logo
namirnica

Potatoe (варени, излупени)

Зеленчук и производи од зеленчук
Potatoe (варени, излупени) содржи 85.00 калории (potatoe (варени, излупени) - Храна 100g)

Potatoe (варени, излупени) содржи:

- 19.00 г јаглехидрати (potatoe (варени, излупени) - Храна 100g)

- 0.10 g маст (potatoe (варени, излупени) - Храна 100g)

- 2.00 g Протеини (potatoe (варени, излупени) - Храна 100g)


>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку калории?
>> Храна богата со протеини Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу протеини?
>> Храна богата со јаглени хидрати Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу јаглехидрати?

минерали

Potatoe (варени, излупени) содржи:

- 11.00 мг калциум (potatoe (варени, излупени) - Храна 100g)

- 0.60 мг железо (potatoe (варени, излупени) - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (potatoe (варени, излупени) - Храна 100g)

- 56.00 mg фосфор (potatoe (варени, излупени) - Храна 100g)

- 0.00 mg калиум (potatoe (варени, излупени) - Храна 100g)

- 0.00 мг натриум (potatoe (варени, излупени) - Храна 100g)


>> Минерали во ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу минерали?

витамини

Potatoe (варени, излупени) содржи:

- 0.00 мг Витамин А (ретинол или каротин) (potatoe (варени, излупени) - Храна 100g)

- 0.09 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (potatoe (варени, излупени) - Храна 100g)

- 0.03 мг витамин Б2 или рибофлавин (potatoe (варени, излупени) - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин (potatoe (варени, излупени) - Храна 100g)

- 10.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (potatoe (варени, излупени) - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (potatoe (варени, излупени) - Храна 100g)


>> Витамини во Храна Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу витамини?


види исто така:

ХРАНА ЗА телесната тежина Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу масти?
ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории кој го подготвил - преработен зеленчук имаат најмалку калории?
Храна богата со јаглени хидрати Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмногу јаглехидрати?
Витамин Б2 во храна Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку витамин Б2?
ВИТАМИН Б6 во храната кој го подготвил - преработен зеленчук имаат најмалку витамин Б6?
Минерали во Храна Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмногу минерали?
ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмногу калории?
Диета без Јагленохидрати Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмалку јагленохидрати?
Диета без калиум Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку калиум?
ВИТАМИН Б6 во храната Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмногу витамин Б6?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


смокви (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грејпфрут, задушени исечени, конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагула (чадена) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
модар патлиџан (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јогурт ( исхрана - калории, витамини, минерали )
никне ( исхрана - калории, витамини, минерали )
маслинки (солени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагода компот конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кременадли ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бадем (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Chives (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
доматно пире во кутии ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кобила на млеко ( исхрана - калории, витамини, минерали )
ослиќ ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сардини (цела конзервирана вода) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Potatoe (пржена) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
говедско aitchbone ( исхрана - калории, витамини, минерали )
портокал (свеж сок) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
жаба бутче ( исхрана - калории, витамини, минерали )
карамел ( исхрана - калории, витамини, минерали )


ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во смокви (сув)?
Здрава храна - Калории. Колку калории има во грејпфрут, задушени исечени, конзервирана?
Витамин Б1 во храна. Колку витамин Б1 (тиамин, Aneurin) е таму во јагула (чадена)?
А витамин во храна. Колку витамин А (ретинол или каротин) е таму во модар патлиџан (суровини)?
Калциум во храната. Колку калциум е таму во јогурт?
Натриум во храната. Колку натриум е таму во никне?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more