logo
vertikala

ВИТАМИН Б6 во храната
Кои слатководни риби имаат најмалку витамин Б6?

витамин А | витамин Б1 | витамин Б2 | витамин Б6 | витамин Ц | витамин Е


ВИТАМИН Б6 во храната Кои слатководни риби имаат најмалку витамин Б6?


1. Гаџон содржи 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин Храна 100g

2. есетра содржи 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин Храна 100g

3. никне содржи 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин Храна 100g

4. штука содржи 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин Храна 100g

5. крап содржи 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин Храна 100g

6. Dace содржи 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин Храна 100g

7. нависоко содржи 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин Храна 100g

8. лосос (свежи) содржи 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин Храна 100g

9. пастрмка содржи 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин Храна 100g

10. јагула (чадена) содржи 0.15 мг витамин Б6 или пиридоксин Храна 100g

11. јагула (свежи) содржи 0.28 мг витамин Б6 или пиридоксин Храна 100g

12. конзервирана лосос содржи 0.45 мг витамин Б6 или пиридоксин Храна 100g>> ВИТАМИН Б6 во храната Која храна има најмногу витаминот Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Која храна има најмалку витамин Б6?

Житарици и житни производи
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои житарки и житни производи имаат најмногу витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои житарки и житни производи имаат најмалку витамин Б6?

месо
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои месо има најмногу витаминот Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои месо има најмалку витамин Б6?

деликатеси
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои месни производи имаат најмногу витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои месни производи имаат најмалку витамин Б6?

еленово
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои еленово има најмногу витаминот Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои еленово има најмалку витамин Б6?

живина
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои живина има најмногу витаминот Б6?
>> ВИТАМИН Б6 ВО ХРАНА Кои живина има најмалку витамин Б6?

птици
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои птици имаат најмногу витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои птици имаат најмалку витамин Б6?

морски риби
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои морските риби имаат најмногу витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои морските риби имаат најмалку витамин Б6?

слатководна риба
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои слатководни риби имаат најмногу витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои слатководни риби имаат најмалку витамин Б6?

Школки, ракови, итн
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои школки, ракови и сл имаат најмногу витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои школки, ракови и сл имаат најмалку витамин Б6?

млеко
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои млеко има најмногу витаминот Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои млеко има најмалку витамин Б6?

Ферментирано млеко, павлака, итн
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витаминот Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамин Б6?

ферментирани сирења
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои ферментирани сирења имаат најмногу витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои ферментирани сирења имаат најмалку витамин Б6?

живина јајца
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои живина јајца имаат најмногу витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои живина јајца имаат најмалку витамин Б6?

Зеленчук и производи од зеленчук
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу витамини Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку витамин Б6?

Овошје и овошни производи
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои овошје и овошни производи имаат најмногу витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои овошје и овошни производи имаат најмалку витамин Б6?

масни супстанции
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои масти и масни материи имаат најмалку витамин Б6?

Шеќери и шеќер деривати
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Б6?


види исто така:

Витамини во Храна Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмалку витамин?
Витамини и минерали во храната Кои слатководни риби имаат најмалку витамини и минерали?
ХРАНА ЗА телесната тежина Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмногу масти?
Витамини и минерали во храната Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмалку витамини и минерали?
ВИТАМИН А во храната Кои слатководни риби имаат најмалку витамин А?
ВИТАМИН Ц во храната Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмногу витамин Ц?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои слатководни риби имаат најмногу витамин Е?
Витамин Б2 во храна Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмалку витамин Б2?
Храна богата со магнезиум Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмногу магнезиум?
Диета без SODIUM кој го подготвил - преработени слатководни риби имаат најмалку натриум?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


есетра ( исхрана - калории, витамини, минерали )
телешко месо рифови ( исхрана - калории, витамини, минерали )
варени солени шунка ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јаболко (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Horsemeat ( исхрана - калории, витамини, минерали )
караница мармалад ( исхрана - калории, витамини, минерали )
растително масло (просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јастог (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
карфиол (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јачмен леб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
говедско месо во конзерва ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Brie ( исхрана - калории, витамини, минерали )
датуми (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
црвени кромид ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кефир ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Zwieback ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бела пченица леб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
праз (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сок од домати, солени ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Турција јајца 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во есетра?
Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во телешко месо рифови?
ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во варени солени шунка?
Калиум во храната. Колку калиум е таму во јаболко (свежи)?
Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во horsemeat?
Масти во храната. Колку масти е таму во караница мармалад?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more