logo
vertikala

Диета без калциум
Кои месни производи имаат најмалку калциум?

калциум | железо | магнезиум | фосфор | калиум | натриум


Диета без калциум Кои месни производи имаат најмалку калциум?


1. пржени колбаси содржи 0.00 мг калциум Храна 100g

2. пифтија содржи 0.00 мг калциум Храна 100g

3. Boloney содржи 0.00 мг калциум Храна 100g

4. Liverwurst содржи 0.00 мг калциум Храна 100g

5. варени солени шунка содржи 9.00 мг калциум Храна 100g

6. пржени Debrecin колбас содржи 10.00 мг калциум Храна 100g>> Калциум-богата храна Која храна има најмногу калциум?
>> Диета без калциум Кои храни имаат најмалку калциум?

Житарици и житни производи
>> Калциум-богата храна Кои житарки и житни производи имаат најмногу калциум?
>> Диета без калциум Кои житарки и житни производи имаат најмалку калциум?

месо
>> Храна богата со калциум Кои месо има најмногу калциум?
>> Диета без калциум Кои месо има најмалку калциум?

деликатеси
>> Храна богата со калциум Кои месни производи имаат најмногу калциум?
>> Диета без калциум Кои месни производи имаат најмалку калциум?

еленово
>> Храна богата со калциум Кои еленово има најмногу калциум?
>> Диета без калциум Кои еленово има најмалку калциум?

живина
>> Храна богата со калциум Кои живина има најмногу калциум?
>> Диета без калциум Кои живина има најмалку калциум?

птици
>> Храна богата со калциум Кои птици имаат најмногу калциум?
>> Диета без калциум Кои птици имаат најмалку калциум?

морски риби
>> Храна богата со калциум Кои морските риби имаат најмногу калциум?
>> Диета без калциум Кои морските риби имаат најмалку калциум?

слатководна риба
>> Храна богата со калциум Кои слатководни риби имаат најмногу калциум?
>> Диета без калциум Кои слатководни риби имаат најмалку калциум?

Школки, ракови, итн
>> Храна богата со калциум Кои школки, ракови и сл имаат најмногу калциум?
>> Диета без калциум Кои школки, ракови и сл имаат најмалку калциум?

млеко
>> Храна богата со калциум Кои млеко има најмногу калциум?
>> Диета без калциум Кои млеко има најмалку калциум?

Ферментирано млеко, павлака, итн
>> Храна богата со калциум Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу калциум?
>> Диета без калциум Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку калциум?

ферментирани сирења
>> Храна богата со калциум Кои ферментирани сирења имаат најмногу калциум?
>> Диета без калциум Кои ферментирани сирења имаат најмалку калциум?

живина јајца
>> Храна богата со калциум Кои живина јајца имаат најмногу калциум?
>> Диета без калциум Кои живина јајца имаат најмалку калциум?

Зеленчук и производи од зеленчук
>> Храна богата со калциум Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу калциум?
>> Диета без калциум Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку калциум?

Овошје и овошни производи
>> Храна богата со калциум Кои овошје и овошни производи имаат најмногу калциум?
>> Диета без калциум Кои овошје и овошни производи имаат најмалку калциум?

масни супстанции
>> Храна богата со калциум Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу калциум?
>> Диета без калциум Кои масти и масни материи имаат најмалку калциум?

Шеќери и шеќер деривати
>> Храна богата со калциум Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу калциум?
>> Диета без калциум Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку калциум?


види исто така:

Витамини во ХРАНА Кои месни производи имаат најмногу витамини?
ВИТАМИН А во храната Кои месни производи имаат најмалку витамин А?
Храна богата со протеини Кои месни производи имаат најмногу протеини?
Витамин Б1 во храната Кои месни производи имаат најмногу витамин Б1?
Минерали во ХРАНА Кои месни производи имаат најмалку минерали?
Витамин Б1 во храната Кои месни производи имаат најмалку витамин Б1?
Витамини и минерали во Храна Кои месни производи имаат најмногу витамини и минерали?
Храна богата со натриум Кои месни производи имаат најмногу натриум?
Диета без магнезиум Кои месни производи имаат најмалку магнезиум?
Диета без Јагленохидрати Кои месни производи имаат најмалку јагленохидрати?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


лук (сијалицата) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
ориз снегулки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
шлаг ( исхрана - калории, витамини, минерали )
полжав ( исхрана - калории, витамини, минерали )
вид рак во конзерва ( исхрана - калории, витамини, минерали )
туна (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
овес снегулка ( исхрана - калории, витамини, минерали )
маслиново масло ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грашок (варен, конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагода компот конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сливи (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бел грав ( исхрана - калории, витамини, минерали )
путер, Неподправената (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
свинско (полу масти) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
овес ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сок од грејпфрут во лименки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Potatoe (варени, излупени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грозје (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
целата пилешко јајца 48 гр ( исхрана - калории, витамини, минерали )
круша, конзервирана во сируп ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Калциум во храната. Колку калциум е таму во лук (сијалицата)?
Фосфор во храната. Колку фосфор е таму во ориз снегулки?
Здрава храна - Калории. Колку калории има во шлаг?
Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во полжав?
А витамин во храна. Колку витамин А (ретинол или каротин) е таму во вид рак во конзерва?
Здрава храна - Калории. Колку калории има во туна (свежи)?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more