logo
kriterij

витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во полжав?


полжав содржи 0.00 мг витамин Б2 или рибофлавин (полжав - Храна 100g)

полжав содржи:

- 76.00 калории (полжав - Храна 100g)

- 2.00 г јаглехидрати (полжав - Храна 100g)

- 0.80 g маст (полжав - Храна 100g)

- 15.00 g Протеини (полжав - Храна 100g)минерали

полжав содржи:

- 170.00 мг калциум (полжав - Храна 100g)

- 3.50 мг железо (полжав - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (полжав - Храна 100g)

- 0.00 mg фосфор (полжав - Храна 100g)

- 0.00 mg калиум (полжав - Храна 100g)

- 0.00 мг натриум (полжав - Храна 100g)

витамини

полжав содржи:

- 0.00 мг Витамин А (ретинол или каротин) (полжав - Храна 100g)

- 0.00 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (полжав - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б2 или рибофлавин (полжав - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин (полжав - Храна 100g)

- 15.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (полжав - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (полжав - Храна 100g)>> Витамин Б2 во храна Кои школки, ракови и сл имаат најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои школки, ракови и сл имаат најмалку витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои ферментирани сирења имаат најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои ферментирани сирења имаат најмалку витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои слатководни риби имаат најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои слатководни риби имаат најмалку витамин Б2?
>> Витамин Б2 ВО ХРАНА Кои птици имаат најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 ВО ХРАНА Кои птици имаат најмалку витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои овошје и овошни производи имаат најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои овошје и овошни производи имаат најмалку Витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои морските риби имаат најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои морските риби имаат најмалку витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои млеко има најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои млеко има најмалку витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои месо има најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои месо има најмалку витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои месни производи имаат најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои месни производи имаат најмалку Витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои масти и масни супстанции имаат најмалку на Витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои житарки и житни производи имаат најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои житарки и житни производи имаат најмалку Витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои живина има најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 ВО ХРАНА Кои живина има најмалку витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои живина јајца имаат најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои живина јајца имаат најмалку витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои еленово има најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 ВО ХРАНА Кои еленово има најмалку витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Која храна има најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Која храна има најмалку витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу витамини Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку витамин Б2?


види исто така:

ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои школки, ракови и сл имаат најмногу витамин Е?
Храна богата со калциум кој го подготвил - преработени школки, ракови и сл имаат најмногу калциум?
Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои неподготвени - сурова школки, ракови и сл имаат најмалку витамин Б1?
Храна богата со калциум Кои школки, ракови и сл имаат најмногу калциум?
Диета без магнезиум Кои школки, ракови и сл имаат најмалку магнезиум?
Диета без фосфор кој го подготвил - преработени школки, ракови и сл имаат најмалку фосфор?
Диета без SODIUM кој го подготвил - преработени школки, ракови и сл имаат најмалку натриум?
ВИТАМИН Ц во храната Кои школки, ракови и сл имаат најмалку витамин Ц?
Диета без IRON Кои школки, ракови и сл имаат најмалку железо?
ВИТАМИН Б6 во храната кој го подготвил - преработени школки, ракови и сл имаат најмногу витамин Б6?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


меласа ( исхрана - калории, витамини, минерали )
артишок (за јадење дел) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
путер, Неподправената (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бела пченица леб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кондензирана кравјо млеко, незасладена ( исхрана - калории, витамини, минерали )
овес снегулка ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кокошката е жолчка од јајце 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Mallard ( исхрана - калории, витамини, минерали )
свинско црниот дроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
соја целата сушени семки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
цвест ( исхрана - калории, витамини, минерали )
оризово брашно ( исхрана - калории, витамини, минерали )
круши (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
магдонос (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
цвекло (варени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јачмен брашно ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Devilfish ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јастог (варен) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сардина ( исхрана - калории, витамини, минерали )
датуми, овошје со шеќер ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Фосфор во храната. Колку фосфор е таму во меласа?
ХРАНА - Протеини - ИСХРАНА. Колку протеини има во артишок (за јадење дел)?
ХРАНА - Протеини - ИСХРАНА. Колку протеини има во путер, Неподправената (свежи)?
Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во бела пченица леб?
ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во кондензирана кравјо млеко, незасладена?
Фосфор во храната. Колку фосфор е таму во овес снегулка?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more