logo
namirnica

бонбони (во просек)

Шеќери и шеќер деривати
бонбони (во просек) содржи 381.00 калории (бонбони (во просек) - Храна 100g)

бонбони (во просек) содржи:

- 94.00 г јаглехидрати (бонбони (во просек) - Храна 100g)

- 0.10 g маст (бонбони (во просек) - Храна 100g)

- 0.80 g Протеини (бонбони (во просек) - Храна 100g)


>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку калории?
>> Храна богата со протеини Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу протеини?
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу јаглехидрати?

минерали

бонбони (во просек) содржи:

- 0.00 мг калциум (бонбони (во просек) - Храна 100g)

- 0.00 мг железо (бонбони (во просек) - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (бонбони (во просек) - Храна 100g)

- 0.00 mg фосфор (бонбони (во просек) - Храна 100g)

- 0.00 mg калиум (бонбони (во просек) - Храна 100g)

- 0.00 мг натриум (бонбони (во просек) - Храна 100g)


>> Минерали во ХРАНА Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу минерали?

витамини

бонбони (во просек) содржи:

- 0.00 мг Витамин А (ретинол или каротин) (бонбони (во просек) - Храна 100g)

- 0.00 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (бонбони (во просек) - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б2 или рибофлавин (бонбони (во просек) - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин (бонбони (во просек) - Храна 100g)

- 0.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (бонбони (во просек) - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (бонбони (во просек) - Храна 100g)


>> Витамини во ХРАНА Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамини?


види исто така:

Витамин Б1 во храната Кои неподготвени - сурова шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Б1?
ВИТАМИН Б6 во храната Кои неподготвени - сурова шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Б6?
Витамини и минерали во Храна Кои неподготвени - сурова шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамини и минерали?
Витамини во Храна Кои неподготвени - сурова шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамини?
ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории кој го подготвил - преработени шеќери и шеќер деривати имаат најмалку калории?
Минерали во Храна кој го подготвил - преработени шеќери и шеќер деривати имаат најмалку минерали?
Витамин Б2 во храна Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Б2?
ВИТАМИН А во храната кој го подготвил - преработени шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин А?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА кој го подготвил - преработени шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Е?
Витамини и минерали во Храна Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамини и минерали?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


соја, ферментирани семиња ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Surmullet ( исхрана - калории, витамини, минерали )
млеко кондензирана кравјо, засладен ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Liverwurst ( исхрана - калории, витамини, минерали )
караница (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
стаклен зрно ориз, суровини и ( исхрана - калории, витамини, минерали )
шлаг ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грашок (варен, конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
елен ( исхрана - калории, витамини, минерали )
мајонезот (домашна) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Devilfish ( исхрана - калории, витамини, минерали )
малина џем во конзерва ( исхрана - калории, витамини, минерали )
целер (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
жолта Chanterelle печурки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
компот од различни плодови, конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
боровинки (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
праз (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
природен пчелин мед ( исхрана - калории, витамини, минерали )
козјо сирење (во просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сланина (полу масти) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во соја, ферментирани семиња?
ХРАНА - Протеини - ИСХРАНА. Колку протеини има во surmullet?
Магнезиум во храната. Колку магнезиум е таму во млеко кондензирана кравјо, засладен?
В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во liverwurst?
Калиум во храната. Колку калиум е таму во караница (свежи)?
Магнезиум во храната. Колку магнезиум е таму во стаклен зрно ориз, суровини и?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more