logo
kriterij

Е витамини во храната. Колку витамин Е или токоферол е таму во liverwurst?


liverwurst содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол (liverwurst - Храна 100g)

Liverwurst содржи:

- 454.00 калории (liverwurst - Храна 100g)

- 5.00 г јаглехидрати (liverwurst - Храна 100g)

- 42.00 g маст (liverwurst - Храна 100g)

- 14.00 g Протеини (liverwurst - Храна 100g)минерали

Liverwurst содржи:

- 0.00 мг калциум (liverwurst - Храна 100g)

- 0.00 мг железо (liverwurst - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (liverwurst - Храна 100g)

- 0.00 mg фосфор (liverwurst - Храна 100g)

- 0.00 mg калиум (liverwurst - Храна 100g)

- 0.00 мг натриум (liverwurst - Храна 100g)

витамини

Liverwurst содржи:

- 0.00 мг Витамин А (ретинол или каротин) (liverwurst - Храна 100g)

- 0.00 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (liverwurst - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б2 или рибофлавин (liverwurst - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин (liverwurst - Храна 100g)

- 0.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (liverwurst - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (liverwurst - Храна 100g)>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои школки, ракови и сл имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои школки, ракови и сл имаат најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои храна има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои храна има најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирани сирења имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирани сирења имаат најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои слатководни риби имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои слатководни риби имаат најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои птици имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои птици имаат најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои овошје и овошни производи имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои овошје и овошни производи имаат најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои морските риби имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои морските риби имаат најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои млеко има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои млеко има најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месо има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месо има најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месни производи имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месни производи имаат најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои масти и масни материи имаат најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои житарки и житни производи имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои житарки и житни производи имаат најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина има најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина јајца имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина јајца имаат најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои еленово има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои еленово има најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку витамин Е?


види исто така:

Витамини во ХРАНА Кои месни производи имаат најмногу витамини?
Диета без ПРОТЕИН Кои месни производи имаат најмалку протеини?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месни производи имаат најмалку витамин Е?
Храна богата со јаглени хидрати Кои месни производи имаат најмногу јаглехидрати?
ВИТАМИН Б6 во храната Кои месни производи имаат најмалку витамин Б6?
Диета без калиум Кои месни производи имаат најмалку калиум?
Витамини и минерали во храната Кои месни производи имаат најмалку витамини и минерали?
ВИТАМИН Ц во храната Кои месни производи имаат најмногу витамин Ц?
Храна богата со натриум Кои месни производи имаат најмногу натриум?
Диета без калциум Кои месни производи имаат најмалку калциум?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


Турција ( исхрана - калории, витамини, минерали )
мајчиното млеко ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кравјо млеко, матеница, неварен (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
конзервирана туна ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пченица гриз ( исхрана - калории, витамини, минерали )
цариградско грозде (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сончогледово семе ( исхрана - калории, витамини, минерали )
малини (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
брокули (варени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
шума зајак ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагнешко (полу масти) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пченично брашно ( исхрана - калории, витамини, минерали )
рибизли, црвена и бела ( исхрана - калории, витамини, минерали )
телешко месо рифови ( исхрана - калории, витамини, минерали )
спанаќ (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
тиква ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кравјо млеко, бегло ( исхрана - калории, витамини, минерали )
туна (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
харинга (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
смокви (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Масти во храната. Колку масти е таму во Турција?
витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во мајчиното млеко?
ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во кравјо млеко, матеница, неварен (свежи)?
ХРАНА - Протеини - ИСХРАНА. Колку протеини има во конзервирана туна?
Витамин Б1 во храна. Колку витамин Б1 (тиамин, Aneurin) е таму во пченица гриз?
А витамин во храна. Колку витамин А (ретинол или каротин) е таму во цариградско грозде (свежи)?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more