исхрана - калории, витамини, минерали )
доматно пире во кутии ( исхрана - калории, витамини, минерали )
полжав ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пармезан ( исхрана - калории, витамини, минерали )
конзервирана рак ( исхрана - калории, витамини, минерали )
зелена салата ( исхрана - калории, витамини, минерали )
жаба бутче ( исхрана - калории, витамини, минерали )
конзервирана лосос ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагула (чадена) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
смокви (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
тиква ( исхрана - калории, витамини, минерали )
боранија (варен, конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
млеко кондензирана кравјо, засладен ( исхрана - калории, витамини, минерали )
малини (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Кокошка белка од јајце 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
малина џем во конзерва ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кајсија компот, конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
есетра ( исхрана - калории, витамини, минерали )


витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во леќа (сув)?
Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во патка месо без маснотии?
Здрава храна - Калории. Колку калории има во чоколадо мешање?
витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во доматно пире во кутии?
Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во полжав?
Е витамини во храната. Колку витамин Е или токоферол е таму во пармезан?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more