logo
kriterij

А витамин во храна. Колку витамин А (ретинол или каротин) е таму во павлака со 35% масленост?


павлака со 35% масленост содржи 0.33 мг Витамин А (ретинол или каротин) (павлака со 35% масленост - Храна 100g)

павлака со 35% масленост содржи:

- 300.00 калории (павлака со 35% масленост - Храна 100g)

- 4.00 г јаглехидрати (павлака со 35% масленост - Храна 100g)

- 30.10 g маст (павлака со 35% масленост - Храна 100g)

- 99.00 g Протеини (павлака со 35% масленост - Храна 100g)минерали

павлака со 35% масленост содржи:

- 0.10 мг калциум (павлака со 35% масленост - Храна 100g)

- 0.00 мг железо (павлака со 35% масленост - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (павлака со 35% масленост - Храна 100g)

- 60.00 mg фосфор (павлака со 35% масленост - Храна 100g)

- 210.00 mg калиум (павлака со 35% масленост - Храна 100g)

- 15.00 мг натриум (павлака со 35% масленост - Храна 100g)

витамини

павлака со 35% масленост содржи:

- 0.33 мг Витамин А (ретинол или каротин) (павлака со 35% масленост - Храна 100g)

- 0.30 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (павлака со 35% масленост - Храна 100g)

- 0.14 мг витамин Б2 или рибофлавин (павлака со 35% масленост - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин (павлака со 35% масленост - Храна 100g)

- 1.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (павлака со 35% масленост - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (павлака со 35% масленост - Храна 100g)>> ВИТАМИН А во храната Кои школки, ракови и сл имаат најмногу витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои школки, ракови и сл имаат најмалку витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои ферментирани сирења имаат најмногу витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои ферментирани сирења имаат најмалку витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои слатководни риби имаат најмногу витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои слатководни риби имаат најмалку витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои птици имаат најмногу витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои птици имаат најмалку витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои овошје и овошни производи имаат најмногу витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои овошје и овошни производи имаат најмалку витамин А?
>> Витаминот А во Храна Кои морските риби имаат најмногу витамин А?
>> Витаминот А во Храна Кои морските риби имаат најмалку витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои млеко има најмногу витамин А?
>> Витаминот А во Храна Кои млеко има најмалку витамин А?
>> Витаминот А во Храна Кои месото има најмногу витамин А?
>> Витаминот А во Храна Кои месото има најмалку витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои месни производи имаат најмногу витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои месни производи имаат најмалку витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои масти и масни материи имаат најмалку витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои житарки и житни производи имаат најмногу витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои житарки и житни производи имаат најмалку витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои живина има најмногу витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои живина има најмалку витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои живина јајца имаат најмногу витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои живина јајца имаат најмалку витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои еленово има најмногу витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои еленово има најмалку витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Која храна има најмногу витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Која храна има најмалку витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку витамин А?


види исто така:

ВИТАМИН Б6 во храната Кои неподготвени - сурова ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витаминот Б6?
Храна богата со калциум кој го подготвил - преработени ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу калциум?
ВИТАМИН Ц во храната Кои неподготвени - сурова ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамин Ц?
Витамини и минерали во храната Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамини и минерали?
Минерали во Храна Кои неподготвени - сурова ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу минерали?
ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу калории?
ВИТАМИН А во храната Кои неподготвени - сурова ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамин А?
Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои неподготвени - сурова ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витамин Б1?
ХРАНА ЗА губење на тежината кој го подготвил - преработени ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку масти?
ВИТАМИН А во храната Кои неподготвени - сурова ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витамин А?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


Potatoe (варени, излупени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
телешко тело ( исхрана - калории, витамини, минерали )
харинга (маринирани) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
свинско печење ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пченка жито ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Кокошка белка од јајце 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
какао - путер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
лосос (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
доматено (варен, конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
еребица ( исхрана - калории, витамини, минерали )
млеко кондензирана кравјо, засладен ( исхрана - калории, витамини, минерали )
лешник (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
скуша ( исхрана - калории, витамини, минерали )
портокал (свеж сок) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сливи (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагула (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пченка (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Срна ( исхрана - калории, витамини, минерали )
зелка (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагоди (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


ХРАНА - Протеини - ИСХРАНА. Колку протеини има во potatoe (варени, излупени)?
ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во телешко тело?
ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во харинга (маринирани)?
В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во свинско печење?
Фосфор во храната. Колку фосфор е таму во пченка жито?
Натриум во храната. Колку натриум е таму во Кокошка белка од јајце 100 г?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more