logo
kriterij

Магнезиум во храната. Колку магнезиум е таму во куки?


куки содржи 0.00 mg магнезиум (куки - Храна 100g)

куки содржи:

- 421.00 калории (куки - Храна 100g)

- 77.00 г јаглехидрати (куки - Храна 100g)

- 10.00 g маст (куки - Храна 100g)

- 5.60 g Протеини (куки - Храна 100g)минерали

куки содржи:

- 0.00 мг калциум (куки - Храна 100g)

- 0.00 мг железо (куки - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (куки - Храна 100g)

- 0.00 mg фосфор (куки - Храна 100g)

- 0.00 mg калиум (куки - Храна 100g)

- 0.00 мг натриум (куки - Храна 100g)

витамини

куки содржи:

- 0.00 мг Витамин А (ретинол или каротин) (куки - Храна 100g)

- 0.00 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (куки - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б2 или рибофлавин (куки - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин (куки - Храна 100g)

- 0.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (куки - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (куки - Храна 100g)>> Храна богата со магнезиум Кои школки, ракови и сл имаат најмногу магнезиум?
>> Диета без магнезиум Кои школки, ракови и сл имаат најмалку магнезиум?
>> Храна богата со магнезиум Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу магнезиум?
>> Диета без магнезиум Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку магнезиум?
>> МАГНЕЗИУМ храна богата Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу магнезиум?
>> Диета без магнезиум Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку магнезиум?
>> Храна богата со магнезиум Кои ферментирани сирења имаат најмногу магнезиум?
>> Диета без магнезиум Кои ферментирани сирења имаат најмалку магнезиум?
>> Храна богата со магнезиум Кои слатководни риби имаат најмногу магнезиум?
>> Диета без магнезиум Кои слатководни риби имаат најмалку магнезиум?
>> МАГНЕЗИУМ храна богата Кои птици имаат најмногу магнезиум?
>> Диета без магнезиум Кои птици имаат најмалку магнезиум?
>> Храна богата со магнезиум Кои производи од месо има најмногу магнезиум?
>> Храна богата со магнезиум Кои овошје и овошни производи имаат најмногу магнезиум?
>> Диета без магнезиум Кои овошје и овошни производи имаат најмалку магнезиум?
>> Храна богата со магнезиум Кои морските риби имаат најмногу магнезиум?
>> Диета без магнезиум Кои морските риби имаат најмалку магнезиум?
>> Храна богата со магнезиум Кои млеко има најмногу магнезиум?
>> Диета без магнезиум Кои млеко има најмалку магнезиум?
>> Храна богата со магнезиум Кои месо има најмногу магнезиум?
>> Диета без магнезиум Кои месо има најмалку магнезиум?
>> Диета без магнезиум Кои месни производи имаат најмалку магнезиум?
>> Храна богата со магнезиум Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу магнезиум?
>> Диета без магнезиум Кои масти и масни материи имаат најмалку магнезиум?
>> Храна богата со магнезиум Кои житарки и житни производи имаат најмногу магнезиум?
>> Диета без магнезиум Кои житарки и житни производи имаат најмалку магнезиум?
>> МАГНЕЗИУМ храна богата Кои живина има најмногу магнезиум?
>> Диета без магнезиум Кои живина има најмалку магнезиум?
>> МАГНЕЗИУМ храна богата Кои живина јајца имаат најмногу магнезиум?
>> Диета без магнезиум Кои живина јајца имаат најмалку магнезиум?
>> МАГНЕЗИУМ храна богата Кои еленово има најмногу магнезиум?
>> Диета без магнезиум Кои еленово има најмалку магнезиум?
>> МАГНЕЗИУМ храна богата Која храна има најмногу магнезиум?
>> Диета без магнезиум Која храна има најмалку магнезиум?
>> Храна богата со магнезиум Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу магнезиум?
>> Диета без магнезиум Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку магнезиум?


види исто така:

Витамини и минерали во Храна Кои житарки и житни производи имаат најмногу витамини и минерали?
Витаминот А во Храна Кои неподготвени - сурова житарици и житни производи имаат најмалку витамин А?
Диета без ПРОТЕИН Кои неподготвени - сурова житарици и житни производи имаат најмалку протеини?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои неподготвени - сурова житарици и житни производи имаат најмногу витамин Е?
Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои житарки и житни производи имаат најмалку витамин Б1?
Диета без SODIUM Кои неподготвени - сурова житарици и житни производи имаат најмалку натриум?
Витамин Б1 ВО ХРАНА кој го подготвил - преработени житарици и житни производи имаат најмалку витамин Б1?
ХРАНА ЗА телесната тежина Кои неподготвени - сурова житарици и житни производи имаат најмногу масти?
ВИТАМИН Ц во храната Кои житарки и житни производи имаат најмалку витамин Ц?
ВИТАМИН Б6 во храната кој го подготвил - преработени житарици и житни производи имаат најмалку витамин Б6?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


нависоко ( исхрана - калории, витамини, минерали )
боранија, суровини и ( исхрана - калории, витамини, минерали )
датуми, овошје со шеќер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јастог во конзерва ( исхрана - калории, витамини, минерали )
филе на свинско месо ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кикирики (печени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Brie ( исхрана - калории, витамини, минерали )
торта со јаболки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
млеко во прав кравјо, целата засладен ( исхрана - калории, витамини, минерали )
свежо сирење ( исхрана - калории, витамини, минерали )
овчо млеко ( исхрана - калории, витамини, минерали )
какао во прав ( исхрана - калории, витамини, минерали )
патка месо без маснотии ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Horsemeat ( исхрана - калории, витамини, минерали )
култивирани печурки, свежи ( исхрана - калории, витамини, минерали )
овци масти ( исхрана - калории, витамини, минерали )
магдонос (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
цвест ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пченка жито ( исхрана - калории, витамини, минерали )
нерафинирано шеќер ( исхрана - калории, витамини, минерали )


В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во нависоко?
Железо во храната. Колку железо е таму во боранија, суровини и?
Калиум во храната. Колку калиум е таму во датуми, овошје со шеќер?
Витамин Б1 во храна. Колку витамин Б1 (тиамин, Aneurin) е таму во јастог во конзерва?
витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во филе на свинско месо?
Е витамини во храната. Колку витамин Е или токоферол е таму во кикирики (печени)?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more