logo
namirnica

крап

слатководна риба
крап содржи 149.00 калории (крап - Храна 100g)

крап содржи:

- 0.00 г јаглехидрати (крап - Храна 100g)

- 7.10 g маст (крап - Храна 100g)

- 18.90 g Протеини (крап - Храна 100g)


>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои слатководни риби имаат најмалку калории?
>> Храна богата со протеини Кои слатководни риби имаат најмногу протеини?
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои слатководни риби имаат најмногу јаглехидрати?

минерали

крап содржи:

- 34.00 мг калциум (крап - Храна 100g)

- 1.00 мг железо (крап - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (крап - Храна 100g)

- 230.00 mg фосфор (крап - Храна 100g)

- 280.00 mg калиум (крап - Храна 100g)

- 50.00 мг натриум (крап - Храна 100g)


>> Минерали во Храна Кои слатководни риби имаат најмногу минерали?

витамини

крап содржи:

- 0.09 мг Витамин А (ретинол или каротин) (крап - Храна 100g)

- 0.09 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (крап - Храна 100g)

- 0.04 мг витамин Б2 или рибофлавин (крап - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин (крап - Храна 100g)

- 0.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (крап - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (крап - Храна 100g)


>> Витамини во Храна Кои слатководни риби имаат најмногу витамини?


види исто така:

Витамини и минерали во храната Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмалку витамини и минерали?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмногу витамин Е?
Витамин Б1 ВО ХРАНА кој го подготвил - преработени слатководни риби имаат најмногу витамин Б1?
Диета без фосфор Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмалку фосфор?
Минерали во Храна кој го подготвил - преработени слатководни риби имаат најмногу минерали?
Диета без IRON кој го подготвил - преработени слатководни риби имаат најмалку железо?
Витамин Б2 во храна Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмногу витамин Б2?
Витаминот А во Храна Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмногу витамин А?
Храна богата со фосфор Кои слатководни риби имаат најмногу фосфор?
Витамини во Храна кој го подготвил - преработени слатководни риби имаат најмалку витамин?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


слатки компири (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
телешко polumasno ( исхрана - калории, витамини, минерали )
магдонос (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
корнфлекс ( исхрана - калории, витамини, минерали )
млеко кондензирана кравјо, засладен ( исхрана - калории, витамини, минерали )
боранија, суровини и ( исхрана - калории, витамини, минерали )
ориз снегулки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јаболко (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
овес ( исхрана - калории, витамини, минерали )
мајонезот (домашна) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
харинга (чадена) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Horsemeat ( исхрана - калории, витамини, минерали )
мајонезот (купени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
леќа (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагода (џем) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагула (чадена) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
харинга (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пилешки џигер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Гаџон ( исхрана - калории, витамини, минерали )
полузрнесто ( исхрана - калории, витамини, минерали )


А витамин во храна. Колку витамин А (ретинол или каротин) е таму во слатки компири (суровини)?
А витамин во храна. Колку витамин А (ретинол или каротин) е таму во телешко polumasno?
Калциум во храната. Колку калциум е таму во магдонос (сув)?
Натриум во храната. Колку натриум е таму во корнфлекс?
ХРАНА - Протеини - ИСХРАНА. Колку протеини има во млеко кондензирана кравјо, засладен?
витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во боранија, суровини и?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more