logo
namirnica

павлака со 35% масленост

Ферментирано млеко, павлака, итн
павлака со 35% масленост содржи 300.00 калории (павлака со 35% масленост - Храна 100g)

павлака со 35% масленост содржи:

- 4.00 г јаглехидрати (павлака со 35% масленост - Храна 100g)

- 30.10 g маст (павлака со 35% масленост - Храна 100g)

- 99.00 g Протеини (павлака со 35% масленост - Храна 100g)


>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку калории?
>> Храна богата со протеини Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу протеини?
>> Јаглени хидрати храна богата Кои ферментирано млеко, павлака итн имаат најмногу јаглехидрати?

минерали

павлака со 35% масленост содржи:

- 0.10 мг калциум (павлака со 35% масленост - Храна 100g)

- 0.00 мг железо (павлака со 35% масленост - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (павлака со 35% масленост - Храна 100g)

- 60.00 mg фосфор (павлака со 35% масленост - Храна 100g)

- 210.00 mg калиум (павлака со 35% масленост - Храна 100g)

- 15.00 мг натриум (павлака со 35% масленост - Храна 100g)


>> Минерали во Храна Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу минерали?

витамини

павлака со 35% масленост содржи:

- 0.33 мг Витамин А (ретинол или каротин) (павлака со 35% масленост - Храна 100g)

- 0.30 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (павлака со 35% масленост - Храна 100g)

- 0.14 мг витамин Б2 или рибофлавин (павлака со 35% масленост - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин (павлака со 35% масленост - Храна 100g)

- 1.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (павлака со 35% масленост - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (павлака со 35% масленост - Храна 100g)


>> Витамини во Храна Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витамини?


види исто така:

ВИТАМИН Ц во храната Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витамин Ц?
МАГНЕЗИУМ храна богата кој го подготвил - преработени ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу магнезиум?
ХРАНА ЗА телесната тежина кој го подготвил - преработени ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу дебели?
Храна богата со калиум кој го подготвил - преработени ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу калиум?
Диета без IRON Кои неподготвени - сурова ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку железо?
Витамини и минерали во храната Кои неподготвени - сурова ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамини и минерали?
Витамини во ХРАНА кој го подготвил - преработени ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витамини?
ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои неподготвени - сурова ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку калории?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои неподготвени - сурова ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамин Е?
Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои неподготвени - сурова ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витамин Б1?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


желе (просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сончогледово семе ( исхрана - калории, витамини, минерали )
харинга (чадена) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
мајчиното млеко ( исхрана - калории, витамини, минерали )
цвест ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грејпфрут, задушени исечени, конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пастрмка ( исхрана - калории, витамини, минерали )
портокал (свеж сок) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бел грав ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагода (џем) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
оризово брашно ( исхрана - калории, витамини, минерали )
брокули (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пченично брашно ( исхрана - калории, витамини, минерали )
боровинки, конзервирана задушени ( исхрана - калории, витамини, минерали )
конзервирана туна ( исхрана - калории, витамини, минерали )
леќа (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
матеница ( исхрана - калории, витамини, минерали )
маслинесто зелена (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
природен пчелин мед ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јогурт ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Калциум во храната. Колку калциум е таму во желе (просек)?
витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во сончогледово семе?
витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во харинга (чадена)?
Натриум во храната. Колку натриум е таму во мајчиното млеко?
витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во цвест?
ХРАНА - Протеини - ИСХРАНА. Колку протеини има во грејпфрут, задушени исечени, конзервирана?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more