logo
kriterij

Здрава храна - Калории. Колку калории има во пилешко јајца во прав?


пилешко јајца во прав содржи 580.00 калории (пилешко јајца во прав - Храна 100g)

пилешко јајца во прав содржи:

- 580.00 калории (пилешко јајца во прав - Храна 100g)

- 2.30 г јаглехидрати (пилешко јајца во прав - Храна 100g)

- 42.70 g маст (пилешко јајца во прав - Храна 100g)

- 0.00 g Протеини (пилешко јајца во прав - Храна 100g)минерали

пилешко јајца во прав содржи:

- 191.00 мг калциум (пилешко јајца во прав - Храна 100g)

- 9.30 мг железо (пилешко јајца во прав - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (пилешко јајца во прав - Храна 100g)

- 750.00 mg фосфор (пилешко јајца во прав - Храна 100g)

- 417.00 mg калиум (пилешко јајца во прав - Храна 100g)

- 487.00 мг натриум (пилешко јајца во прав - Храна 100g)

витамини

пилешко јајца во прав содржи:

- 1.34 мг Витамин А (ретинол или каротин) (пилешко јајца во прав - Храна 100g)

- 0.35 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (пилешко јајца во прав - Храна 100g)

- 1.23 мг витамин Б2 или рибофлавин (пилешко јајца во прав - Храна 100g)

- 0.08 мг витамин Б6 или пиридоксин (пилешко јајца во прав - Храна 100g)

- 0.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (пилешко јајца во прав - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (пилешко јајца во прав - Храна 100g)>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои школки, ракови и сл имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои школки, ракови и сл имаат најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои храни имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои ферментирани сирења имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои ферментирани сирења имаат најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои слатководни риби имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои слатководни риби имаат најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои птици имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои птици имаат најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои овошје и овошни производи имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои овошје и овошни производи имаат најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои морските риби имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои морските риби имаат најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои млеко има најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои млеко има најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои месо има најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои месо има најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои месни производи имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои месни производи имаат најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои масти и масни материи имаат најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои житарки и житни производи имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои житарки и житни производи имаат најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои живина има најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои живина има најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои живина јајца имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои живина јајца имаат најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои еленово има најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои еленово има најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Која храна има најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку калории?


види исто така:

Витамини во ХРАНА Кои живина јајца имаат најмалку витамини?
Храна богата со фосфор Кои живина јајца имаат најмногу фосфор?
Храна богата со протеини Кои живина јајца имаат најмногу протеини?
Која храна богата со натриум Кои живина јајца имаат најмногу натриум?
Витамини и минерали во храната Кои poultra јајца имаат најмалку витамини и минерали?
ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои живина јајца имаат најмалку калории?
Диета без магнезиум Кои живина јајца имаат најмалку магнезиум?
ВИТАМИН Ц во храната Кои живина јајца имаат најмалку витамин Ц?
ВИТАМИН Б6 во храната Кои живина јајца имаат најмногу витамин Б6?
Диета без ПРОТЕИН Кои живина јајца имаат најмалку протеини?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


јогурт ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бонбони - торта (просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
корнфлекс ( исхрана - калории, витамини, минерали )
стаклен зрно ориз, варени ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сок од домати, солени ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пармезан ( исхрана - калории, витамини, минерали )
датуми, овошје со шеќер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
смокви (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Ementaler ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пилешко ( исхрана - калории, витамини, минерали )
датуми (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
суровини тесто ( исхрана - калории, витамини, минерали )
орев (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
штука ( исхрана - калории, витамини, минерали )
ракчиња (свежа) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
овчо млеко ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кајсија компот, конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
црвени кромид ( исхрана - калории, витамини, минерали )
чоколадо мешање ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јастог (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Магнезиум во храната. Колку магнезиум е таму во јогурт?
Е витамини во храната. Колку витамин Е или токоферол е таму во бонбони - торта (просек)?
Масти во храната. Колку масти е таму во корнфлекс?
В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во стаклен зрно ориз, варени?
Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во сок од домати, солени?
Калиум во храната. Колку калиум е таму во пармезан?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more