logo
kriterij

Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во овци филе?


овци филе содржи 0.32 мг витамин Б6 или пиридоксин (овци филе - Храна 100g)

овци филе содржи:

- 230.00 калории (овци филе - Храна 100g)

- 0.00 г јаглехидрати (овци филе - Храна 100g)

- 17.50 g маст (овци филе - Храна 100g)

- 18.00 g Протеини (овци филе - Храна 100g)минерали

овци филе содржи:

- 10.00 мг калциум (овци филе - Храна 100g)

- 2.70 мг железо (овци филе - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (овци филе - Храна 100g)

- 202.00 mg фосфор (овци филе - Храна 100g)

- 380.00 mg калиум (овци филе - Храна 100g)

- 78.00 мг натриум (овци филе - Храна 100g)

витамини

овци филе содржи:

- 0.00 мг Витамин А (ретинол или каротин) (овци филе - Храна 100g)

- 0.16 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (овци филе - Храна 100g)

- 0.22 мг витамин Б2 или рибофлавин (овци филе - Храна 100g)

- 0.32 мг витамин Б6 или пиридоксин (овци филе - Храна 100g)

- 0.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (овци филе - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (овци филе - Храна 100g)>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои школки, ракови и сл имаат најмногу витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои школки, ракови и сл имаат најмалку витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витаминот Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои ферментирани сирења имаат најмногу витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои ферментирани сирења имаат најмалку витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои слатководни риби имаат најмногу витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои слатководни риби имаат најмалку витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои птици имаат најмногу витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои птици имаат најмалку витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои овошје и овошни производи имаат најмногу витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои овошје и овошни производи имаат најмалку витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои морските риби имаат најмногу витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои морските риби имаат најмалку витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои млеко има најмногу витаминот Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои млеко има најмалку витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои месо има најмногу витаминот Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои месо има најмалку витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои месни производи имаат најмногу витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои месни производи имаат најмалку витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои масти и масни материи имаат најмалку витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои житарки и житни производи имаат најмногу витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои житарки и житни производи имаат најмалку витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои живина има најмногу витаминот Б6?
>> ВИТАМИН Б6 ВО ХРАНА Кои живина има најмалку витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои живина јајца имаат најмногу витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои живина јајца имаат најмалку витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои еленово има најмногу витаминот Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои еленово има најмалку витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Која храна има најмногу витаминот Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Која храна има најмалку витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу витамини Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку витамин Б6?


види исто така:

Витамини и минерали во храната кој го подготвил - обработено месо најмалку витамини и минерали?
Диета без ПРОТЕИН кој го подготвил - обработено месо има најмалку протеини?
Витамини во Храна кој го подготвил - обработено месо има најмалку витамин?
Храна богата со јаглени хидрати Кои месо има најмногу јаглехидрати?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месо има најмногу витамин Е?
Храна богата со фосфор Кои месо има најмногу фосфор?
ВИТАМИН А во храната кој го подготвил - обработено месо има најмалку витамин А?
Диета без магнезиум кој го подготвил - обработено месо има најмалку магнезиум?
Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои неподготвени - сурово месо има најмалку витамин Б1?
ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои неподготвени - сурово месо има најмалку калории?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


пастрмка ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Dace ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грозје (свеж сок) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
елен ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Ementaler ( исхрана - калории, витамини, минерали )
доматно пире во кутии ( исхрана - калории, витамини, минерали )
цариградско грозде (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Турција јајца 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грозје (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
малини (свеж сок) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
полжав ( исхрана - калории, витамини, минерали )
компир (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
печење (леб) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
модар патлиџан (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Pandied слива конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
мајчиното млеко ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Potatoe (пржена) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
лосос (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сардини (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
зелка (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


А витамин во храна. Колку витамин А (ретинол или каротин) е таму во пастрмка?
В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во Dace?
Натриум во храната. Колку натриум е таму во грозје (свеж сок)?
Фосфор во храната. Колку фосфор е таму во елен?
Магнезиум во храната. Колку магнезиум е таму во ementaler?
ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во доматно пире во кутии?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more