logo
vertikala

Диета без ПРОТЕИН
Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку протеини?


Диета без ПРОТЕИН Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку протеини?


1. сируп содржи 0.00 g Протеини Храна 100g

2. нерафинирано шеќер содржи 0.00 g Протеини Храна 100g

3. бел рафиниран шеќер содржи 0.00 g Протеини Храна 100g

4. желе (просек) содржи 0.20 g Протеини Храна 100g

5. џемови (просек) содржи 0.30 g Протеини Храна 100g

6. природен пчелин мед содржи 0.40 g Протеини Храна 100g

7. бонбони (во просек) содржи 0.80 g Протеини Храна 100g

8. чоколадо мешање содржи 2.00 g Протеини Храна 100g

9. меласа содржи 2.00 g Протеини Храна 100g

10. карамел содржи 2.50 g Протеини Храна 100g

11. млечно чоколадо содржи 6.00 g Протеини Храна 100g

12. какао во прав содржи 20.40 g Протеини Храна 100g>> Храна богата со протеини Кои храни имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Која храна има најмалку протеини?

Житарици и житни производи
>> Високо протеинска храна Кои житарки и житни производи имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои житарки и житни производи имаат најмалку протеини?

месо
>> Храна богата со протеини Кои месо има најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои месо има најмалку протеини?

деликатеси
>> Храна богата со протеини Кои месни производи имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои месни производи имаат најмалку протеини?

еленово
>> Храна богата со протеини Кои еленово има најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои еленово има минимум протеини?

живина
>> Храна богата со протеини Кои живина има најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои живина има најмалку протеини?

птици
>> Храна богата со протеини Кои птици имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои птици имаат најмалку протеини?

морски риби
>> Храна богата со протеини Кои морските риби имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои морските риби имаат најмалку протеини?

слатководна риба
>> Храна богата со протеини Кои слатководни риби имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои слатководни риби имаат најмалку протеини?

Школки, ракови, итн
>> Храна богата со протеини Кои школки, ракови и сл имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои школки, ракови и сл имаат најмалку протеини?

млеко
>> Храна богата со протеини Кои млеко има најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои млеко има најмалку протеини?

Ферментирано млеко, павлака, итн
>> Храна богата со протеини Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку протеини?

ферментирани сирења
>> Храна богата со протеини Кои ферментирани сирења имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои ферментирани сирења имаат најмалку протеини?

живина јајца
>> Храна богата со протеини Кои живина јајца имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои живина јајца имаат најмалку протеини?

Зеленчук и производи од зеленчук
>> Храна богата со протеини Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку протеини?

Овошје и овошни производи
>> Храна богата со протеини Кои овошје и овошни производи имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои овошје и овошни производи имаат најмалку протеини?

масни супстанции
>> Храна богата со протеини Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои масти и масни материи имаат најмалку протеини?

Шеќери и шеќер деривати
>> Храна богата со протеини Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку протеини?


види исто така:

Храна богата со натриум кој го подготвил - преработени шеќери и шеќер деривати имаат најмногу натриум?
Диета без фосфор Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку фосфор?
Храна богата со магнезиум кој го подготвил - преработени шеќери и шеќер деривати имаат најмногу магнезиум?
ВИТАМИН Б6 во храната Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Б6?
Витамин Б2 во храна Кои неподготвени - сурова шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Б2?
Диета без ПРОТЕИН Кои неподготвени - сурова шеќери и шеќер деривати имаат најмалку протеини?
Витамини во Храна Кои неподготвени - сурова шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамини?
Храна богата со фосфор Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу фосфор?
Витамин Б1 во храната кој го подготвил - преработени шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Б1?
Храна богата со јаглени хидрати Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу јаглехидрати?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


краставица ( исхрана - калории, витамини, минерали )
овци масти ( исхрана - калории, витамини, минерали )
животинска маст (на просечната вредност на говедско месо, овци и свинска маст) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
ослиќ ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кравјо млеко, бегло ( исхрана - калории, витамини, минерали )
путер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
конзервирана туна ( исхрана - калории, витамини, минерали )
лешник (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сардина ( исхрана - калории, витамини, минерали )
фазан ( исхрана - калории, витамини, минерали )
жолта Chanterelle печурки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
целер (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагне ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бел рафиниран шеќер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бонбони (во просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
калинка, слатка калинка (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
боровинки (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Potatoe (варени, излупени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
вид рак во конзерва ( исхрана - калории, витамини, минерали )
желе (просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во краставица?
Калиум во храната. Колку калиум е таму во овци масти?
А витамин во храна. Колку витамин А (ретинол или каротин) е таму во животинска маст (на просечната вредност на говедско месо, овци и свинска маст)?
Е витамини во храната. Колку витамин Е или токоферол е таму во ослиќ?
Калиум во храната. Колку калиум е таму во кравјо млеко, бегло?
Магнезиум во храната. Колку магнезиум е таму во путер?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more