logo
kriterij

витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во liverwurst?


liverwurst содржи 0.00 мг витамин Б2 или рибофлавин (liverwurst - Храна 100g)

Liverwurst содржи:

- 454.00 калории (liverwurst - Храна 100g)

- 5.00 г јаглехидрати (liverwurst - Храна 100g)

- 42.00 g маст (liverwurst - Храна 100g)

- 14.00 g Протеини (liverwurst - Храна 100g)минерали

Liverwurst содржи:

- 0.00 мг калциум (liverwurst - Храна 100g)

- 0.00 мг железо (liverwurst - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (liverwurst - Храна 100g)

- 0.00 mg фосфор (liverwurst - Храна 100g)

- 0.00 mg калиум (liverwurst - Храна 100g)

- 0.00 мг натриум (liverwurst - Храна 100g)

витамини

Liverwurst содржи:

- 0.00 мг Витамин А (ретинол или каротин) (liverwurst - Храна 100g)

- 0.00 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (liverwurst - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б2 или рибофлавин (liverwurst - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин (liverwurst - Храна 100g)

- 0.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (liverwurst - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (liverwurst - Храна 100g)>> Витамин Б2 во храна Кои школки, ракови и сл имаат најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои школки, ракови и сл имаат најмалку витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои ферментирани сирења имаат најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои ферментирани сирења имаат најмалку витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои слатководни риби имаат најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои слатководни риби имаат најмалку витамин Б2?
>> Витамин Б2 ВО ХРАНА Кои птици имаат најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 ВО ХРАНА Кои птици имаат најмалку витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои овошје и овошни производи имаат најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои овошје и овошни производи имаат најмалку Витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои морските риби имаат најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои морските риби имаат најмалку витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои млеко има најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои млеко има најмалку витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои месо има најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои месо има најмалку витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои месни производи имаат најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои месни производи имаат најмалку Витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои масти и масни супстанции имаат најмалку на Витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои житарки и житни производи имаат најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои житарки и житни производи имаат најмалку Витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои живина има најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 ВО ХРАНА Кои живина има најмалку витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои живина јајца имаат најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои живина јајца имаат најмалку витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои еленово има најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 ВО ХРАНА Кои еленово има најмалку витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Која храна има најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Која храна има најмалку витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу витамини Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку витамин Б2?


види исто така:

Витамин Б1 во храната Кои месни производи имаат најмногу витамин Б1?
ХРАНА ЗА телесната тежина Кои месни производи имаат најмногу масти?
ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои месни производи имаат најмногу калории?
ВИТАМИН Ц во храната Кои месни производи имаат најмалку витамин Ц?
Храна богата со железо Кои месни производи имаат најмногу железо?
Витамини и минерали во Храна Кои месни производи имаат најмногу витамини и минерали?
Храна богата со натриум Кои месни производи имаат најмногу натриум?
Витамин Б2 во храна Кои месни производи имаат најмногу витамин Б2?
ВИТАМИН А во храната Кои месни производи имаат најмногу витамин А?
ВИТАМИН Б6 во храната Кои месни производи имаат најмалку витамин Б6?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


коза рифови ( исхрана - калории, витамини, минерали )
соја микроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
свинско (полу масти) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
датуми, овошје со шеќер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
смокви (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
оризово брашно ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Horsemeat ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бадем (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грозје (сува) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Potatoe (печени во рерна) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
конзервирана лосос ( исхрана - калории, витамини, минерали )
зелена салата ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Турција јајца 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагула (чадена) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
елен ( исхрана - калории, витамини, минерали )
праски (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Камембер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
соја целата сушени семки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
портокал (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сардини (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Калиум во храната. Колку калиум е таму во коза рифови?
Железо во храната. Колку железо е таму во соја микроб?
Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во свинско (полу масти)?
А витамин во храна. Колку витамин А (ретинол или каротин) е таму во датуми, овошје со шеќер?
Е витамини во храната. Колку витамин Е или токоферол е таму во смокви (сув)?
витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во оризово брашно?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more