logo
vertikala

МАГНЕЗИУМ храна богата
Кои живина јајца имаат најмногу магнезиум?

калциум | железо | магнезиум | фосфор | калиум | натриум


МАГНЕЗИУМ храна богата Кои живина јајца имаат најмногу магнезиум?


1. целата пилешко јајца 48 гр содржи 0.00 mg магнезиум Храна 100g

2. целата пилешко јајца 100 г содржи 0.00 mg магнезиум Храна 100g

3. кокошката е жолчка од јајце 100 г содржи 0.00 mg магнезиум Храна 100g

4. Кокошка белка од јајце 100 г содржи 0.00 mg магнезиум Храна 100g

5. пилешко јајца во прав содржи 0.00 mg магнезиум Храна 100g

6. патка јајце 100 г содржи 0.00 mg магнезиум Храна 100g

7. Турција јајца 100 г содржи 0.00 mg магнезиум Храна 100g

8. паштета јајца 100 г содржи 0.00 mg магнезиум Храна 100g>> МАГНЕЗИУМ храна богата Која храна има најмногу магнезиум?
>> Диета без магнезиум Која храна има најмалку магнезиум?

Житарици и житни производи
>> Храна богата со магнезиум Кои житарки и житни производи имаат најмногу магнезиум?
>> Диета без магнезиум Кои житарки и житни производи имаат најмалку магнезиум?

месо
>> Храна богата со магнезиум Кои месо има најмногу магнезиум?
>> Диета без магнезиум Кои месо има најмалку магнезиум?

деликатеси
>> Храна богата со магнезиум Кои производи од месо има најмногу магнезиум?
>> Диета без магнезиум Кои месни производи имаат најмалку магнезиум?

еленово
>> МАГНЕЗИУМ храна богата Кои еленово има најмногу магнезиум?
>> Диета без магнезиум Кои еленово има најмалку магнезиум?

живина
>> МАГНЕЗИУМ храна богата Кои живина има најмногу магнезиум?
>> Диета без магнезиум Кои живина има најмалку магнезиум?

птици
>> МАГНЕЗИУМ храна богата Кои птици имаат најмногу магнезиум?
>> Диета без магнезиум Кои птици имаат најмалку магнезиум?

морски риби
>> Храна богата со магнезиум Кои морските риби имаат најмногу магнезиум?
>> Диета без магнезиум Кои морските риби имаат најмалку магнезиум?

слатководна риба
>> Храна богата со магнезиум Кои слатководни риби имаат најмногу магнезиум?
>> Диета без магнезиум Кои слатководни риби имаат најмалку магнезиум?

Школки, ракови, итн
>> Храна богата со магнезиум Кои школки, ракови и сл имаат најмногу магнезиум?
>> Диета без магнезиум Кои школки, ракови и сл имаат најмалку магнезиум?

млеко
>> Храна богата со магнезиум Кои млеко има најмногу магнезиум?
>> Диета без магнезиум Кои млеко има најмалку магнезиум?

Ферментирано млеко, павлака, итн
>> МАГНЕЗИУМ храна богата Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу магнезиум?
>> Диета без магнезиум Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку магнезиум?

ферментирани сирења
>> Храна богата со магнезиум Кои ферментирани сирења имаат најмногу магнезиум?
>> Диета без магнезиум Кои ферментирани сирења имаат најмалку магнезиум?

живина јајца
>> МАГНЕЗИУМ храна богата Кои живина јајца имаат најмногу магнезиум?
>> Диета без магнезиум Кои живина јајца имаат најмалку магнезиум?

Зеленчук и производи од зеленчук
>> Храна богата со магнезиум Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу магнезиум?
>> Диета без магнезиум Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку магнезиум?

Овошје и овошни производи
>> Храна богата со магнезиум Кои овошје и овошни производи имаат најмногу магнезиум?
>> Диета без магнезиум Кои овошје и овошни производи имаат најмалку магнезиум?

масни супстанции
>> Храна богата со магнезиум Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу магнезиум?
>> Диета без магнезиум Кои масти и масни материи имаат најмалку магнезиум?

Шеќери и шеќер деривати
>> Храна богата со магнезиум Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу магнезиум?
>> Диета без магнезиум Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку магнезиум?


види исто така:

Диета без SODIUM Кои живина јајца имаат најмалку натриум?
Диета без калиум Кои живина јајца имаат најмалку калиум?
Витамин Б1 во храната Кои живина јајца имаат најмалку витамин Б1?
Диета без фосфор Кои живина јајца имаат најмалку фосфор?
Јаглени хидрати храна богата Кои живина јајца имаат најмногу јаглехидрати?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина јајца имаат најмалку витамин Е?
ВИТАМИН Б6 во храната Кои живина јајца имаат најмногу витамин Б6?
Храна богата со калиум Кои живина јајца имаат најмногу калиум?
ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои живина јајца имаат најмногу калории?
Храна богата со калциум Кои живина јајца имаат најмногу калциум?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


конзервирана лосос ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сардини (цела конзервирана вода) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
рибизли, црвена и бела ( исхрана - калории, витамини, минерали )
поле зајак ( исхрана - калории, витамини, минерали )
мајчиното млеко ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Liverwurst ( исхрана - калории, витамини, минерали )
спанаќ (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
козјото млеко ( исхрана - калории, витамини, минерали )
крап ( исхрана - калории, витамини, минерали )
животинска маст (на просечната вредност на говедско месо, овци и свинска маст) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пченица микроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сардина ( исхрана - калории, витамини, минерали )
свинско печење ( исхрана - калории, витамини, минерали )
гуска ( исхрана - калории, витамини, минерали )
малина џем во конзерва ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грав (сува) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
цариградско грозде (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
боранија (варен, конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
слатки компири (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
нависоко ( исхрана - калории, витамини, минерали )


ХРАНА - Протеини - ИСХРАНА. Колку протеини има во конзервирана лосос?
А витамин во храна. Колку витамин А (ретинол или каротин) е таму во сардини (цела конзервирана вода)?
ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во рибизли, црвена и бела?
Натриум во храната. Колку натриум е таму во поле зајак?
В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во мајчиното млеко?
Железо во храната. Колку железо е таму во liverwurst?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more