logo
namirnica

зелен бибер

Зеленчук и производи од зеленчук
зелен бибер содржи 93.00 калории (зелен бибер - Храна 100g)

зелен бибер содржи:

- 15.00 г јаглехидрати (зелен бибер - Храна 100g)

- 2.50 g маст (зелен бибер - Храна 100g)

- 2.50 g Протеини (зелен бибер - Храна 100g)


>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку калории?
>> Храна богата со протеини Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу протеини?
>> Храна богата со јаглени хидрати Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу јаглехидрати?

минерали

зелен бибер содржи:

- 35.00 мг калциум (зелен бибер - Храна 100g)

- 0.70 мг железо (зелен бибер - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (зелен бибер - Храна 100g)

- 0.00 mg фосфор (зелен бибер - Храна 100g)

- 0.00 mg калиум (зелен бибер - Храна 100g)

- 0.00 мг натриум (зелен бибер - Храна 100g)


>> Минерали во ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу минерали?

витамини

зелен бибер содржи:

- 0.00 мг Витамин А (ретинол или каротин) (зелен бибер - Храна 100g)

- 0.08 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (зелен бибер - Храна 100g)

- 0.08 мг витамин Б2 или рибофлавин (зелен бибер - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин (зелен бибер - Храна 100g)

- 100.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (зелен бибер - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (зелен бибер - Храна 100g)


>> Витамини во Храна Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу витамини?


види исто така:

ВИТАМИН Ц во храната кој го подготвил - преработен зеленчук имаат најмногу витамин Ц?
ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу калории?
Диета без фосфор Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмалку фосфор?
Храна богата со магнезиум кој го подготвил - преработен зеленчук имаат најмногу магнезиум?
Диета без SODIUM Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку натриум?
ВИТАМИН Б6 во храната кој го подготвил - преработен зеленчук имаат најмалку витамин Б6?
ВИТАМИН А во храната Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмалку витамин А?
ВИТАМИН А во храната Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу витамин А?
Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмалку витамин Б1?
ХРАНА ЗА телесната тежина кој го подготвил - преработен зеленчук имаат најмногу масти?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


пржени Debrecin колбас ( исхрана - калории, витамини, минерали )
животинска маст (на просечната вредност на говедско месо, овци и свинска маст) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
жолта Chanterelle печурки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
ориз снегулки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
коза рифови ( исхрана - калории, витамини, минерали )
варени солени шунка ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грејпфрут (свеж сок) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
црни маслинки (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Brie ( исхрана - калории, витамини, минерали )
полжав ( исхрана - калории, витамини, минерали )
гуска ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пченка микроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
козјото млеко ( исхрана - калории, витамини, минерали )
рибизли, црвена и бела ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Potatoe (варени, излупени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
телешко месо рифови ( исхрана - калории, витамини, минерали )
свинско (полу масти) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
мајонезот (купени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
треска (свежа) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
ананас (конзервирана во сок) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Железо во храната. Колку железо е таму во пржени Debrecin колбас?
Фосфор во храната. Колку фосфор е таму во животинска маст (на просечната вредност на говедско месо, овци и свинска маст)?
Фосфор во храната. Колку фосфор е таму во жолта Chanterelle печурки?
Витамин Б1 во храна. Колку витамин Б1 (тиамин, Aneurin) е таму во ориз снегулки?
Калциум во храната. Колку калциум е таму во коза рифови?
В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во варени солени шунка?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more