logo
vertikala

ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории
Кои месо има најмалку калории?


ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои месо има најмалку калории?


1. Horsemeat содржи 110.00 калории Храна 100g

2. свинско црниот дроб содржи 129.00 калории Храна 100g

3. домашни зајачко месо содржи 154.00 калории Храна 100g

4. телешко месо рифови содржи 163.00 калории Храна 100g

5. телешко polumasno содржи 180.00 калории Храна 100g

6. телешко тело содржи 185.00 калории Храна 100g

7. говедско aitchbone содржи 191.00 калории Храна 100g

8. говедско месо во конзерва содржи 223.00 калории Храна 100g

9. овци филе содржи 230.00 калории Храна 100g

10. јагнешко (полу масти) содржи 237.00 калории Храна 100g

11. говедско месо (полу масти) содржи 252.00 калории Храна 100g

12. јагне содржи 280.00 калории Храна 100g

13. овци рамо содржи 289.00 калории Храна 100g

14. свинско (полу масти) содржи 291.00 калории Храна 100g

15. свинско печење содржи 291.00 калории Храна 100g

16. јагне рифови содржи 330.00 калории Храна 100g

17. филе на свинско месо содржи 330.00 калории Храна 100g

18. кременадли содржи 334.00 калории Храна 100g

19. коза рифови содржи 348.00 калории Храна 100g

20. суровини пушеле шунка содржи 385.00 калории Храна 100g

21. пржена сланина содржи 575.00 калории Храна 100g

22. сланина (полу масти) содржи 622.00 калории Храна 100g

23. говедско месо сало содржи 771.00 калории Храна 100g

24. овци масти содржи 798.00 калории Храна 100g

25. цвест содржи 892.00 калории Храна 100g>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои храни имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Која храна има најмалку калории?

Житарици и житни производи
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои житарки и житни производи имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои житарки и житни производи имаат најмалку калории?

месо
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои месо има најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои месо има најмалку калории?

деликатеси
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои месни производи имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои месни производи имаат најмалку калории?

еленово
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои еленово има најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои еленово има најмалку калории?

живина
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои живина има најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои живина има најмалку калории?

птици
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои птици имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои птици имаат најмалку калории?

морски риби
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои морските риби имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои морските риби имаат најмалку калории?

слатководна риба
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои слатководни риби имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои слатководни риби имаат најмалку калории?

Школки, ракови, итн
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои школки, ракови и сл имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои школки, ракови и сл имаат најмалку калории?

млеко
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои млеко има најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои млеко има најмалку калории?

Ферментирано млеко, павлака, итн
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку калории?

ферментирани сирења
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои ферментирани сирења имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои ферментирани сирења имаат најмалку калории?

живина јајца
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои живина јајца имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои живина јајца имаат најмалку калории?

Зеленчук и производи од зеленчук
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку калории?

Овошје и овошни производи
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои овошје и овошни производи имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои овошје и овошни производи имаат најмалку калории?

масни супстанции
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои масти и масни материи имаат најмалку калории?

Шеќери и шеќер деривати
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку калории?


види исто така:

Храна богата со калциум Кои месо има најмногу калциум?
Диета без ПРОТЕИН кој го подготвил - обработено месо има најмалку протеини?
Храна богата со калиум кој го подготвил - обработено месо има најмногу калиум?
Витамини во Храна Кои месо има најмногу витамини?
Витамини и минерали во Храна Кои подготвени - обработено месо има најмногу витамини и минерали?
Витамин Б2 во храна кој го подготвил - обработено месо има најмалку витамин Б2?
ХРАНА ЗА губење на тежината Кои месо има најмалку масти?
Витамин Б1 ВО ХРАНА кој го подготвил - обработено месо има најмалку витамин Б1?
ВИТАМИН А во храната кој го подготвил - обработено месо има најмногу витамин А?
Храна богата со натриум Кои неподготвени - сурово месо има најмногу натриум?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


Ementaler ( исхрана - калории, витамини, минерали )
животинска маст (на просечната вредност на говедско месо, овци и свинска маст) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
џемови (просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
малини (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кикирики (печени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
овчо млеко ( исхрана - калории, витамини, минерали )
овци рамо ( исхрана - калории, витамини, минерали )
брокули (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
модар патлиџан (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
боровинки (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
харинга (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сок од домати, солени ( исхрана - калории, витамини, минерали )
рен (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
брокули (варени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
лешник (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
полжав ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бонбони - торта (просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
домашни зајачко месо ( исхрана - калории, витамини, минерали )
павлака со 35% масленост ( исхрана - калории, витамини, минерали )
филе на свинско месо ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Здрава храна - Калории. Колку калории има во ementaler?
Витамин Б1 во храна. Колку витамин Б1 (тиамин, Aneurin) е таму во животинска маст (на просечната вредност на говедско месо, овци и свинска маст)?
витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во џемови (просек)?
Железо во храната. Колку железо е таму во малини (свежи)?
Магнезиум во храната. Колку магнезиум е таму во кикирики (печени)?
Калциум во храната. Колку калциум е таму во овчо млеко?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more