logo
kriterij

Здрава храна - Калории. Колку калории има во животинска маст (на просечната вредност на говедско месо, овци и свинска маст)?


животинска маст (на просечната вредност на говедско месо, овци и свинска маст) содржи 821.00 калории (животинска маст (на просечната вредност на говедско месо, овци и свинска маст) - Храна 100g)

животинска маст (на просечната вредност на говедско месо, овци и свинска маст) содржи:

- 821.00 калории (животинска маст (на просечната вредност на говедско месо, овци и свинска маст) - Храна 100g)

- 0.00 г јаглехидрати (животинска маст (на просечната вредност на говедско месо, овци и свинска маст) - Храна 100g)

- 90.70 g маст (животинска маст (на просечната вредност на говедско месо, овци и свинска маст) - Храна 100g)

- 1.00 g Протеини (животинска маст (на просечната вредност на говедско месо, овци и свинска маст) - Храна 100g)минерали

животинска маст (на просечната вредност на говедско месо, овци и свинска маст) содржи:

- 0.00 мг калциум (животинска маст (на просечната вредност на говедско месо, овци и свинска маст) - Храна 100g)

- 0.00 мг железо (животинска маст (на просечната вредност на говедско месо, овци и свинска маст) - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (животинска маст (на просечната вредност на говедско месо, овци и свинска маст) - Храна 100g)

- 0.00 mg фосфор (животинска маст (на просечната вредност на говедско месо, овци и свинска маст) - Храна 100g)

- 0.00 mg калиум (животинска маст (на просечната вредност на говедско месо, овци и свинска маст) - Храна 100g)

- 0.00 мг натриум (животинска маст (на просечната вредност на говедско месо, овци и свинска маст) - Храна 100g)

витамини

животинска маст (на просечната вредност на говедско месо, овци и свинска маст) содржи:

- 0.00 мг Витамин А (ретинол или каротин) (животинска маст (на просечната вредност на говедско месо, овци и свинска маст) - Храна 100g)

- 0.00 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (животинска маст (на просечната вредност на говедско месо, овци и свинска маст) - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б2 или рибофлавин (животинска маст (на просечната вредност на говедско месо, овци и свинска маст) - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин (животинска маст (на просечната вредност на говедско месо, овци и свинска маст) - Храна 100g)

- 0.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (животинска маст (на просечната вредност на говедско месо, овци и свинска маст) - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (животинска маст (на просечната вредност на говедско месо, овци и свинска маст) - Храна 100g)>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои школки, ракови и сл имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои школки, ракови и сл имаат најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои храни имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои ферментирани сирења имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои ферментирани сирења имаат најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои слатководни риби имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои слатководни риби имаат најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои птици имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои птици имаат најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои овошје и овошни производи имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои овошје и овошни производи имаат најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои морските риби имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои морските риби имаат најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои млеко има најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои млеко има најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои месо има најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои месо има најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои месни производи имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои месни производи имаат најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои масти и масни материи имаат најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои житарки и житни производи имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои житарки и житни производи имаат најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои живина има најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои живина има најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои живина јајца имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои живина јајца имаат најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои еленово има најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои еленово има најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Која храна има најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку калории?


види исто така:

Диета без фосфор Кои неподготвени - сурови масти и масни материи имаат најмалку фосфор?
Витамин Б2 во храна кој го подготвил - преработени масти и масни супстанции кои имаат најмногу витамин Б2?
Храна богата со протеини кој го подготвил - преработени масти и масни супстанции кои имаат најмногу протеини?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА кој го подготвил - преработени масти и масни супстанции кои имаат најмногу витамин Е?
Витамин Б1 ВО ХРАНА кој го подготвил - преработени масти и масни материи имаат најмалку витамин Б1?
Храна богата со фосфор Кои неподготвени - сурови масти и масни супстанции кои имаат најмногу фосфор?
Диета без магнезиум кој го подготвил - преработени масти и масни материи имаат најмалку магнезиум?
Витамини во Храна кој го подготвил - преработени масти и масни материи имаат најмалку витамини?
ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории кој го подготвил - преработени масти и масни супстанции кои имаат најмногу калории?
Диета без магнезиум Кои неподготвени - сурови масти и масни материи имаат најмалку магнезиум?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


магдонос (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
карамел ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пченка микроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
овес снегулка ( исхрана - калории, витамини, минерали )
слатки компири (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
црвени кромид ( исхрана - калории, витамини, минерали )
елен ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кравјо млеко, матеница, неварен (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
нерафинирано шеќер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
поле зајак ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јаболко (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
зелка (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кромид (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
зелен бибер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
куки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
млеко кондензирана кравјо, засладен ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јаболка, захаросани конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бел рафиниран шеќер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
ослиќ ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јастог (варен) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Витамин Б1 во храна. Колку витамин Б1 (тиамин, Aneurin) е таму во магдонос (суровини)?
Масти во храната. Колку масти е таму во карамел?
Масти во храната. Колку масти е таму во пченка микроб?
В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во овес снегулка?
Калиум во храната. Колку калиум е таму во слатки компири (суровини)?
Масти во храната. Колку масти е таму во црвени кромид?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more