logo
vrsta

ферментирани сирења1. Brie

2. Камембер

3. козјо сирење (во просек)

4. Ementaler

5. холандски сирење

6. пармезан


Kalorije:


>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои ферментирани сирења имаат најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои ферментирани сирења имаат најмногу калории?

Ugljikohidrati:


>> Храна богата со јаглени хидрати Кои ферментирани сирења имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои ферментирани сирења имаат најмалку јагленохидрати?

Proteini:


>> Храна богата со протеини Кои ферментирани сирења имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои ферментирани сирења имаат најмалку протеини?

Masti:


>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои ферментирани сирења имаат најмногу масти?
>> ХРАНА за слабеење Кои ферментирани сирења имаат најмалку масти?

Vitamini:


>> Витамини во ХРАНА Кои ферментирани сирења имаат најмногу витамини?
>> Витамини во ХРАНА Кои ферментирани сирења имаат најмалку витамини?

Minerali:


>> Минерали во ХРАНА Кои ферментирани сирења имаат најмногу минерали?
>> Минерали во ХРАНА Кои ферментирани сирења имаат најмалку минерали?


види исто така:

Диета без Јагленохидрати Кои ферментирани сирења имаат најмалку јагленохидрати?
ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои ферментирани сирења имаат најмногу калории?
Диета без IRON Кои ферментирани сирења имаат најмалку железо?
ВИТАМИН Б6 во храната Кои ферментирани сирења имаат најмалку витамин Б6?
Витамини во ХРАНА Кои ферментирани сирења имаат најмалку витамини?
ХРАНА ЗА телесната тежина Кои ферментирани сирења имаат најмногу масти?
ВИТАМИН Б6 во храната Кои ферментирани сирења имаат најмногу витамин Б6?
Храна богата со протеини Кои ферментирани сирења имаат најмногу протеини?
Храна богата со натриум Кои ферментирани сирења имаат најмногу натриум?
ВИТАМИН Ц во храната Кои ферментирани сирења имаат најмалку витамин Ц?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


зелена ( исхрана - калории, витамини, минерали )
ананас (конзервирана во сок) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
морски алги (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кокошката е жолчка од јајце 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кобила на млеко ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јачмен брашно ( исхрана - калории, витамини, минерали )
меласа ( исхрана - калории, витамини, минерали )
нерафинирано шеќер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
соја, ферментирани семиња ( исхрана - калории, витамини, минерали )
ротквица (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Калциум во храната. Колку калциум е таму во зелена?
В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во ананас (конзервирана во сок)?
А витамин во храна. Колку витамин А (ретинол или каротин) е таму во морски алги (сув)?
А витамин во храна. Колку витамин А (ретинол или каротин) е таму во кокошката е жолчка од јајце 100 г?
Магнезиум во храната. Колку магнезиум е таму во кобила на млеко?
ХРАНА - Протеини - ИСХРАНА. Колку протеини има во јачмен брашно?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more