logo
namirnica

паштета јајца 100 г

живина јајца
паштета јајца 100 г содржи 175.00 калории (паштета јајца 100 г - Храна 100g)

паштета јајца 100 г содржи:

- 0.30 г јаглехидрати (паштета јајца 100 г - Храна 100g)

- 19.00 g маст (паштета јајца 100 г - Храна 100g)

- 14.00 g Протеини (паштета јајца 100 г - Храна 100g)


>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои живина јајца имаат најмалку калории?
>> Храна богата со протеини Кои живина јајца имаат најмногу протеини?
>> Јаглени хидрати храна богата Кои живина јајца имаат најмногу јаглехидрати?

минерали

паштета јајца 100 г содржи:

- 0.00 мг калциум (паштета јајца 100 г - Храна 100g)

- 0.00 мг железо (паштета јајца 100 г - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (паштета јајца 100 г - Храна 100g)

- 0.00 mg фосфор (паштета јајца 100 г - Храна 100g)

- 0.00 mg калиум (паштета јајца 100 г - Храна 100g)

- 0.00 мг натриум (паштета јајца 100 г - Храна 100g)


>> Минерали во ХРАНА Кои живина јајца имаат минерали?

витамини

паштета јајца 100 г содржи:

- 0.00 мг Витамин А (ретинол или каротин) (паштета јајца 100 г - Храна 100g)

- 0.00 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (паштета јајца 100 г - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б2 или рибофлавин (паштета јајца 100 г - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин (паштета јајца 100 г - Храна 100g)

- 0.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (паштета јајца 100 г - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (паштета јајца 100 г - Храна 100g)


>> Витамини во Храна Кои живина јајца имаат најмногу витамини?


види исто така:

ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои живина јајца имаат најмалку калории?
ВИТАМИН Ц во храната Кои живина јајца имаат најмногу витамин Ц?
Диета без калиум Кои живина јајца имаат најмалку калиум?
Витамини и минерали во храната Кои poultra јајца имаат најмалку витамини и минерали?
Која храна богата со натриум Кои живина јајца имаат најмногу натриум?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина јајца имаат најмногу витамин Е?
Витамин Б2 во храна Кои живина јајца имаат најмногу витамин Б2?
Витамини и минерали во Храна Кои живина јајца имаат најмногу витамини и минерали?
ХРАНА ЗА телесната тежина Кои живина јајца имаат најмногу масти?
Диета без калциум Кои живина јајца имаат најмалку калциум?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


свежо сирење ( исхрана - калории, витамини, минерали )
патка јајце 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јачмен никулци ( исхрана - калории, витамини, минерали )
лук (сијалицата) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
модар патлиџан (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Гаџон ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пченица микроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
целата пилешко јајца 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пченично брашно ( исхрана - калории, витамини, минерали )
стаклен зрно ориз, варени ( исхрана - калории, витамини, минерали )
филе на свинско месо ( исхрана - калории, витамини, минерали )
целер (варен, конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
нерафинирано шеќер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
датуми, овошје со шеќер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
скуша ( исхрана - калории, витамини, минерали )
моркови (варен, конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
фазан ( исхрана - калории, витамини, минерали )
говедско месо (полу масти) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
шума зајак ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јастог (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во свежо сирење?
ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во патка јајце 100 г?
Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во јачмен никулци?
Магнезиум во храната. Колку магнезиум е таму во лук (сијалицата)?
ХРАНА - Протеини - ИСХРАНА. Колку протеини има во модар патлиџан (суровини)?
А витамин во храна. Колку витамин А (ретинол или каротин) е таму во Гаџон?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more