logo
kriterij

А витамин во храна. Колку витамин А (ретинол или каротин) е таму во овци филе?


овци филе содржи 0.00 мг Витамин А (ретинол или каротин) (овци филе - Храна 100g)

овци филе содржи:

- 230.00 калории (овци филе - Храна 100g)

- 0.00 г јаглехидрати (овци филе - Храна 100g)

- 17.50 g маст (овци филе - Храна 100g)

- 18.00 g Протеини (овци филе - Храна 100g)минерали

овци филе содржи:

- 10.00 мг калциум (овци филе - Храна 100g)

- 2.70 мг железо (овци филе - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (овци филе - Храна 100g)

- 202.00 mg фосфор (овци филе - Храна 100g)

- 380.00 mg калиум (овци филе - Храна 100g)

- 78.00 мг натриум (овци филе - Храна 100g)

витамини

овци филе содржи:

- 0.00 мг Витамин А (ретинол или каротин) (овци филе - Храна 100g)

- 0.16 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (овци филе - Храна 100g)

- 0.22 мг витамин Б2 или рибофлавин (овци филе - Храна 100g)

- 0.32 мг витамин Б6 или пиридоксин (овци филе - Храна 100g)

- 0.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (овци филе - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (овци филе - Храна 100g)>> ВИТАМИН А во храната Кои школки, ракови и сл имаат најмногу витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои школки, ракови и сл имаат најмалку витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои ферментирани сирења имаат најмногу витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои ферментирани сирења имаат најмалку витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои слатководни риби имаат најмногу витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои слатководни риби имаат најмалку витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои птици имаат најмногу витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои птици имаат најмалку витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои овошје и овошни производи имаат најмногу витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои овошје и овошни производи имаат најмалку витамин А?
>> Витаминот А во Храна Кои морските риби имаат најмногу витамин А?
>> Витаминот А во Храна Кои морските риби имаат најмалку витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои млеко има најмногу витамин А?
>> Витаминот А во Храна Кои млеко има најмалку витамин А?
>> Витаминот А во Храна Кои месото има најмногу витамин А?
>> Витаминот А во Храна Кои месото има најмалку витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои месни производи имаат најмногу витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои месни производи имаат најмалку витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои масти и масни материи имаат најмалку витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои житарки и житни производи имаат најмногу витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои житарки и житни производи имаат најмалку витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои живина има најмногу витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои живина има најмалку витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои живина јајца имаат најмногу витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои живина јајца имаат најмалку витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои еленово има најмногу витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кои еленово има најмалку витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Која храна има најмногу витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Која храна има најмалку витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу витамин А?
>> ВИТАМИН А во храната Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку витамин А?


види исто така:

Храна богата со протеини Кои подготвени - обработено месо има најмногу протеини?
Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои месото има најмалку витамин Б1?
Диета без Јагленохидрати Кои неподготвени - сурово месо има најмалку јагленохидрати?
Витаминот А во Храна Кои месото има најмногу витамин А?
Диета без калиум кој го подготвил - обработено месо има најмалку калиум?
Храна богата со калциум Кои неподготвени - сурово месо има најмногу калциум?
ВИТАМИН Б6 во храната кој го подготвил - обработено месо има најмалку витамин Б6?
Храна богата со магнезиум Кои неподготвени - сурово месо има најмногу магнезиум?
ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои неподготвени - сурово месо има најмногу калории?
Минерали во Храна Кои неподготвени - сурово месо има најмногу минерали?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


карфиол (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
вид рак во конзерва ( исхрана - калории, витамини, минерали )
црвена пиперка ( исхрана - калории, витамини, минерали )
треска (свежа) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
желка ( исхрана - калории, витамини, минерали )
варени солени шунка ( исхрана - калории, витамини, минерали )
боровинки (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
торта со јаболки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пилешки џигер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
култивирани печурки (конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
полузрнесто ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Турција ( исхрана - калории, витамини, минерали )
овес ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагула (чадена) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
доматено (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
црни маслинки (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
стаклен зрно ориз, варени ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пченица гриз ( исхрана - калории, витамини, минерали )
ротквица (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кромид (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


А витамин во храна. Колку витамин А (ретинол или каротин) е таму во карфиол (суровини)?
Здрава храна - Калории. Колку калории има во вид рак во конзерва?
Магнезиум во храната. Колку магнезиум е таму во црвена пиперка?
ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во треска (свежа)?
Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во желка?
Калциум во храната. Колку калциум е таму во варени солени шунка?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more