logo
vertikala

ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории
Кои месо има најмногу калории?


ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои месо има најмногу калории?


1. цвест содржи 892.00 калории Храна 100g

2. овци масти содржи 798.00 калории Храна 100g

3. говедско месо сало содржи 771.00 калории Храна 100g

4. сланина (полу масти) содржи 622.00 калории Храна 100g

5. пржена сланина содржи 575.00 калории Храна 100g

6. суровини пушеле шунка содржи 385.00 калории Храна 100g

7. коза рифови содржи 348.00 калории Храна 100g

8. кременадли содржи 334.00 калории Храна 100g

9. јагне рифови содржи 330.00 калории Храна 100g

10. филе на свинско месо содржи 330.00 калории Храна 100g

11. свинско (полу масти) содржи 291.00 калории Храна 100g

12. свинско печење содржи 291.00 калории Храна 100g

13. овци рамо содржи 289.00 калории Храна 100g

14. јагне содржи 280.00 калории Храна 100g

15. говедско месо (полу масти) содржи 252.00 калории Храна 100g

16. јагнешко (полу масти) содржи 237.00 калории Храна 100g

17. овци филе содржи 230.00 калории Храна 100g

18. говедско месо во конзерва содржи 223.00 калории Храна 100g

19. говедско aitchbone содржи 191.00 калории Храна 100g

20. телешко тело содржи 185.00 калории Храна 100g

21. телешко polumasno содржи 180.00 калории Храна 100g

22. телешко месо рифови содржи 163.00 калории Храна 100g

23. домашни зајачко месо содржи 154.00 калории Храна 100g

24. свинско црниот дроб содржи 129.00 калории Храна 100g

25. Horsemeat содржи 110.00 калории Храна 100g>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои храни имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Која храна има најмалку калории?

Житарици и житни производи
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои житарки и житни производи имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои житарки и житни производи имаат најмалку калории?

месо
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои месо има најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои месо има најмалку калории?

деликатеси
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои месни производи имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои месни производи имаат најмалку калории?

еленово
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои еленово има најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои еленово има најмалку калории?

живина
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои живина има најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои живина има најмалку калории?

птици
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои птици имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои птици имаат најмалку калории?

морски риби
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои морските риби имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои морските риби имаат најмалку калории?

слатководна риба
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои слатководни риби имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои слатководни риби имаат најмалку калории?

Школки, ракови, итн
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои школки, ракови и сл имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои школки, ракови и сл имаат најмалку калории?

млеко
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои млеко има најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои млеко има најмалку калории?

Ферментирано млеко, павлака, итн
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку калории?

ферментирани сирења
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои ферментирани сирења имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои ферментирани сирења имаат најмалку калории?

живина јајца
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои живина јајца имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои живина јајца имаат најмалку калории?

Зеленчук и производи од зеленчук
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку калории?

Овошје и овошни производи
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои овошје и овошни производи имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои овошје и овошни производи имаат најмалку калории?

масни супстанции
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои масти и масни материи имаат најмалку калории?

Шеќери и шеќер деривати
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку калории?


види исто така:

Минерали во Храна Кои месо има најмногу минерали?
Диета без фосфор кој го подготвил - обработено месо има најмалку фосфор?
Минерали во Храна кој го подготвил - обработено месо има најмалку минерали?
ВИТАМИН А во храната Кои неподготвени - сурово месо има најмалку витамин А?
Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои неподготвени - сурово месо има најмногу витамин Б1?
ВИТАМИН Б6 во храната Кои неподготвени - сурово месо има најмногу витаминот Б6?
Витаминот А во Храна Кои месото има најмалку витамин А?
Диета без фосфор Кои месо има најмалку фосфор?
Храна богата со протеини Кои подготвени - обработено месо има најмногу протеини?
ВИТАМИН Ц во храната Кои неподготвени - сурово месо има најмногу витамин Ц?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


пченка (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
дива свиња ( исхрана - калории, витамини, минерали )
моркови (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагула (чадена) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кромид (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
нависоко ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сардина ( исхрана - калории, витамини, минерали )
компир (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бонбони - торта (просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
праз (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
ориз снегулки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кефир ( исхрана - калории, витамини, минерали )
животинска маст (на просечната вредност на говедско месо, овци и свинска маст) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
култивирани печурки (конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
култивирани печурки, свежи ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Камембер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пченица микроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
цариградско грозде (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
целер (варен, конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
цвекло (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во пченка (суровини)?
Здрава храна - Калории. Колку калории има во дива свиња?
В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во моркови (суровини)?
Здрава храна - Калории. Колку калории има во јагула (чадена)?
Витамин Б1 во храна. Колку витамин Б1 (тиамин, Aneurin) е таму во кромид (суровини)?
Витамин Б1 во храна. Колку витамин Б1 (тиамин, Aneurin) е таму во нависоко?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more