logo
vertikala

Диета без ПРОТЕИН
Кои неподготвени - сурова шеќери и шеќер деривати имаат најмалку протеини?


Диета без ПРОТЕИН Кои неподготвени - сурова шеќери и шеќер деривати имаат најмалку протеини?


1. сируп содржи 0.00 g Протеини Храна 100g

2. нерафинирано шеќер содржи 0.00 g Протеини Храна 100g

3. бел рафиниран шеќер содржи 0.00 g Протеини Храна 100g

4. природен пчелин мед содржи 0.40 g Протеини Храна 100g>> Храна богата со протеини Кои храни имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Која храна има најмалку протеини?

Житарици и житни производи
>> Високо протеинска храна Кои житарки и житни производи имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои житарки и житни производи имаат најмалку протеини?

месо
>> Храна богата со протеини Кои месо има најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои месо има најмалку протеини?

деликатеси
>> Храна богата со протеини Кои месни производи имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои месни производи имаат најмалку протеини?

еленово
>> Храна богата со протеини Кои еленово има најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои еленово има минимум протеини?

живина
>> Храна богата со протеини Кои живина има најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои живина има најмалку протеини?

птици
>> Храна богата со протеини Кои птици имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои птици имаат најмалку протеини?

морски риби
>> Храна богата со протеини Кои морските риби имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои морските риби имаат најмалку протеини?

слатководна риба
>> Храна богата со протеини Кои слатководни риби имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои слатководни риби имаат најмалку протеини?

Школки, ракови, итн
>> Храна богата со протеини Кои школки, ракови и сл имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои школки, ракови и сл имаат најмалку протеини?

млеко
>> Храна богата со протеини Кои млеко има најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои млеко има најмалку протеини?

Ферментирано млеко, павлака, итн
>> Храна богата со протеини Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку протеини?

ферментирани сирења
>> Храна богата со протеини Кои ферментирани сирења имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои ферментирани сирења имаат најмалку протеини?

живина јајца
>> Храна богата со протеини Кои живина јајца имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои живина јајца имаат најмалку протеини?

Зеленчук и производи од зеленчук
>> Храна богата со протеини Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку протеини?

Овошје и овошни производи
>> Храна богата со протеини Кои овошје и овошни производи имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои овошје и овошни производи имаат најмалку протеини?

масни супстанции
>> Храна богата со протеини Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои масти и масни материи имаат најмалку протеини?

Шеќери и шеќер деривати
>> Храна богата со протеини Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку протеини?


види исто така:

Храна богата со протеини Кои неподготвени - сурова шеќери и шеќер деривати имаат најмногу протеини?
Диета без фосфор Кои неподготвени - сурова шеќери и шеќер деривати имаат најмалку фосфор?
ВИТАМИН Ц во храната Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Ц?
Витамини во Храна Кои неподготвени - сурова шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамини?
Витамини и минерали во Храна кој го подготвил - преработени шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамини и минерали?
Диета без калциум Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку калциум?
Храна богата со натриум кој го подготвил - преработени шеќери и шеќер деривати имаат најмногу натриум?
ВИТАМИН Ц во храната кој го подготвил - преработени шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Ц?
ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои неподготвени - сурова шеќери и шеќер деривати имаат најмалку калории?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Е?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


путер, Неподправената (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
полузрнесто ( исхрана - калории, витамини, минерали )
варени солени шунка ( исхрана - калории, витамини, минерали )
корнфлекс ( исхрана - калории, витамини, минерали )
портокал (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
желе (просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Boletus ( исхрана - калории, витамини, минерали )
коза рифови ( исхрана - калории, витамини, минерали )
целер (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
морски алги (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сланина (полу масти) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
маргарин (просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Zwieback ( исхрана - калории, витамини, минерали )
цвест ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сок од домати, солени ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јаболко (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
животинска маст (на просечната вредност на говедско месо, овци и свинска маст) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бела пченица леб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
ракчиња (свежа) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
култивирани печурки (конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Масти во храната. Колку масти е таму во путер, Неподправената (свежи)?
Магнезиум во храната. Колку магнезиум е таму во полузрнесто?
витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во варени солени шунка?
Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во корнфлекс?
Фосфор во храната. Колку фосфор е таму во портокал (свежи)?
Е витамини во храната. Колку витамин Е или токоферол е таму во желе (просек)?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more