logo
vertikala

ВИТАМИН Б6 во храната
кој го подготвил - преработени шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Б6?

витамин А | витамин Б1 | витамин Б2 | витамин Б6 | витамин Ц | витамин Е


ВИТАМИН Б6 во храната кој го подготвил - преработени шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Б6?


1. меласа содржи 0.27 мг витамин Б6 или пиридоксин Храна 100g

2. бонбони (во просек) содржи 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин Храна 100g

3. какао во прав содржи 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин Храна 100g

4. карамел содржи 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин Храна 100g

5. чоколадо мешање содржи 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин Храна 100g

6. млечно чоколадо содржи 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин Храна 100g

7. џемови (просек) содржи 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин Храна 100g

8. желе (просек) содржи 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин Храна 100g>> ВИТАМИН Б6 во храната Која храна има најмногу витаминот Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Која храна има најмалку витамин Б6?

Житарици и житни производи
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои житарки и житни производи имаат најмногу витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои житарки и житни производи имаат најмалку витамин Б6?

месо
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои месо има најмногу витаминот Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои месо има најмалку витамин Б6?

деликатеси
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои месни производи имаат најмногу витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои месни производи имаат најмалку витамин Б6?

еленово
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои еленово има најмногу витаминот Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои еленово има најмалку витамин Б6?

живина
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои живина има најмногу витаминот Б6?
>> ВИТАМИН Б6 ВО ХРАНА Кои живина има најмалку витамин Б6?

птици
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои птици имаат најмногу витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои птици имаат најмалку витамин Б6?

морски риби
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои морските риби имаат најмногу витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои морските риби имаат најмалку витамин Б6?

слатководна риба
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои слатководни риби имаат најмногу витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои слатководни риби имаат најмалку витамин Б6?

Школки, ракови, итн
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои школки, ракови и сл имаат најмногу витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои школки, ракови и сл имаат најмалку витамин Б6?

млеко
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои млеко има најмногу витаминот Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои млеко има најмалку витамин Б6?

Ферментирано млеко, павлака, итн
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витаминот Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамин Б6?

ферментирани сирења
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои ферментирани сирења имаат најмногу витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои ферментирани сирења имаат најмалку витамин Б6?

живина јајца
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои живина јајца имаат најмногу витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои живина јајца имаат најмалку витамин Б6?

Зеленчук и производи од зеленчук
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу витамини Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку витамин Б6?

Овошје и овошни производи
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои овошје и овошни производи имаат најмногу витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои овошје и овошни производи имаат најмалку витамин Б6?

масни супстанции
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои масти и масни материи имаат најмалку витамин Б6?

Шеќери и шеќер деривати
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Б6?


види исто така:

Диета без магнезиум Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку магнезиум?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои неподготвени - сурова шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Е?
Витамин Б2 во храна Кои неподготвени - сурова шеќери и шеќер деривати имаат најмалку Витамин Б2?
ВИТАМИН А во храната кој го подготвил - преработени шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин А?
Витамини и минерали во Храна Кои неподготвени - сурова шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамини и минерали?
Витамин Б1 во храната кој го подготвил - преработени шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Б1?
Витамин Б1 во храната Кои неподготвени - сурова шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Б1?
ВИТАМИН Ц во храната Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Ц?
Храна богата со протеини Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу протеини?
Диета без фосфор кој го подготвил - преработени шеќери и шеќер деривати имаат најмалку фосфор?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


рибизли, црвена и бела ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Dace ( исхрана - калории, витамини, минерали )
жолта Chanterelle печурки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грозје (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
говедско месо сало ( исхрана - калории, витамини, минерали )
матеница ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бонбони (во просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Mallard ( исхрана - калории, витамини, минерали )
соја, ферментирани семиња ( исхрана - калории, витамини, минерали )
треска (свежа) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јаболко (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
харинга (маринирани) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
филе на свинско месо ( исхрана - калории, витамини, минерали )
холандски сирење ( исхрана - калории, витамини, минерали )
есетра ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кокошката е жолчка од јајце 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
боранија (варен, конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
козјото млеко ( исхрана - калории, витамини, минерали )
краставица ( исхрана - калории, витамини, минерали )
карфиол (варени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во рибизли, црвена и бела?
ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во Dace?
ХРАНА - Протеини - ИСХРАНА. Колку протеини има во жолта Chanterelle печурки?
В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во грозје (свежи)?
ХРАНА - Протеини - ИСХРАНА. Колку протеини има во говедско месо сало?
ХРАНА - Протеини - ИСХРАНА. Колку протеини има во матеница?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more